Kyk Tebligatı Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba, bugün eve tebligat gelmiş ve 10 taksitin de geciktiği belirtilmiş. 1 haftalık müddet vermişler. Daha önce karşılaşan var mı? Nasıl bir yol izlemeliyim? 

dont think twice its all right
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

amacın ne ? 

öedemeden nasıl yırtarımmı , ödemeyi nasıl geciktiririmmi . ne istediğini anlamadım 

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

amacın ne ? 

öedemeden nasıl yırtarımmı , ödemeyi nasıl geciktiririmmi . ne istediğini anlamadım 

Ödemeyi yapacağım fakat tekrar bir yapılandırma işlemi gerekiyor mu? yani bu tebligat için bir karşı işlem yapmak vergi dairesi ile uğraşmak mı gerekiyor yoksa online olarak direk ödemelerimi düzenli olarak yapmak yeterli mi. 

dont think twice its all right
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek

Hacı ben herkeslere özetleyeyim olayı. Herkes aynı şeyi yaşamıyor. Özelde çalışanda devlette çalışanda bu şeylerle karşılaşabiliyor.

1) Ödemezseniz 50 sene bu kağıt gelir gider ama bir bok olmaz.

2) Ödemezseniz bir gün bir bakmışsınız banka hesabınızdaki tüm paraya e haciz gelmiş. Yani hesapta 10.000 tl para var işlem yapamıyorsunuz.

3) Kağıt gelmez öyle ses etmezsin devam eder gider.

Tavsiye bankada paranız yoksa ödemeyin. Benim toplam borcum 14000 olmuştu. zamanında ödeyen arkadaşlarım 11.500 tl gibi toplam para ödediler.

Yapılandırmada hesap 10000 e kadar düştü peşin ödicem dedim 9300 tl diye ödedim. Anapara da 8000 gibi bir şeydi.

Gurur duymuyorum ama devlet çaktığına çakıyor çakan karda kalıyor böyle

Anıl
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Moustafa
    Moustafa's avatar
    Erkek
    oinomaos bunu yazdı

Hacı ben herkeslere özetleyeyim olayı. Herkes aynı şeyi yaşamıyor. Özelde çalışanda devlette çalışanda bu şeylerle karşılaşabiliyor.

2) Ödemezseniz bir gün bir bakmışsınız banka hesabınızdaki tüm paraya e haciz gelmiş. Yani hesapta 10.000 tl para var işlem yapamıyorsunuz.

Tavsiye bankada paranız yoksa ödemeyin. Benim toplam borcum 14000 olmuştu. zamanında ödeyen arkadaşlarım 11.500 tl gibi toplam para ödediler.

Yapılandırmada hesap 10000 e kadar düştü peşin ödicem dedim 9300 tl diye ödedim. Anapara da 8000 gibi bir şeydi.

Kaç sene aksiyon yaşadınız da 9300'e kapatabildiniz?

Mustafa
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Geçen hafta bana geldi,

Öncelikle ödeme yaptığın dönemlere ait mi geldi ? 

طדṮ
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek
    Moustafa bunu yazdı
    oinomaos bunu yazdı

Kaç sene aksiyon yaşadınız da 9300'e kapatabildiniz?

Hocam 2009 mezunuyum bunu geçen sene ödedim yani 2016 da. 7 senedir birikiyordu.

Soruyu tam anlayamadım ama cevaplayabildim mi?

Anıl
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eengineer
    eengineer's avatar
    Erkek

Sistem öğrencilerin okuyabilmesi adına kredi / burs sağlıyor. Öğrenciyken bu para ile okuyan çok arkadaşım vardı. Eğer herkes ödeme yapmayıp sistemi suistimal ederse bir süre sonra ihtiyacı olan insanları bu imkandan mahrum edebilirsiniz. Durumu olan herkes bu parayı aldığı gibi ödemeli.

Durum hakkında kyk'yı arayıp bilgi alman daha sağlıklı olur. Yönetmelik değişmiştir v.s. mağdur olma.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

edit

u235 tarafından 09/Ağu/17 13:36 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

müridler konuyu baltalamak gibi olmasın özür diliyorum ama birşey soracam ben de başka konu açıp boş yer kaplamayım diye yazıyorum buraya , 2015 yılında tatildeyken aylık ücreti yatırmayı unutmuşum diğer ayınkini yatıracakken farkettim 1 ay geciktirdiğimi. Aradım kyk yi beni banladıklarını söylediler. Atladım gittim durumu düzeltiyim diye yok çektiler göte tekme vurdular falan 1 gün dışarda geçirdim rezillikti tam. Neyse sonra ev buldum falan durumu düzelttim. O sene tekrar beni alın misafir kadroya falan desem de adi oç yok yer dedi gönderdi beni. Daha sonra bizim sınıfta birinin babası akp nin bilmem neresinde çalşıyordu falan çocuk torpille yurda girdi. 2 yıl kalmış normalde hakkını doldurmuş hakkı olmamasına ragmen yurda yine kayıt yaptırdı üstelik bana kontenjan yok denlmesine rağmen. Mecbur sesmizi kimseye duyuramadık bimere yazdım sklemediler onlar da. Yurt müdürü de mhp li gavatın teki tam bir oç . Neyse şimdi ben bunların yaptığı yolsuzluğu bimere bildirsem tarihi ile beraber benden delil falan isterler mi ? ya da o gavata ceza verirler mi? Ben bi bok olmaz diye düşünüyorum ama olur diyosanız tekrar yazacam. Ha bu arada hakkı olmayan bi çok kişinin hile ile kayıt olduuğunu da biliyorum yani. Tamamen müdürün ve personelin oç olması kaynaklı mağdur olmuştum.

next next next install
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek
    eengineer bunu yazdı

Sistem öğrencilerin okuyabilmesi adına kredi / burs sağlıyor. Öğrenciyken bu para ile okuyan çok arkadaşım vardı. Eğer herkes ödeme yapmayıp sistemi suistimal ederse bir süre sonra ihtiyacı olan insanları bu imkandan mahrum edebilirsiniz. Durumu olan herkes bu parayı aldığı gibi ödemeli.

Durum hakkında kyk'yı arayıp bilgi alman daha sağlıklı olur. Yönetmelik değişmiştir v.s. mağdur olma.

hocam üstüme alınarak cevap veriyorum.

o.ç. inşaatçının 650 milyon tl vergisini tek seferde sebepsiz silen hükümet bir zahmet ondan önce öğrenci borçlarını silsin silecekse.

Bence öğrenci adamın aldığı krediyi ödememe şansı varsa ödemesin arkadaş. Sikik sikik adamların vergi borçları silinirken(afedersinizde sinirleniyorum işte), elmastan vergi almazken benden bu parayı isterse bende kendi adaletimi kendim sağlarım. 

Milyon para kazanan adamın vergisi affedilirken benim öğrenim kredimin faizi affedilmesi tartışılmaz bir durum

Anıl
Toplam Hit: 2321 Toplam Mesaj: 15
kyk borç