Lanet Olası Vestel Venüs V3'ün Mail Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

merhaba dostlar.

kız kardeşim kendine vestel venüs v3 5010 olarak geçen telefondan almış.

kendi gmail hesabı ile giriş yapıp kurulumunu filan yapmış.

1-2 aydır kullanıyordu, sorun yoktu vs.

girdiği mail adresini ve şifresini unuttuğu için telefon sıfırlandıktan sonra yeni sim kart takınca vs ''cihaz sahibinin mail adreslerinden biri ile giriş yapın'' diye uyarı çıkıyor.

defalarca kullanıcı tuşları ile formatladım cihazı ama bana mısın demiyor eşşoleşşek!

cihazı nasıl tekrar kullanılır hale gtirebilirim?

rom atmak işe yarar mı?

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek
    DanLev bunu yazdı

merhaba dostlar.

girdiği mail adresini ve şifresini unuttuğu için telefon sıfırlandıktan sonra yeni sim kart takınca vs ''cihaz sahibinin mail adreslerinden biri ile giriş yapın'' diye uyarı çıkıyor.

defalarca kullanıcı tuşları ile formatladım cihazı ama bana mısın demiyor eşşoleşşek!

rom atmak işe yarar mı?

vay güvenlik iyiymiş :D ses yükseltme basılıyken açma tuşuna basarak açıp formatladın mı

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    FiL3MAN bunu yazdı
    DanLev bunu yazdı

merhaba dostlar.

rom atmak işe yarar mı?

vay güvenlik iyiymiş :D ses yükseltme basılıyken açma tuşuna basarak açıp formatladın mı

denedim hocam yemedi.

gugıllayıp; vestel venüs v3 gmail hesabı sıfırlama diye arattım şöyle bi şey buldum.

Cihazımının klavyesini açıyoruz ardından ''123'' basılı tutuyoruz ''SwiftKey'' seçeneği çıkıyor ve ayarları tıklıyoruz.
    Çıkan seçeneklerden aşağı inip '
    'About SwiftKet'' tıklıyoruz çıkan seçeneklerden ''Açık kaynak lisanlarını'' tıklıyoruz.
    Burda beyaz bir sayfa açılıyor bir takım kodlar yazıyor herhangi bir yazının üstünü seçip basılı tutuyoruz ve yukarda kopyaladığımızı gösteren
    bir araç çubuğu çıkıyor ve ordan '
    'Paylaş'' tıklıyoruz gelen ekrandan aşağı inip ''Gmail''seçiyoruz
    çıkan seçenekte atla diyip farklı bir mail adresi giriyoruz.
    Örnek olarak
    hotmail,outlook vb. gibi bir mail açıyoruz çıkan seçeneklere ileri ileri diyip sonra ''Gmail Git'' diyoruz.
    Karşımıza oluştur diye bir pencere açılıyor çıkan seçeneklerden sağ üst köşede '':'' bu tuşa basıyorsunuz ve ''
    Ayarlar '' diyoruz.
    Karşımıza gelen pencerede yine '':''
    bu tuşa basıyoruz ve ''
    Hesapları yönet'' diyoruz ''Devam''diyoruz ve ayarlar açılıyor.
    Ayarlar bölümümüzde hakkında kısmına girip ''
    Derleme numarası'' birkaç defa basarak geliştirici seçenekleri açıyoruz.
    '
    'OEM Kilidi Açma'' basıp aktif hale getiriyoruz ardından geri gelerek ayarlardan elefonumuzu sıfırlıyıp fabrika ayarlarına dönmüş oluyorsunuz.

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

venüse bak la sen vay mk. takdire şayan bir güvenlik seviyesi varmış :D :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

çüşşş yorumlara bak. venüs değil o ANDROID. android 6 ile gelen yeni güvenlik şeysi. istediğin kadar format at geçmez o. gmail hesabının şifresini bulman gerekir. servise gönder halletsinler. garantisi yoksa nette bu güvenliği kıran programlar var (denemedim). garantisi yoksa iyi para isteyebilirler açmak için. ayrıca garantiye gönderirken cihazın size ait olduğunu gösteren belgeleride gönderin ki sıkıntı çıkmasın.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hocam bizim turkcell in teknik servisine sordum. servis de kıramıyormuş onu 2 seçenek var diyor.

1. faturası ile birlikte yetkili servise gitmesi ( samsung genpa venüs vestel vs )  80 tl gibi birşey alıyorlarmış

2. o gmailin şifresini mike mike bulacaksın.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

hocam bizim turkcell in teknik servisine sordum. servis de kıramıyormuş onu 2 seçenek var diyor.

1. faturası ile birlikte yetkili servise gitmesi ( samsung genpa venüs vestel vs )  80 tl gibi birşey alıyorlarmış

şimdi ne bok olduğu ortaya çıktı... bu adamlar bunu güvenlik için değil para için yapmış . (nokta)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

şimdi ne bok olduğu ortaya çıktı... bu adamlar bunu güvenlik için değil para için yapmış . (nokta)

arkadaş siz okumuomusunuz bu android 6.0 özelliği. 6.0 olan bütün telefonlarda var bu. vesteli savunduracaklar bana. 6.0 ve üstü olan bütün telefonlarda var.

amacı şu, telefon çalındı adam hardreset atıp kullanamayacak. illaki gmaili bulması lazım

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

çüşşş yorumlara bak. venüs değil o ANDROID. android 6 ile gelen yeni güvenlik şeysi. istediğin kadar format at geçmez o. gmail hesabının şifresini bulman gerekir. servise gönder halletsinler. garantisi yoksa nette bu güvenliği kıran programlar var (denemedim). garantisi yoksa iyi para isteyebilirler açmak için. ayrıca garantiye gönderirken cihazın size ait olduğunu gösteren belgeleride gönderin ki sıkıntı çıkmasın.

:)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BEDB1N
    BEDB1N's avatar
    Erkek

bu vestel ile alakalı durum değil hocam. samsung telefonlarda da var bu. anca servis yapıyor bu işlemi. samsung ücretsiz yapıyordu.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mirza Efe
    _Dert_
    _Dert_'s avatar
    Erkek

Yeniden orjinal rom veya custom rom yukleyemiyormusun? 

Bootloader moduna giriyor mu? 

_Dert_ tarafından 03/Mar/17 11:48 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 2136 Toplam Mesaj: 12
venüs vestel lanet olası v3