folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Laptop | Laptop 8 Beep Ve Açılmama Problemi

Laptop | Laptop 8 Beep Ve Açılmama Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Dell N5010 laptop var. Laptop ı açıyıorum 10 saniye çalışıyor bu esnada saniyede bir beep sesi veriyor toplam 8 miydi 10 muydu neydi 10 saniye içinde kapanıyor . Netten bakınca lcd panel arızası çıkıyor fakat ekranda problem yok cayır cayır çalışıyor. Tekrar açıyorum diagnostik test modunda D + Power yapıyorum açıyorum açılıyor ekran renk renk oluyor bişeyler yapıyor bikaç dakka sonra kapanıyor. Pilde de aynı prizde de aynı. Sonra gücenli modda açıyorum açılıyor yine uyarı veriyor bi süre sonra susuyor ama çalışıyor. Ne manyak bişeydir anlayamadım. 2 farklı hdd var acaba yazılımsal mı dedim de yok kesinlikle donanımsal bişey bu. Tamirciye verip böyle karmaşık bişey anlatsam soruna dair düdükleyecek kesin. Ne yapmak lazım acaba ? 

garip olan kısım : normal açarsn kapanıyor güvenli modda açınca 10 saat tık demeden çalışıyor belki daha da çalışır da ben kapattım bazen de güvenli modda da açılmıyor :D.

ALT yazı eklendi.

https://www.youtube.com/watch?v=MQ7BOsrIr0k&feature=youtu.be

dcpromo tarafından 04/Ağu/17 11:16 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Dell N5010 laptop var. Laptop ı açıyıorum 10 saniye çalışıyor bu esnada saniyede bir beep sesi veriyor toplam 8 miydi 10 muydu neydi 10 saniye içinde kapanıyor . Netten bakınca lcd panel arızası çıkıyor fakat ekranda problem yok cayır cayır çalışıyor. Tekrar açıyorum diagnostik test modunda D + Power yapıyorum açıyorum açılıyor ekran renk renk oluyor bişeyler yapıyor bikaç dakka sonra kapanıyor. Pilde de aynı prizde de aynı. Sonra gücenli modda açıyorum açılıyor yine uyarı veriyor bi süre sonra susuyor ama çalışıyor. Ne manyak bişeydir anlayamadım. 2 farklı hdd var acaba yazılımsal mı dedim de yok kesinlikle donanımsal bişey bu. Tamirciye verip böyle karmaşık bişey anlatsam soruna dair düdükleyecek kesin. Ne yapmak lazım acaba ? 

garip olan kısım : normal açarsn kapanıyor güvenli modda açınca 10 saat tık demeden çalışıyor belki daha da çalışır da ben kapattım bazen de güvenli modda da açılmıyor :D.

Ram problemi var gibi hocam. 2 ram varsa birer birer sökerek aç makineyi. 

Anıl
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    oinomaos bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

Ram problemi var gibi hocam. 2 ram varsa birer birer sökerek aç makineyi. 

ram slotunun teki tutmuyor ram i hocam tek ram takınca da yine problem oluyordu sanırım. Akşam gidince deneyip yazarım. Bu ram slotu değişebilen bişey mi

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek

Bizimde eskiden bi laptop vardır, kalp masajı yaparak çalıştırıyoduk.
    Sende açılırken fan kısımına kalp masajı yapmayı dene.

binin yarısı beş yüz o da bizde yok
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    aylmz bunu yazdı

Bizimde eskiden bi laptop vardır, kalp masajı yaparak çalıştırıyoduk.
    Sende açılırken fan kısımına kalp masajı yapmayı dene.

şu ağızdan nefes vermeye ne diyolardı onu bile yaptım :D olmadı

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Cihazi ram siz calistir ayni sesi verecekmi bi bak birde kac bip var uzun kisa mi 5010 larin kronik anakart problemleri var ekran kartin haricimi?

delimiyim ben?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Hmm benim Laptopla aynu :)

Ekran kenarları vidasızdır, çerçevesini kırmadan açabilecekmisin, bunu yapmadan önce pilini çıkarmayı unutma, ekranı açacaksın. minik vidalar var, ekranın metal çerçevesini arka kısma sıkıca oturtan vidalar, onları aç ve ekranı kendine doğru çek, arkasında soket var.. O soketi çıkar ve güzelce tak.. Gevşemişse ekranda gitmeler gelmeler olabiliyor, Ses te zaten bu 5050 ler Caps lock bile açtınmı bip der. bplemeyi seven makineler :)

O kapanma var dediğin bu laptopların güzel olayıdır.. Olası bi sıkıntıda kendini korumaya alan sistemleri gelişmiş.. Böylece kolay kolay kuzey köprüsü yakmayan bir laptop.

ShockMan tarafından 03/Ağu/17 21:10 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Son 2 saattir video yuklemeye calisiyotum anasini avradini s***** telekom neti kesoyor %95 de hadi sar başa bu 5. Yuklemeye calismam suanda %8 

next next next install
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Video eklenmiştir hocalar.

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

https://www.ifixit.com/Answers/View/154494/N5010+-+8+beeps.+Screen+won%27t+turn+on

https://www.youtube.com/watch?v=2Vozz-E7YkU

Pisibaliqi tarafından 03/Ağu/17 23:05 tarihinde düzenlenmiştir

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

videodaki gibi aynı sıcak hava üfleyen cihazla denedim ekran bidaha açılmadı 1 hafta sonra tekrar denedim durum bu değişmedi . 

next next next install
Toplam Hit: 3134 Toplam Mesaj: 19
off laptop dell n5010 tamir uyarı power dell beep