folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Kusursuz Şekilde Gözlük Camı Temizlemek

Kusursuz Şekilde Gözlük Camı Temizlemek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adsizcengaver
    adsizcengaver's avatar
    Erkek

Benzer takıntı bende de var ama alıştım artık. Diğer yandan Atasun optiklerde bir gözlük temizleme cihazı var. Bildiğin canavar. Elektrik dalgalarıyla temileme denilen bir şey yapıyorlar. Onnnnnn numara! Eğer çok takıntın varsa bu makineyi öneririm sana. Buruna yaslanan iki parçanın içindki yosunların bile aq, öyle bi makine işte :)

https://www.banggood.com/tr/220V110V-Professional-Ultrasonic-Jewelry-and-Eyeglass-Cleaner-With-Digital-Timer-p-1193787.html?gmcCountry=TR&currency=TRY&createTmp=1&utm_source=googleshopping&utm_medium=cpc_elc&utm_content=zouzou&utm_campaign=usc-tr-la01-elc2&gclid=CjwKCAiAlvnfBRA1EiwAVOEgfIuDwv6MV7Pg4ZQJiNCSGbsGPoDnIQ7pGNOnxWfDo9-87pnsHsFvMBoC8OcQAvD_BwE&ID=48036&cur_warehouse=CN

"Algısız kavramlar boş, kavramsız algılar kördür."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

mürid allah belanı vermesin

yarım saat önce konunu okudum telefondan, şimdi pc ye geçtim gözlüğü taktım senin konuyu hatırladım, pis geldi sildim bi gözüme takmadan, ne kadar ufak tefek toz varsa gözüme batıyo şu an :D  bana da bulaştı senin hastalık heralde

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

#GözlüklülerTakipleşiyor

7 yaşımdan beri kullanıyorum. (mesela 8 yaşındaymisim şimdi) 

Marketlerde bulacağın gözlük temizleme mendilleri güzel iş yapıyor. Çok takıntılıyım param var diyorsan ultrasonik temizlemeyi düşünebilirsin. Ama günlük mendil + atasun optik önünden geçerken ultrasonik temizleme yaptırsan yeter. Ücretsiz yapıyorlar zaten. Mendil bulamadığın zaman camların çizilmeye dayanıklı ise suya tutup peçete ile kurula. En hızlı çözüm.

Bir yerden sonra takmıyorsun zaten :) 

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Telefon ekranları için seramik kaplama sıvılar var. Onlardan kullanabilirsin. Camın üstünde katman yapıp tozların yapışmasını engelliyor.

Sakın böyle birşey yapmayın.

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

gözler bozuk o kadarcık şeyi nasıl görüyorsun  :)

Minimalist Değilim Tembelim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Telekinesis
    Telekinesis's avatar
    Erkek
    murdery bunu yazdı

hocam öncelikle benim gözlükler baya derecesi yüksek gözlüklerdi. 8 astigmat 5 miyop. piyasayı gezdim. su koruması parmak izi koruması uv koruması olan ve %70 inceltilmiş lenslerle birlikte çerçevesiz gözlük 1200 tl civarına falan dediler. sonra biraz araştırdım. dh de konusu var . dh içinde 53615478 numarasını aratarak ulaşbilirsiniz. 

reçeteler uluslararası değerlere sahiptir. miyop değerleri astigmat değerleri aks değerleri hep uluslararası niteliktedir. reçeteni bilirsen gözlüğünün ölçülerini bilirsen ve pd ölçünü (iki gözün birbirine olan uzaklığı) rahatlıla sipariş verebilirsin. pd değerini ve gözlük ölçümünü cetvelle bile yapabilirsin.

sitede bir çok gözlük 7 dolar lensleri de çok ucuz cidden. ben 1 yedek 1 asıl ve 1 de güneş gözlüğü siparişi verdim. eskidiklerinde aynı siparişten bir kez daha verdim. toplada 3 gözlük 100dolar. kargo 20 günde geliyor. ama fiyat farkı fazla yoksa buradan almanı öneririm . malum dolar fiyatları .

gözlüğü seçip ardından reçetenizi giriyorsunuz. gözlük yapılmış halde elinize ulaşıyor. kaç senedir gözlük kullanıyorum bilmiyorum ama buradakilerden çok da iyi işçilik yaptıklarını söyleyebilirim.

https://zennioptical.com

Vay hocam valla çok iyiymiş,  Ben Atasundan aldım inceltilmiş cam %70, 600 TL tuttu. Bilseydim böyle bir şey yapardım, yedek gözlük almayı düşünüyorum. Buradan getirteyim hocam o zaman, sana pm atayım da müsait bir vakitte bilgi verebilirsen sevinirim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    CnkGn bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Telefon ekranları için seramik kaplama sıvılar var. Onlardan kullanabilirsin. Camın üstünde katman yapıp tozların yapışmasını engelliyor.

Sakın böyle birşey yapmayın.

++

kırılmalar bilmem neler olur güzelim göz ü rektefeden çıkmış motora dönderirsiniz :S

next next next install
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı

kurtuluşu yok abi ya en kanser durum 16 yıldır kullanıyorum gözlük. en son a101 mendiva mendil almıştım ilginç bişey. silerken komple pürüzsüz olmuyor hafif toz var gibi duruyor ama taktığında hiç rahatsız etmiyor deneyebilirsin. parmak izi veya lekeyi direk yok ediyor orası güzel. sildiğinde hay amk hep leke diyosun 3 saniye sonra komple yok yoluyor. 3-4 lira bişeydi paketi 40 ped.

Bu zımbırtıdan bende alıyorum. PC çantasında 1 paket ile geziyorum. İlk sürdüğünde agır bir koku var kafa yapıyor gibi oluyor ama alışıyorsun. At kullan güzel gidiyor.

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Ultrasonik Temizleme Cihazları var. Gözlükçüler de kullanıyor. Bende bikaç sene içinde bu cihazları üreten dükkan açmayı planlıyorum. Bakalım.

Mesela -> https://www.youtube.com/watch?v=o0lClMzFVF4

JOE tarafından 29/Kas/18 11:07 tarihinde düzenlenmiştir

Not late for nothing
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Kaliteli cam kaliteli gözlük temizleme sıvısı ve bezi yeterli gelir,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
Toplam Hit: 3250 Toplam Mesaj: 24
gözlük camı temizleme