folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Laptop Almaya Karar Verdim, Tecrübeleriniz, Tavsiyeleriniz Lütfen..

Laptop Almaya Karar Verdim, Tecrübeleriniz, Tavsiyeleriniz Lütfen..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    hojucuk bunu yazdı:
    -----------------------------

Ekran Kartı : ATI X1700 256 MB EKRAN KARTI

yaramaz hoca.

hocam yaramaz ona demişsinde bir şey soracam. Bu 2. verdiğim bimeksteki nvidianın 7300 şeysi..  o kötü dediğin x1700le benchmark sonuçları burda bak:
    http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-Go-7950-GTX.2121.0.html

şimdi anlayamadığım bu x1700(2300 puan almış), 7300 ise(700 puan almış) kafam akrıştı hocam aydınlatırsan sevinirim; x1700 neden kötü :S

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek
    hojucuk bunu yazdı:

Ekran Kartı : ATI X1700 256 MB EKRAN KARTI

yaramaz hoca.

http://www.notebookcheck.net/ATI-Mobility-Radeon-X1700.2157.0.html

benchmarklara bakarmısın hoca nasıl yaramaz allansen 2300 vuruor bench de :| 

Amphetamine Logic.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nakamura2
    nakamura2's avatar
    Erkek
    Hp pavilion serisinden istediğini al abi dv 6000 i tavsiye ederim şık bi alet bence..

Memento Mori...Blossom Geri Döndün:C Mitozla çoğalan milletleri sevmiyorum:|
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

fistan: kafan niye karisti x1700(2300 puan almış), 7300 ise(700 puan almış) diyorsun bu demek oluyor ki x1700 / inceledigin 7300'den daha iyi.. fakat 7300'unde Gt'si var Se'si var LE'si var hepsinin benchmarklari birbirinden ayridir. 7300 serisinide onermiyorum ben.

fenerist: x1700'e yaramaz dedim cunku tatmin edebilecegi sure sinirli, 1500 dolarlik notebookta Radeon X1800 Series , Radeon X1900 Series bulabilecekken... 2008'de ofis bilgisayarlari ile gelicek. ;)

notebooku secerken ekran kartina dikkat, urun secimi size kalmis.

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek

hojucuk haklısın ama istanbulda magazada bulunabilcek(gold,bimeks,vatan vs) 1800 lü model bulabilirmiyiz? dell,asus,toshiba vs modellerde?fasona düşmeden?

1500 dolar segmentinde ya 7600 yada 1700 kullanılıor genellikle,monster modellerinde var dedigin kartlar ancak kalitesi nedir tartısılır 

Amphetamine Logic.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rbtx
    rbtx's avatar
    Erkek

bütçen uygunsa santarosa lı sistemleri incelemeni tavsiye ederim gerek direct x 10 uyumu gerekse 800mhz lik veri yolu açısından.

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=98&productid=bd71199

bu casperin bir modeli sony nin de bir başka modelini yine aynı siteden bulabilirsin 2500 - 2800 ytl arasında fiyatları ben tatil dönüşü santa rosa platformunu tüm üreticiler tedarik ettiğinde almayı planlıyorum şahsen. Bu sistemler her açıdan seni tatmin edecektir fiyatlarıda eylül civarında uygun bir seviyeye gerileyecektir tahminimce.Gerilemese bile tedarikçiler stok eritmek için core duo ve core 2 duo lu makinalarda indirime gidecektir almak daha ucuza patlar.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    monster hakkında ne düşünüyorsunuz hocalar? millet kolpa diyor ama sistemleri oldkça iyi görünüyor :S

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek
    fistan öyle kral bi pc yi babana niye veriyon a.q :D
    git toshiba yada dell al kadıköy de dell in satış noktası var oradan daha ucuza ayarlarsın..

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    monster kullanan yok mu yav :S

Toplam Hit: 4376 Toplam Mesaj: 30