Lada Niva

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

Lada Niva almayı planlıyorum kredi çekip 16k falan bi bütce çıkar gibi . Tavsiye edersminiz kulllanan var mı? Bu arada alıp ömürlüp kullanmak istiyorum 2. araba olarak . Paraya sıkışmadıgım sürece satmam yani . Hafta sonları kamp için dağ bayır. Baktım ucuz yakıyor işede gidip gelirm :D 

Mod: Konuları doğru kategorilere açmaya özen gösterelim.

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    nevorapat bunu yazdı

Lada Niva almayı planlıyorum kredi çekip 16k falan bi bütce çıkar gibi . Tavsiye edersminiz kulllanan var mı? Bu arada alıp ömürlüp kullanmak istiyorum 2. araba olarak . Paraya sıkışmadıgım sürece satmam yani . Hafta sonları kamp için dağ bayır. Baktım ucuz yakıyor işede gidip gelirm :D 

Şehirde yaşıyorsan kesinlikle hayır, karadeniz de köylerden birinde yaşıyorsan evet, 1.7 lpg.

Sürekli şehirden köye ineceksen kar kış problemi varsa, dere vs geçeceksen evet. Şehirde yaşıyorsan hayır.

Full mekanik klimasız araca tahammül edebileceksen evet, klimasız yapamam, kollarım da pırasa sapı gibi diyorsan hayır, güç ister yorar.

Lpg tankını bagaja koyunca bagaj kalmıyor, port bagaj yada sepet kullanacaksın.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

Antalyada yaşıyorum klıma sadece şuan için tek sorun gibi duruyor.Bağaj sorunuyok gibi bence tepe sele gibibieşy takılyor onlar hoşuma gidiyor açıkcası.Kilima taktırsak olmaz mı ? .Arazide nasıl? videolarda canavar gibi ama neye göre kime göre.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Ekşi'de çok detaylı bi yorumu var.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    nevorapat bunu yazdı

Antalyada yaşıyorum klıma sadece şuan için tek sorun gibi duruyor.Bağaj sorunuyok gibi bence tepe sele gibibieşy takılyor onlar hoşuma gidiyor açıkcası.Kilima taktırsak olmaz mı ? .Arazide nasıl? videolarda canavar gibi ama neye göre kime göre.

arazide landleri öper atar, bir sürü land çektik çıkardık zamanında. düzde işe yaramaz torostan bile bok düzde, konfor sıfır. arazi için alıyorsan doğru araç.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

yok abi konfor aramıyorum ama şehir içindede kullana bilirim.10 km işe git gel :D opel astra var bende km yapmasın diye.Peki bakımı nasıldır bu ladanın arızası kronik sorunu ?Daha önce hiç bu tarz arabam olmadı.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    nevorapat bunu yazdı

yok abi konfor aramıyorum ama şehir içindede kullana bilirim.10 km işe git gel :D opel astra var bende km yapmasın diye.Peki bakımı nasıldır bu ladanın arızası kronik sorunu ?Daha önce hiç bu tarz arabam olmadı.

kısa piston çelik motor, arızası pek yok, karbüratörlü daha çok yakıyor, tek nokta enjeksiyonlu için lpg fiyatı 900 civarı, çok nokta enjeksiyonlu (sıralı) için 1400 civarı, ısındıktan sonra lpg de çekiş epey iyi. 10 km bile uzak bence yol düz ise :D biz bu araçları sadece arazi için ve karavan çekmek için kullanıyoruz.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

Peki aldık arabayı 2 sün sonra motorda sıkıntı çıktı .Motor Rektedfi fiyatı nedir ? kaçla kaç arası? sıfır motor muhhabeti yani.Bide abi karavanı kaç kiloya kadar çekebiliyor :D 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

Bu çocuklar hayalimi yapıyorlar 

https://www.youtube.com/watch?v=S2p0Mqqjuqo

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pirefosyönel Üye
    Queltos
    Queltos's avatar
    Erkek

Bizde 92 yılından beri lada niva var daha doğrusu dedemde var :) Dedem zamanında aracı sıfır almıştı, amacı köyde hem yaz hem kış zor şartlar altında kullanabilmekti (Trabzon'luyuz) ve hala hem dedem hem biz köye gittiğimizde kullanırız. Araç bildiğim kadarıyla 1m kilometreyi çoktan devirdi ve hala bana mısın demiyor. Bakımlarını yaptığımız sürece de hepimizi toprağa koyacak o kesin :D Uzun lafın kısası artılarından ve eksilerinden bahsedeyim hocam;

Artıları; Tam anlamıyla bir arazi aracı günümüzün çoğu arazi araçlarının geçemeyeceği yolları bana mısın demez. Sağlam araçtır dinamiktir kolay kolay bozulmaz bakımları tamsa. Parça sıkıntısı kesinlikle yaşamazsın ve ucuzdur hatta başka bi aracın uyumlu parçaları bile takılabilir :D

Eksileri; Araçta konfor sıfır. Fena motor sesi alır. Klimadır, koltuk ısıtmadır falandır filandır bulamazsın. Bana göre en büyük sıkıntısı hidrolik direksiyon yok biraz kol kası gerektiriyor ama biz o problemi hidrolik takarak hallettik. Lpg'li değilse benzini su gibi içer, dedemler sadece yazları köyde olduğu için lpg düşünmedi. Hızlı bir araç değil ideal hızı maksimum 100-115km/h. 

Şimdilik aklıma gelenler bunlar hocam, soracağın bi soru olursa yanıtlamaya çalışırım :)

Queltos tarafından 18/May/17 14:43 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek
    nevorapat bunu yazdı

Bu çocuklar hayalimi yapıyorlar 

https://www.youtube.com/watch?v=S2p0Mqqjuqo

makinenin anasını sikmişler ama çok eğlenceli lan daş gibi araba al vura kıra bin a.q

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
Toplam Hit: 1991 Toplam Mesaj: 15
lada niva .4x4