folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilişim Güvenliği
linefolder Laptop Kameram Açıldı.

Laptop Kameram Açıldı.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Davos
    Davos's avatar
    Erkek

Arkadaşlar dün gece arkadaşımla telefonla konuşurken laptopun kamera ışığının yandığını gördüm. Kameram kapalı değildi. Bi an heyecanlandım. Temel bazlı merak ettiklerim var lütfen bilen arkadaşlar açıklarsa mutlu olurum.

Öncelikle şunu söylim 2-3 gün önce pc başındayken durup dururken 2 kez pc ağ dan düştü koştum modeme baktım sorun yoktu telefonumdaki ağ da sıkıntı yoktu şüphenlendim. Sonra dün gece birden kamera ışığı yandı. 7-8 saniye kadar hemen pc yi duvara çevirdim telefondaki arkadaşıma kameram açıldı diyince söndü

1- Zararlı bir şey yemeden sadece İp adresimden böyle bir işlem yapılması mümkünmüdür ? ( dikkatliyimdir her gelen mailli açmam)
    2- Bilgisarayara sızıldıysa ve başka türlü işlem yapıldıysa bunu sonradan görmem mümkün mü ? Yani şurdan şuna bak bu varsa böyle olmuştur diye bilceğiniz bir şey var mı ? 
    Bazen merak ettiğim şeyler olunca en ayrıntısına kadar araştırıyorum bazen yabancı bazen ülke içerisinden kişilerle mailleşmeye çalışıyorum bundan dolayı belki de birilerinin radarına takıldık 

Davos tarafından 27/Eki/20 14:07 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Google: Beef Framework

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

Daha önce başıma gelmedi ama ,

Bende durum bu şekilde..

Koruma açık ve engelliyor.

Bir program veya bir web sitesi kamerayı aktif etmeye çalıştığında uyarı veriyor.

Bu program veya bir web sitesi açmak ( erişmek ) istiyor , ne yapmak istiyorsunuz tarzında seçenek sunuyor.

30 günlük deneme sürümü var.  İstersen kur dene , kameraya talebi hangi prog v.s neyin gönderdiğini öğrenebilirsin.

https://i.hizliresim.com/t8nkgi.png

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo

Ben her operayı açtığımda oluyor. bazen de google chrome da oluyor. 

...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

1. elektrik bandı önemli yapıştır onu unutma.

2. antivirüsün nedir.

3. antivürüs önerip kenara çekilenlerden değilim. sadece sistemi kurcalaman için 50 tane öneri olmssın diye sordum. 

antiler yakalıyor bu ibne virüs leri.

4. tarayıcı eklentilerin filan 50 tane şey var.

otelde bile 50 tane önlem olmasına rağmen kullanıcı kaynaklı bulaşan zararlı yazılım lar sistemde mastürbasyon yapabiliyor

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

1. elektrik bandı önemli yapıştır onu unutma.

ben de yıllardır böyle kullanırım ama mobile napmalı?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

Hangi mobil uygulamaydi hatırlamıyorum da kurarken fotoğraf çekti ön kamera

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bisson
    bisson's avatar
    Erkek

Sene 2014 Üniversitede mimarlık bölümünden  bir bayan arkadaşın bilgisayarına AutoCad kurucam neyse kız geldi başladım yüklemeye baktım 10 saniyede bir kameranın ışığı yanıp sönüyor, sordum bu nezamandır böyle ?

Kız; bilgisayarı yeni aldım(pc freedos)  evin yanındaki internet kafeciye format attırdım dedi. Sormuş niye yanıp sönüyo diye  güya yeni pc'lerde önünde biri hareket ederse ışık yanıp sönermiş !!!

Biraz kurcaladım pc de golden keyloger çıktı, durumu anlattım yeniden formatlayıp teslim ettim kamerayada siyah bir bant yapıştırdım.

Bilen bilir golden keyloger resim çekip ekran görüntüsü alıp e-mail atabiliyor, (Görüntülere şifreleme yapabilirsin, ve yapmışta   Eğer görüntüler şifreli olmasaydı açıp gösterecektim. Allahtan kız evimizde internet yok hiç bağlanmadım dedi.)

bisson tarafından 27/Eki/20 17:35 tarihinde düzenlenmiştir

I know me you know you.......
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Ben telefonda bile tüm app ların ve dahi android'in ( standart kamera uygulaması falan ) kamera erişimini tamamiyle engelliyorum.

Privacy dışında Amına koduğum enkaz Android i bile hızlanıyor hatta böyle yapınca. 21yy a baçaaam değil yarraaaağm girsin her app ın kamera ihtiyacı varmış gibi namaz vakti app bile kamera erişiyor amk 

Kurtlar tasma takmaz....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Çok gerginim bugün arkadaşlar

Katil olmama ramak var , küfür için özür dileyemiyorum eksik olmuş ona özür dilerim. Yaradılışını sikeyim tüm 21yy ın gereksiz teferruatlarının

Kurtlar tasma takmaz....
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OverLord
    OverLord's avatar
    Erkek
    LaNCeLoT bunu yazdı

Ben telefonda bile tüm app ların ve dahi android'in ( standart kamera uygulaması falan ) kamera erişimini tamamiyle engelliyorum.

Privacy dışında Amına koduğum enkaz Android i bile hızlanıyor hatta böyle yapınca. 21yy a baçaaam değil yarraaaağm girsin her app ın kamera ihtiyacı varmış gibi namaz vakti app bile kamera erişiyor amk 

uygulama uygulama uğraşmak yerine acaba telefonda direkt kamera erişimi devre dışı bırakma varmı kökten

windowsta olduğu gibi

Bildiğini Bilenin Arkasından Gidiniz Bildiğini Bilmeyeni Uyarınız Bilmediğini Bilene Öğretiniz Bilmediğini Bilmeyenden Kaçınız.
Toplam Hit: 11581 Toplam Mesaj: 18
güvenlik hack güvenlik