Kurtlar Vadisinin Muhteşem İlk 97 Bölümü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Youtube de şurdan burdan videolara bakarken bir kaç ufak sahne görüp 14 yıl sonra tekrar izlemeye karar verdim. Ancak en az 8 yıldır tek bir bölüm dahi izlememiştim. Çünkü öyle böyle bozmamışlardı hatta en son Necati Şazmazın canlı yayında konuşamaması filan acayip soğumuştum filmden de oyunculardan da..

Herneyse, şuan 72. bölüme geldim. Tek kelime ile söylüyorum Muhteşem! Pala dır Halo'dur Testeredir her biri en az 30 bölüm gidecek karakterleri konu icabı çatır çatır harcamaları,, bitmeyen bir gerilim ortamı, yeterince gerçekçi operasyonları, müzikleri ve konuları cidden çok iyi. Bir çok yabancı film izledim ki çok çok seçiciyimdir Kurtlar Vadisinin ilk sezonlarının bu kadar iyi olduğunu tahmin etmemiştim. Biraz araştırdım ki pusu öncesi filme Soner Yalçın danışmanlık veriyormuş. Sanırım onunda etkisi büyük.

İzlemek için bir şeyler arayanlara ufak bir tavsiye olması açısından paylaşmak istedim. Hatta izleyenler varsa spoiler uyarılarıyla paylaşımlar yapabiliriz.

--Spoiler--

Öncelikle bana sinir harpleri geçirten Elif, Safiye, Nesrin, Meral hepinize selam olsun. 

Çakır efsane adamsın öldüğünde 12 yaşımdaydım. Üzülmüştüm filmden gitmene ancak gitmesen kesinlikle Devlet Mafya ilişkisi bu kadar iyi verilemezmiş.

Laz ziya adamsın.

Pala Aslan bey'i öldürdüğün için senden nefret ettim ama filme gerçekten renk katmış bir karakterdin.

Hiç sigara içmedim ama Polat'tan gördüm sigaraya başladım diyen adamlara artık hak veriyorum.

--Spoiler--

zeybekustasi tarafından 05/Ağu/18 22:37 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bende izleyeyim dedim fakat YouTube'taki bölümlerde arkaplanda hep "çık çık" diye çalan Kurtlar Vadisi müziği konulmuş. Sanırım telife takılmasın diye. Belli bir yerde sonra kafa ütülüyor o ses.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Bende izleyeyim dedim fakat YouTube'taki bölümlerde arkaplanda hep "çık çık" diye çalan Kurtlar Vadisi müziği konulmuş. Sanırım telife takılmasın diye. Belli bir yerde sonra kafa ütülüyor o ses.

Ben hiç dikkat etmedim öyle bir sese.

zeybekustasi tarafından 05/Ağu/18 22:42 tarihinde düzenlenmiştir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Edit: Hala izlememis olan varsa biraz spoiler icerir asagisi :)

Ben de ilk 97 bolumden sonrasini izlemedim. Ilk 97 bolumu iki kez izledim. Aslan oldukten sonra, son bolumlerde polatin kimligi ortaya cikarkenki stresi cok etkileyici. 

Bu arada senaryo neredeyse butunuyle gercek hayatlardan alinti. Soner Yalcin, kitaplarini diziye dokmus neredeyse. 

mizahi tarafından 05/Ağu/18 22:59 tarihinde düzenlenmiştir

All I need is a possibility.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Necati Şaşmaz gerçekte sigara kullanmayan biri ama dizideki sigara içişi binlerce insanı sigaraya başlattı
    İlk 97 böüm Türkiye için çok çok fazlaydı, diziyi izleyip gaza gelenler yüzünden nice canlar yandı daha sonra da akp dizisi oldu...

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Bi yandan çalışıp bi yandan izlemeye devam ediyorum. --spoiler-- Ben bu Elif denen karakterin ta a. s.'yım. öldüğünde çocukken üzülmüştüm öleceği bölümü merakla bekliyorum. Kimsede huzur bırakmadı ağzında bakla ıslanmıyor. Sinir oluyorum çünkü çevremizdeki bazı kadın karakterlerin örneğini temsil ediyor. Yapma dersin yapar dur dersin durmaz vur dersin vurmaz bir tane sır tutamaz. Herkesin burnunu pisliğe sokup ama ben bilemezdim böyle olacağını diyip kenara geçer ağlar. Resmen doldum filmdeki tüm kadınlara :)

zeybekustasi tarafından 05/Ağu/18 23:51 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

En az 4 kez bitirdim daha 3 gün önce baştan basladim şuan 8.bolume geldim ve fon müziği sinir ediyo 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HorbaDor
    HorbaDor's avatar
    Erkek

Polatın çuval gibi takım elbiseleri galp <3

Ha Ha!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

İlk 55 bölüm Sinegraf'a ait olduğu için telif yemekten korkuyorlar galiba. HD olarak sinegraf kendi hesabından paylaşmış ama sonradan kaldırmıştı. 56-97 arası kurtlar vadisi pusu isimli resmi kanalda 480p kalitesinde mevcut. Pana Film kendisi yayınladığı için telif zart zurt derdi yoktur.

Dizi başlı başına kült bir eserdir. Türk dizi tarihinin gördüğü en muntazam yapımdır. Bir benzeri yapılmamıştır, yapılması da pek muhtemel değil. Oyuncu tercihleri o kadar başarılıdır ve o kadar üst düzey performans ortaya koymuşlar ki bir başkası asla oynayamaz diye düşünüyor insan. Kadronun vefat eden üyeleri hayatta olsa kesinlikle tekrar aynı bölümler aynı senaryo ve metin ile çekilirdi diye düşünüyorum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Boşver in kurtları .

Behzat Ç izleyin   . 

Minimalist Değilim Tembelim
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seminerist
    Seminerist's avatar
    Erkek