folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Laptopu Kargoya Vereceğim Lakin Güvenemiyorum

Laptopu Kargoya Vereceğim Lakin Güvenemiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tigin59
    tigin59's avatar
    Erkek

iyi akşamlar sevgili müridler,laptop evde kaldı istanbulda,izmire getirmem lazım ama bildiğiniz kargo firmaları varmıdır elektronik eşyalara hassasiyetiyle ünlü kargo firmaları? sevgiler

öğle yemeğini yemez o marinada kesti hızı, mühendis değil sanki jigolo.iremde üzdü onca kızı,az saplamadı çuvaldızı,bir nogay vardı bilir o.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam bu tip kargolarda kutunun her bir yüzüne A4 kağıdına büyük puntolarla "kırılabilir yük" yazıp yapıştırırsanız, verirken de uyarırsanız bir şey olacağını sanmıyorum. Zaten kargo şirketleri orjinal kutusunda olsun ki sallanmasın, sarsılmasın isterler, yoksa teslim bile almayabiliyorlar. En azından ben zamanında önceki bilgisayarlarımı servise gönderdiğimde böyle yapmıştım.

Gerçi o zaman servise gönderdiğim için servisin kargo şirketi ile arasındaki anlaşmaya bağlı kriterler de olabilir. Ben daha önce servise Yurtiçi Kargo ve UPS ile çok göndermişliğim var.

Eğer kendiniz gidip alabiliyorsanız veya biri ile getirtebiliyorsanız daha uygun olur bence. Ama böyle bir şansınız yok ise, mutlaka kargo sigortasını sorun ki, cihazın başına bir şey geldiğinde hesap soracağınız bir yer olur diye düşünüyorum.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

Zamanında yurtiçi kargoyla garantiye laptop göndermiştim sağlam bir şekilde gitti geldi bi sorun yaşamadım.

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

hocam kutuya koy içini gazete veya köpük malzemeyle doldur işte sonra al eline sallaboşluk varsa boşlukları doldur

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sağlam paket yapacaksınız. Kenarlara yumuşak birşeyler koy güzelce kutula istersen Afrika'ya gönder.  Kargo çokta farketmez ama PTT yi kullanma derim. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Peroksit
    Peroksit's avatar
    Erkek

hocam hani böyle patlayan ufak baloncuklu poşet gibi birşey varya  darbe emici cins birşey elektronik ürünleri içine koyup kargoluyorlar onlardan alıp iyicene sarıp koy  yada straforla felan gzüel paketle birşey olmaz

http://www.youtube.com/watch?v=OH4eOQ6ZI0Q - - - - - http://www.youtube.com/watch?v=TqErNP20gpI - - - - - https://www.youtube.com/watch?v=fhr5UBZh1rY
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Düzgün şekilde paketlesinler hocam. Yurtiçi kargo bu işte bir numara. Çok fazla elektronik eşya aldım gönderdim. Hiçbir sorun çıkmadı.

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

orjinal kutusu olmadan kargolar sigorta yapmıyordu laptoplara.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hector611990
    hector611990's avatar
    Erkek

kardeş yurtiçine vermede kime veriyosan ver zaten şikayetvar a baktınmı kargolardaki genel şikayetle yurtiçi kargo şikayetine sende vermezsin

- - -
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

ben mersine yolladım iyice köpük gazete vs ile kapla koli bandı ilede güzelce bi bantla bi yerden bi yere fırlatmadıkca bişey olmaz.

ve kargo olarakda MNG ye ver.

Nev-i Şahsına Münhasır.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

sağlam paketle yurtiçine ver. verirken kırılacak eşya diye bildir. dikkat ediyolar.

sürekli laptop parçası alıp-satıyorum. yurtiçi kullanıyorum. daha şimdiye kadar sıkıntı çıkmadı. hatta bugün bi anakart yolladım. ama sen genede güzel paket yap.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
Toplam Hit: 1973 Toplam Mesaj: 21