folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Laptopa Uygun SSD Lazım - Asus K555LN

Laptopa Uygun SSD Lazım - Asus K555LN

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

Arkadaşlar Asus K555LN laptopa 1 TB yüksek hızlı ve kaliteli bir SSD taktırmak istiyorum. Bu cihaza uygun SSD seçiminde yardımcı olabilir misiniz? Hangi özellikteki SSD'ler uyumlu? Aliexpress veya Türkiye'den internetten alacağım. Teşekkürler.

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

hdd yerine takacaksan %99 2.5 inch ssdler uyum sağlayacaktır hocam. ben 15 yıllık notebooka da 5 yıllık notebooka da sata 2.5 inch ssd alıp taktım.

kafam rahat olsun evraklar güvenilir olsun dersen samsung evo 870 alıp geçeceksin. 

yok daha ucuz olsun dersen wd green serisine bakacaksın. 

benzer konu : https://www.tahribat.com/forum/eski-notebooka-yeni-ssd-guncellemesi-249605 

rapidhacker550 tarafından 09/Ağu/21 15:03 tarihinde düzenlenmiştir

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Samsung 980 pro kullanıyorum gayet hızlı 6900-5000 yazma okuma hızı var PCIex  4 ile

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

yıllar önce k555ln me samsung evo840 almıştım 2.5" direk eski hdd yerine uyuyor. Çıkan hddyi de ikinci disk olarak dvd yerine bağlamıştım ama sonra performansı düşürüyor diye sökmüştüm. Makinaı 1 yıl kadar önce evde sabit bir kaç uygulama çalışan makina konumuna getirdim gidip kullanmıyorum bile ama 7/24 açık daha hiç bana mısın demedi. Samsung evo al geç kafan rahat olsun.

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı

Samsung 980 pro kullanıyorum gayet hızlı 6900-5000 yazma okuma hızı var PCIex  4 ile

cihazda m2 yok? ezbere yorum yapmayin haci.

az insan çok huzur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

Samsung öneririm, başka marka bakmana gerek yok. 

https://www.akakce.com/ssd.html/139593,24451,21679

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

sata ssdler arasında gözle görülür bi performans farkı olmuyor. düzgün markalardan hangisi kampanyadaysa kafana göre yapıştırabilirsin, muhtemelen üzmez. 2.5 inç herhangi bir ssd olur cihazına

https://www.youtube.com/watch?v=4DKLA7w9eeA

bak adamlar ssd, nvme ve m2 arasındaki farkı bile anlayamamış.

edit: bir de şöyle bir şey var. 1tb lık disk alacağım diyorsun. SSD lerde disk doldukça performansı düşer. eğer 1tb ın ciddi bir kısmını kullanırım diyosan performans düşüşü yaşamamak için daha büyük al

yolbulucu tarafından 09/Ağu/21 17:25 tarihinde düzenlenmiştir

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı

Samsung öneririm, başka marka bakmana gerek yok. 

https://www.akakce.com/ssd.html/139593,24451,21679

+1

hikvision | hi-level | western digital | kingston | jamesdonkey | adı bile belli olmayan değişik bişi hatırlayamadım ondan |sandisk |samsung

aklıma gelenler bunlar hepsini kullandım, kendi tercihimden değil aciliyetle alınıp denk gelen markalar olarak kullandım, samsung varken öbürleri kim köpek... Samsung al geç parasını hakediyor.

next next next install
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

Teşekkürler arkadaşlar, 2.5" sata ssd samsung bakayım o halde. Benim laptop için okuma yazma hızı en üst seviye ssd modelleri uyar mı? Veya üst model ssd'ler için aynı zamanda laptopun da yeni olması gerekir mi? 

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    balik_ bunu yazdı

Teşekkürler arkadaşlar, 2.5" sata ssd samsung bakayım o halde. Benim laptop için okuma yazma hızı en üst seviye ssd modelleri uyar mı? Veya üst model ssd'ler için aynı zamanda laptopun da yeni olması gerekir mi? 

sata versiyonuna gore degisir, ssd'nin destekledigi max hizlari alamayabilirsin belki.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

en çöp sata ssd yine harddiskten iyidir.. çok para bağlamayın 200 gb civarı bir ssd alın ayrıca usb den harici hdd bağlayıp yedek yapın 1 tb üstüne.

Toplam Hit: 1494 Toplam Mesaj: 12
laptop bilgisayar ssd ssd harddisk