Laptop Öneri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

Arkadaşlar Autocad, idecad ve kismen render almak işleri için bir laptop alacağım tabiki oyun oynamayıda seviyorum. Bütçem 3500 tl. Önerileriniz var mı ?

Asus marka düşünüyorum.  Aşağıdaki bilgisayar gözüme çarptı. Sizce nasıl ?

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-x550vx-core-i7-6700hq-2-6ghz-16gb-ram-1tb-hdd-gtx950m-4gb-15-6-w10-notebook-24194.html?OM.zn=you_viewed-w12&OM.zpc=X550VX-DM248TC 

Hp ve Lenovo hakkındaki düşünceleriniz nasıl ?

17 inç ekranlılarda i5 işlemci oluyor bütçeme uygun ? i5 alsam başımı ağrıtır mı ?

Saygılar

Mürit

seadog

Edit: İhtiyacıma göre işlemcisi ve grafik kartı güçlü olsun. Depolama alanı 500 gb olsa bile yeter. Buna göre tavsiyelere açığım. 

Birde asus n serisi le x serisinin performans farkı çok var mı ?

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-n552vw-core-i7-6700hq-2-6ghz-16gb-1tb-256-ssd-15-6-gtx960m-4gb-w10-notebook.html

Yukarıdaki linkle ilk linklin arasında fark sadece 256 gb ssd ve ekran kartının bir üst olması ama fiyat 1000 lira farklı.  Değer mi sizce ?

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

eğer ssd almayacaksanız diğer özellikler çöp olur.

goo.gl/qBNZmW
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Bilgisayar fiyatları nasıl uçmuş öyle amk.

Kendim Samsung laptop kullanıyorum. 2013 Aralık ayında aldım. Allah daha uzun süre kullanmayı nasip etsin. 

Ben alırken dikkat ettiğim hususlar; hafif olacak, ekran boyutu maksimum 14" olacak ve harddiski de 500gb şeklinde olması benim için yeterlidir. Tabi fiyatı da uygun olacak. Lakin geçen Cevahir'de Teknosa'ya uğradım. Belirttiğim tarza laptoplara baktım, fiyatlar almış başını gitmiş. Ama bir tane Asus laptop gördüm, yetkili teşhir ürünü olduğunu ve tavsiye etmeyeceğini söyledi.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

Evet Fiyatlar çok yüksek, ama performanslı birşey almak durumundayım. 

Konu altından birşey daha sorayım. Zamanında windows 8 SL almıştım orjinal olarak. Laptopta win10 yükselterek kullanıyorum. 

Şimdi yeni alacağım laptop freedos alsam bu windows u yükleyebilir miyim ? Aynı anda kullanmakta sıkıntı olu mu ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Hocam asus x550 olan n11 de daha cazip

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

o parayı gözden çıkarıyorsanız bosa asus almayın. Monster falan alın hocam. 

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Hocam aynı özellikte x serisi ve n serisi arasında 1000 tl var bunun nedeni nedir ? Monster yüksek başlıyor ve freedos hep

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Lenovo i5 7200 u islemcili 8gb ram ddr4 nvidia kartli bi makina aldim. Alet zuper zuper hanim kullaniyor tasarimci ekran ips mat photoshop 6 resim corel 2 proje ilustrator 3-5 proje opera 10 sekme arti youtube muzik. Gram takilma yok kullanmada sorun yapmiyor (disk ssd evo 850)

delimiyim ben?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Paşa.
    OkudukdaNeOldu
    OkudukdaNeOldu's avatar
    Erkek

N serisi alüminyum kasa ve ikinci HDD yeri var. Onda da 256 GB SSD takılı. Bundan ötürü diğerinden pahali. İstersen x serisi alıp SSD yi kendin takabilirsin fakat bu durumda garantiden çıkma ihtimali var. (Bundan emin değilim. Bazı firmalar sorun çıkarmıyor) 

Her ikiside işini fazlasıyla görecektir. Tavsiyem alırken ekran kartları yüksek olan PC lere bakman. Ram takviyesi sonradan oluyor.

Pc alırken de MSI, Asus ve Dell bu 3 ünden sasmalisin.

...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarakartaL
    KarakartaL's avatar
    Erkek

o fiyata tercihim monster olurdu.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    seadog bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

Hocam aynı özellikte x serisi ve n serisi arasında 1000 tl var bunun nedeni nedir ? Monster yüksek başlıyor ve freedos hep

Çok sık versiyon yapıyorlar. İşlemci nesilleri vs aralarındaki farklardan dolayıdır. Çok güncel takip etmiyorum ama " Abra " serisinden alabilirsin benim baya hoşuma gidiyor.  Arkadaşım da da var çok memnun.

next next next install
Toplam Hit: 3127 Toplam Mesaj: 27
laptop