folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kuscular & Kümesciler

Kuscular & Kümesciler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaNNi
    CaNNi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

http://www.kanaryasesi.com/

sizce kuşçuluğa hangi kanattan başlamak gerek

bi çift alsam veyatta hangisini önerirsiniz

ve yumurtalıklar nasıl oluyor bilen arkadaşlar söylesin :)

siteyi dolaştım içime heves oldu :)  kuşculuk

sitem hep âşinâlardan gelir bîgâneden gelmez!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fisek
    fisek's avatar
    Erkek
    Şunu bilmelisin ki Çok zor Ne bakıcagın konusunda iyice elindeki olanakları degerlendirmelisin.. Mesela benim Çiftligim var edirnede Muhabbet kuşu - Bıldırcın Ve Sülün  üretiyorum Bu yaz Keklik e başlıcam... Sülün ve bıldırcında normal düzeyde Muhabbet kuşu İse İleri düzeyde yaklaşık 80 çift muhabbet kuşum var... Fabrika gibi çalışıyorlar ve kar marjı  çok yüksek Bilgi İçin Pm at ... Her türlü Sorularını karşılık vere bilirm .

Beni hep kavgalarımdan bildiler...Sevdiğim kız, sevdiğimi bilmeyen kız.Yalnız, çaresiz, belimde tabanca. Sevdiğimden, sevdiğim için kaçtım. Kafanı kaldırıp bi Bak !!! Cennette Cehennemde Bu Dünyada... An gelir Izdırap dolar,İsyanlar Başlar ... Ve An gelir Ölmek İstersin... Namluya bir mermi sürüp Kendine veda Edersin... Parmağın Tetikdetir Ama.. O tetik o kadar ağır gelir ki insana.. Çekemezsin !!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    istanbuldaysan satayım sana kanarya besiciliği ve üreticiliği yapıyor babam yaklaşık 20 yıldır  epey kuşa sahip ben hiç ilgilenmiyorum ama sana bu konuda yardımcı oluruz

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xous
    xous's avatar
    Erkek
    bende edrneliyim güvercin meragım var. ilk olarak mardinlerden başla kelebek faln onlar para yapıyo

sokayım onun tezine...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek
    sülün işine bizde giricez ya dur bakalım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1903
    1903's avatar
    Erkek

kardeşim öncelikle, çocukluğumdan beri kuşçulukla ilgilendiğimi belirterek başlayayım konuya.

her sene bu aylarda saka ve florya tutmaya çıkarız.haftada 3-4 kez bunu yaparız.ağustosda ise atmaca avımız vardır.

atmaca tavsiye etmem tabiki.yırtıcı hayvan.onu tutmak, beslemek, zaptetmek biraz zordur.

ama saka beslemeni tavsiye ederim.dünyanın en güzel sesine sahiptir.kanarya falan yanında sıfır kalır o kadar söylim.

şu an benim saka kulübemde yaklaşık 30 tane falan saka ve florya var.

saka ve saka çiftleşirse, doğan saka muhteşem bir sese sahip olur.hastası olursun.saka ve florya çiftleşirse ortaya saka piçi çıkar.tip olarak aynıdır ama safkan sakanın o muhteşem sesini sana veremez.

ve kardeşim herşeyden önemlisi sana şunu söyleyeyim.iki çift alayım, bunlar çiftleşsin, dişi yumurtlasın ve sonra yavru doğsun.olay bu kadar basit değildir.yani peşinen söyleyeyimki umutlanma.

birkere bu yılın her döneminde olmaz.yumurtlama mevsimi vardır.o arada yumurtlarsa olay bitmiş değildir.biraz şans işi bu.yumurtada yavrunun gelişmesi ve doğması.çoğu yumurta kırılmadan yavru içerde can verir, çoğuda doğsa bile özelliksiz bir hayvan olur.çünkü malum.doğal ortamlarında değiller.kafes hayatı doğal ortamlarından çok uzak.benim kulübemdeki sakaların çoğunu kendim tutmuşumdur.doğmuş olan hiç yok.

gücüne güç katmaya geldik.formanda ter olmaya geldik.Beşiktaş seninle ölmeye geldik BEŞİKTAŞ !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    streetw1se
    streetw1se's avatar
    Erkek
    ben güvercim bakardım eskiden :) eskiden çok zevkliydi günde en az 3 4 tane güvercin yakalıyodum o zaman çok uçuran vardı ve evim 3 katlı apartman oldugu için kuşlar kolay iniyodu :) şimdilerde kimse uçurmuyo artık.bizim burlarda (manisada) mardinler para etmez oyuncu, kelebek ve renk kuş diye tabir ettigimiz kuşlar para eder.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Hocam çocukluğumda keşfettiğim nefis lezzetlerden olup balkonuma giren güvercinin sonu şöminede şişe takılmaktır. Lezzetine doyum olmaz.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    deve kuşu yumurtacılığı yap haci. 1,5 milyar filan 1 tanesi. iyi para var.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

IRET bunu yazdı:
    -----------------------------
    Hocam çocukluğumda keşfettiğim nefis lezzetlerden olup balkonuma giren güvercinin sonu şöminede şişe takılmaktır. Lezzetine doyum olmaz.

zengin adamın hali başka.

şömine falan :D

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Potansiyel_Virus
    Potansiyel_Virus's avatar
    Dişi
    amele_2 bunu yazdı:

IRET bunu yazdı:

zengin adamın hali başka.

şömine falan :D

barbekü demek istedi herhal :))

Ucurtmalar ruzgar gucuyle degil,o guce karsi ciktiklari icin yukselirler.
Toplam Hit: 2128 Toplam Mesaj: 13