folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Laptopa En Ucuz Yollu 5+1 Kazandırma

Laptopa En Ucuz Yollu 5+1 Kazandırma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

selamlar

ikinci el bir 5+1 alıp odamı şenlendirmek istiyorum, 200 lira civarlarına güzel aletler buldum

lakin laptopta 5+1 çıkışı yok, usb den bağlanan şunu buldum : https://urun.n11.com/ses-karti/usb-ses-karti-kaliteli-optik-cikisli-kanal-51-71-optik-ses-kar-P349764428

daha ucuza laptopa 5+1 kazandırmanın yolu var mıdır ? 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

selamlar

ikinci el bir 5+1 alıp odamı şenlendirmek istiyorum, 200 lira civarlarına güzel aletler buldum

lakin laptopta 5+1 çıkışı yok, usb den bağlanan şunu buldum : https://urun.n11.com/ses-karti/usb-ses-karti-kaliteli-optik-cikisli-kanal-51-71-optik-ses-kar-P349764428

5+1 mi istiyorsun, yoksa 5.1 mi, bunlar farklı şeyler?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

cuptıs cuptıs mı yapcan ibinaa:)

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    Jubei bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

selamlar

ben aynı şey sanıyodum :P

şöyle bişey almayı düşünüyorum hacı abi : https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-5-plus1-creative-hoparlor-ses-sistemi-804417649/detay/

amacım film izlemek, 5.1 ya da 5+1 neyse artık o filmlerden indireyim, ön arka sağ sol ayrımı şeklinde duyayım sesi istiyorum home theater gibi

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    Jubei bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

selamlar

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-sinema-sistemleri-samsung-ht-tz212-5-plus1-ses-sistemi-optik-802248780/detay

abi şunu alsam, pcye usb/optik ses kartı takıp buna optikle versem 5.1 kanal ses alabilir miyim sence ? 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

O ilandakine optik ile 5+1 verebilirsin. Ama optik çıkıştan sıkıştırmasız 6 kanal ses gitmiyor. Coax kablodan da gitmiyor. Ben bilgisayarda stereo yüksek kalite ses için coax kabloyu, oyunlar için de ekran kartından hdmi kabloyu kullanıyorum. 6 kanal sesi sıkıştırmasız olarak hdmi ya da analog ile 3 kabloyla aktarabilirsin. Ses kartım ekran kartından daha iyi ses üretiyor ama coax ile 6 kanal ses aldığımda oyunlarda verim alamadım. Netflix, oyun vb şeyler için en iyisi şu anda hdmi. Battlefield 5'te coax ile bağladığımda 6 kanal göndermedi galiba benim amfi 6 kanala böldü çok saçma ses geliyordu. Hdmi ile bağladığımda doğru hoparlörden doğru ses geldi. Bilgisayarda hdmi çıkışı varsa ses sisteminde de hdmi girişi olan birşey bulursan onu tavsiye ederim. Ya da analog bağlarsan daha iyi olur.

DarkSkull tarafından 28/Mar/20 04:06 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Jubei bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

selamlar

Ben şok ben iptal nasıl aynı şey degil :s

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Sadece meraktan soruyorum bu aletlerin Bluetooth versyionlari yok mu ?

simdi optik kablo ile balaniyor daha kaliteli ses icn vs demeyin bana usb den convert ettiğin işin optiği bluetooth ile yapilacak streem den daha kalitesiz olacaktir.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

simdi optik kablo ile balaniyor daha kaliteli ses icn vs demeyin bana usb den convert ettiğin işin optiği bluetooth ile yapilacak streem den daha kalitesiz olacaktir.

BT den gecikmeler yaşanıyor diye biliyorum 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı
    Jubei bunu yazdı

Ben şok ben iptal nasıl aynı şey degil :s

Aslında aynı bunu yazan da tam bilmiyor galiba. 5.1 ses kaynağı için 5+1 ise hoparlör için deniyor. Yani ses kartı 5+1 ses veriyor değil 5.1 ses veriyor demek lazım. Tam dersini deyince de değişen birşey yok sonuçta ikisi de aynı bok sayılır. 5 kanal hoparlör + 1 adet subwoofer.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    rakkoc bunu yazdı

Bluetoothta sadece iki kanal ses gidiyor, usb den bağladığın ses kartından altı kanal da alabilirsin. Ses kartının kalitesine göre usb den bağladığın ses kartında alabileceğin sesin sınırı yok.

@darkskull abi baktım da hdmi girişi olanlar çok pahalı ake, 2 binden aşağı hdmi girişi olan bulamadım.

@kaptan hacı şimdi diyelim ses sisteminde 6 hoparlör var, üç tanesi sağ üç tanesi sol, biri bas falan. Bu 2.1 oluyo, çünkü iki kanal var. 5.1 olması için on sag on sol arka sag arka sol ve orta kanalı olması lazım işte. 

Toplam Hit: 1439 Toplam Mesaj: 13
usb ses kartı