Laptop Acılmıyor (Acil)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

Laptop kapanırken güncelleme istemiş gümcellemnin 8 de 1 yüklenirken ve ev arkadaşımda laptopu direkt kapatmış .

Şimdi laptop açıorum şifremi yazıorum direk shuttung down yazısı çıkıyor vekendini tekrardan başlatıyor .Açma kapama düğmesine uzun bastım

laptopu kapatıp tekrar açmaya calıştım . Şifremi yazdım wellcome dedi hemen 2 saniye geçmeden loggin off ve shutting yazısı geldi . Makine kapalı

kapalı konumdayken açtığım taktirde , microsoft corparation taraması bitior şifre istior 1 dk bekleyince shutting down dior ve yeniden başlıor makına.

Microsoft Vista kullanıyorum . Napmalıyım ? :(

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek

daha kesin bi çözüm onereni bekle baktın yok ozaman format cek duzelır buyuk ıhtımal yada guvenli moddan gır nedır ne degıldır bak guncellestırmelerı falan kapat oole dene formattan once ama :))

Hayattaki en güzel şeyler : Ya kanun dışı, ya ahlak dışı ya da şişmanlatıcıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Otistiq
    Otistiq's avatar
    Erkek

Sanırım Makinanı Formatlaman En mantıklı çözüm.. Ama laptopların sistem kurtarma için ek bi hizmet üretmeleri lazım..örn bazı laptoplarda F6 yada f8 tam hatırlamıorm ama sadece sistemi kurtarmak içn mi yada direkt format olayımı pek hatırlamıorm işine yarayabilir.. eğer vista kullanıosn ki güncellemer sanırm  orjinal ürün üzerinden olduğu için reset sorun cıkarmaz die düşünüorm olabilirde.. ama o hata genelde bikaç trojenin eseri oldu..   dediğim gibi.. sistemi kurtarmaya bak..Makinan'da o özellik olması lazm araştırman lazım. Markaya göre değişior tabi.. BaKTIN OLmuyo zaten. gerekli dosyalar komut satırından gerekli dizine kopyalar formatlarsn..Yardımcı olack arkadasta olabilir onlarndan fikrini alman daha sağlıklı...

Hayallerim ve Kendim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

cd yi tak kurtar iki dakka sürmüyo vistaya kafam girsin.. o güncelleştirmeleride otomatik yapmamanı tavsiye ediyorum.. geçen benimde başıma geldi güncelleştirmeler sözde güvenlik güncelleştirmesiydi anamm yükledi yeniden başlamaya çalıştı çatt hata başlatılmıyo taktım cd yi iki dakka sürmedi..

tekrarlıyorum vistaya kafam girsin :D

edit: kurtar derken onar..

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek
    Amk kodumun makinesini yurtdışından aldım cd vermediler . Artık cd bulup yapıcam başka şansı yok neyse bi güncelleştirmeyi kpatıp tekrardan açmaya çalışıyim , sistem kurtarmaya bakayım , olmassa cd takarım artık oda olmadı son çare format ... Teşekkürler ;)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek
    Güvenli modda yemedi , sistem geri yüklemede . CD yok elimde bi tane alıp yaparım , aynı XP 'deki gibi dimi ? CD yi takıcam onar seçeneği gelicek hemen ve enter 'a basıcam ??

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

he he öle kurun altında bi link gibi böle bişey inş.. yedek görür yada geri yükleme için bi kayıt ben bugün denedim silmişim onları :D yapamadım..

başlangıçla ilgili bişey vardı onarda sanırım onunla halledersin .. bence..

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek
    Hiçbiryerde home premium 64 bit sp1 ingilizce yok ya torrentten indiriorum oda 53% daha 2 günde ingilizcemi oda belirsiz . Toshibanın kendi verdiği home premium 64-bitlik cd 'sini taktık olmadı içindekileri atmam lazım  (bnmki hp) . F8 'den Recovery files backup yaptım F:\ diskinin içine backup.1 adında application bide backup2.bwf uzantısında dosya var . (Bu backup 'u yaparken tüm .gif , .bmp , .jpeg gibi tüm dosyaları taradı) acaba o application dosyasını kursam bu yedekledikleri çıkar mı ? Emin olmadan format atmak istemiorum yardım yardım yardım

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek
    hoca :) format at .. sistem patlamis :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

al kardeş burda buldum sana 64 bit inş.. yanlış değildir..

http://www.mydigitallife.info/2007/12/10/32-bit-and-64-bit-standalone-vista-sp1-rc-free-download-via-http-supports-all-36-mui-languages/

o lanet sistem anca formatla kurtulur ama stres yapma yinede..düzelir..

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek
    vista cd varsa tak ve geri yükleme yap eger yoksa cihazın modeline göre internetten sistem recovery yapan kombinasyonu bul

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
Toplam Hit: 2172 Toplam Mesaj: 17