folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Laptoptan Tv Ye Hdmi İle Baglanti Yapamiyorum

Laptoptan Tv Ye Hdmi İle Baglanti Yapamiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kocero
    kocero's avatar
    Erkek

Arkadaslar LG D3 televizyona laptoptan HDMI kablo ile goruntu aktaramiyorum.

tv laptopu gormuyor ve laptop da tv yi goremiyorum. tv den hdmi girisini seciyorum yinede sinyal yok diyor.

PC deki isletim sistemim Windows 7 yardimci olabilecek arkadaslarin onerilerini bekliyorum.

BILDIKLERINI YUZLESTIR HAYATLA ve SINAMAKTAN KORKMA !!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek
    kocero bunu yazdı

Arkadaslar LG D3 televizyona laptoptan HDMI kablo ile goruntu aktaramiyorum.

tv laptopu gormuyor ve laptop da tv yi goremiyorum. tv den hdmi girisini seciyorum yinede sinyal yok diyor.

PC deki isletim sistemim Windows 7 yardimci olabilecek arkadaslarin onerilerini bekliyorum.

yani ben ilk denememde yapmıstım, isletim sisteminle falan alakası yok, sadece tvnin hangi portuna taktıysan goruntu seceneklerinden onu secmelisin, 

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kocero
    kocero's avatar
    Erkek

tv girisleri bolumunde 3 adet HDMI girisi gorunuyor ve 3 unude teker teker denedim yapamadim. tv ayarlarinde SmartShare programini kurun diyor ama win7 isletim sistemi olanlarda gerek yok mediaplayer ile yapilir diyor. yapamadim bir turlu.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam TV bağlantısını yaptıktan sonra dizüstü bilgisayarınızdan ikinci monitör olarak TV'yi görüp görüntü paylaşımı yapmanız gerekiyor. ASUS dizüstü bilgisayarlarda genellikle Fn+F8 kombinasyonu ile takılan 2. monitörlere görüntü aktarımı yapılabiliyor. Sizin bilgisayarınızın fonksiyonunu bilemem tabi. En garantisi ekran kartınızın ayarlarına girip ikinci monitör olarak TV'yi göstermek ve tavsiyem olarak Klon Monitör olarak ayarlamak.

Bunu yaptıysanız da halen çalışmıyorsa yazın, araştıralım.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

TV ve Laptop arası HDMI bağlantını yaptıktan sonra Win + P tuş kombinasyonunu kullanarak nasıl bir bağlantı türü yapacağını seçerek bağlantıyı etkinleştiriyormusun ? Ayrıca ekran kartın ne ? Bazen ATI de direk görmüyor. Catalyst ara yüzünden ikinci ekran olarak HDMI bağlantıyı aktifleştirmen gerekebiliyor.

BaD_BoYs tarafından 05/Ara/12 23:04 tarihinde düzenlenmiştir

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kocero
    kocero's avatar
    Erkek

Arkadaslar benim kullandigim ekran karti geforce 8600 gt 512 mb. ve ikinci monitor olarak tv yi gosteremedim eger bunu yapabilseydim kolay olacakti. tv nin kullanim klavuzunda da eger win 7 kullaniliyorsa smartshare programina gerek yok mediaplayer den baglanti yapin diyor bunuda yapamadim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek
    kocero bunu yazdı

Arkadaslar benim kullandigim ekran karti geforce 8600 gt 512 mb. ve ikinci monitor olarak tv yi gosteremedim eger bunu yapabilseydim kolay olacakti. tv nin kullanim klavuzunda da eger win 7 kullaniliyorsa smartshare programina gerek yok mediaplayer den baglanti yapin diyor bunuda yapamadim.

Hocam o smartshare v.s. mevzusu bu konu ile alakalı değil. O konu pc yi sunucu gibi gösterip tv yi ağa bağladığında müzik ve filmleri kablolu yada kablosuz ağ üzerinden tv' de oynatabilmek için. Bende de LG 42LM620S 3D Tv var ve herşeyi takır takır kullanıyorum. Laptop' da MSI CX640 Win7 Ultimate 64Bit kurulu. Aslına bakarsan hiçbir ayara ihtiyacın da yok. HDMI bağlantısını yaptığında direk ekran paylaşımını yapar. TV' nin arkasında kaç HDMI girşi var ? Portları değiştirerek denedin mi ? Laptop HDMI çıkışının sağlam olduğundan eminmisin ?

BaD_BoYs tarafından 06/Ara/12 00:02 tarihinde düzenlenmiştir

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

başlat+ p ye basınca çıkan seçenekleri kurcalarmısın bi?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

at team bakalim istersen

delimiyim ben?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Bilgisayarınızı TV'ye bağlayın, TV'de ilgili kanalı açın. Bilgisayara dönün, masaüstü'nde boşluğa sağa tıklayın, "NVidia Denetim Masası"nı seçin. Eğer sorarsa "Gelişmiş Ayarlar"ı seçebilirsiniz. Sol tarafta çıkacak menüde "Birden Çok Ekranı Ayarla" kısmına girin.

Burada takılı olan TV'yi ikincil ekran olarak görebilmeniz gerekiyor. Aşağıdaki dikdörtgen alanda ekranlar eğer iki ayrı dikdörtgen olarak görünüyorsa 2. ekranın üzerine sağa tıklayın, "Şu ekranı kopyala" kısmından 1. ekranı seçin. Her ikisi de aynı dikdörtgen içinde ayrı yuvarlak olarak görünecek.

Sorununuz vars yardımcı olmaya çalışayım.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Kabloda sorun olablir mikine ? bi başka kabloyla dene 

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
Toplam Hit: 15912 Toplam Mesaj: 12