folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kursa Gitmeden Ehliyet Almak..

Kursa Gitmeden Ehliyet Almak..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

B sınıfı ehliyetim var ve A2 almak istiyorum.. Motor kullanabiliyorum, kursa 500 tl ücret vermek istemiyorum.. Zaten motor ve direksiyon sınavından da tekte geçerim.. Kursa gitmeden ehliyet alınabiliyor mu bilgisi olan var mı? Varsa böyle bir durum nereye başvuruyoruz..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

hem kursa gitmeyeceksin hemde 500 lira vermeyeceksin. merak ettim nasıl olacak bu iş? benim de D sınıfı ehliyete ihtiyacım var da

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S0KR4T3S
    S0KR4T3S's avatar
    Erkek

hacım ben ehliyeti alırken hiç gitmedim kursa ama uygulama dersinin en az birine gitmeni öneririm kullandıkları motorun farklı bi özelliği olabilir. 

edit: yanlış anlamışım soruyu, parayı derse gitsende gitmesende alıyorlar

S0KR4T3S tarafından 24/Eki/13 22:26 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

Yeni reşit olunca böyle çılgınlıklar düzene karşı gelmeler falan işte...

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek
    oliWeR bunu yazdı

hem kursa gitmeyeceksin hemde 500 lira vermeyeceksin. merak ettim nasıl olacak bu iş? benim de D sınıfı ehliyete ihtiyacım var da

üniversiteye girebilmek için dershaneye gitmek şart değil aynı şekilde ehliyet için olabileceğini düşündüm bilen var mı diye soruyorum.. Sonuçta b sınıfı ehliyetim var sınavlardan vs de geçerim.. Kurs 500 tlyi sadece evrak takibi ve ders için alıyor derse gitsen de gitmesen de veriyorsun o parayı..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek
    Bosluk bunu yazdı

Daha ne olduğunu anlamadan ıqsu ayakkabısı numarasından küçük olan insanların kendini büyük görmeleri cins cins konuşmaları.. Zaman sadece armutları olgunlaştırır insanları değil.. Önce bir ne olduğunu anla sonra yorum yap, konuyla alakan yoksa hele ki hiç yorum yapma.. 5 yılı geçmiştir reşit olmam yani yeni ergen değilim için rahat olsun..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Hocam B sınfı ehliyetin varsa A2 ehliyetini sınava girmeden alıyorsun parayla yani yani kanun çıktı sürücü kursuna sorarsan bilgi vereceklerdir sana.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek
    mavii bunu yazdı
    Bosluk bunu yazdı

Daha ne olduğunu anlamadan ıqsu ayakkabısı numarasından küçük olan insanların kendini büyük görmeleri cins cins konuşmaları.. Zaman sadece armutları olgunlaştırır insanları değil.. Önce bir ne olduğunu anla sonra yorum yap, konuyla alakan yoksa hele ki hiç yorum yapma.. 5 yılı geçmiştir reşit olmam yani yeni ergen değilim için rahat olsun..

kardeş yalandan cellalleniyorsun. adam haklı hemde kötü birşey dememiş espiri yapmış. ilk okuduğum anda bende tebessüm ettim (daha doğrusu kahkaha attım :) ) daha önceden ehliyet aldığın için prosedürleri bilmen gerekir diye düşünüyorum. normalde derslere girmen zorunlu parayı derslere girmek için veriyorsun. kurs sana kıyak yapıyor derslere girmesende girdi gösteriyor. yani sadece evrak takibi yapmıyor risk alıyor girmediğin derslere girmiş gibi göseriyor. bu yüzden o parayı ödüyorsun. bu arada duyduğuma göre denetlemeler artmış derslere illa çağırıyormuş çoğu kurs.

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı

Hocam B sınfı ehliyetin varsa A2 ehliyetini sınava girmeden alıyorsun parayla yani yani kanun çıktı sürücü kursuna sorarsan bilgi vereceklerdir sana.

şimdi senden duydum hocam yarın kursun birisine sorarım umuarım öyle bir şey vardır :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı

Harbiden mi? Yasa numarası ne ki?

Bende de B var. A2 ile E' yi de almam lazım. sınava falan firecek miyiz? Yoksa para yatırıp direk ehliyeti aliyor muyuz? 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek
    oliWeR bunu yazdı
    mavii bunu yazdı
    Bosluk bunu yazdı

kardeş yalandan cellalleniyorsun. adam haklı hemde kötü birşey dememiş espiri yapmış. ilk okuduğum anda bende tebessüm ettim (daha doğrusu kahkaha attım :) ) daha önceden ehliyet aldığın için prosedürleri bilmen gerekir diye düşünüyorum. normalde derslere girmen zorunlu parayı derslere girmek için veriyorsun. kurs sana kıyak yapıyor derslere girmesende girdi gösteriyor. yani sadece evrak takibi yapmıyor risk alıyor girmediğin derslere girmiş gibi göseriyor. bu yüzden o parayı ödüyorsun. bu arada duyduğuma göre denetlemeler artmış derslere illa çağırıyormuş çoğu kurs.

Espri yapınca gülücük koyarsın hocam biz de ona göre espirini devam ettiririz, arkadaşın espiri yaptığını sanmıyorum.. Prosedürleri biliyorum ama sizde biliyorsunuz ki kursta doğru düzgün bir şey öğretilmiyor yani sadece kursa giderek ben güzel araç kullanıyorum diyen insan yalan söyler.. B ehliyetim olduğu için trafik ve ilk yardımdan muafım yani sadece motor sınavına giricem daha sonra direksiyon.. Ve ben derse girmeden de bunları rahatlıkla geçebilirim o yüzden kursa para vermek istemiyorum..

Toplam Hit: 5083 Toplam Mesaj: 28