folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Lazım Olursa... Anısı Var.. Bu Kitap-Film Güzeldi Gibi Eşya Atamama Hakkında Fikirleriniz

Lazım Olursa... Anısı Var.. Bu Kitap-Film Güzeldi Gibi Eşya Atamama Hakkında Fikirleriniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

Kitaplarını bana sahiplendirir misin? :)
    Okumayı seviyorum. İşsizlik ne yaparsın. Bende okuduktan sonra okuyacak arkadaşıma veririm. Ki birileri okusun onu, ve okusun ki onunla kitap hakkında muhabbet edeyim. En sevdiğim muhabbet türüdür; kitap muhabbeti :)
    (Kafadaki soru işaretini kaldırmak için: Kitapları satma gibi bir niyetim yok. Yanlış anlaşılmasın...)

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Odana girip bir macera yaşamadan tam olarak bir yöntem sunamam ama kendi odam için fazlaca kaderci bir yaklaşımım var;

Çok fazla hediye alan bir insan değilim. (hatta hiç almıyorum denebilir.) Belki de bu nedenle olacak; gezdiğim yerlerde çok hoşuma giden eşyaları alıp, bir sonraki sahibine hediye etmek için saklarım. Mesela 4-5 sene evvel üzerinde Çok eski bir Fransız gece klübünün grafik tasarımı olan kara kedi bulunan bir sigara tabakası satın almıştım, geçen gün yeni tanıştığım, değerini bileceğine emin olduğum bir uzaktan akrabama doğum günü sebebiyle hediye ettim. Artık hayatına onda devam edecek ve şanslıysam bir gün o insanla karşılaşmamda, cebinden o tabakayı çıkarıp sigarasını yaktığında anlık bir mutluluk yaşayacağım.

Tıpkı balık tutmak gibi.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiqRoP
    MiqRoP's avatar
    Erkek

Kitaplara bi yardım kampanyası için talip olabilirim.
    Pm atıyorum.

Söyleyemediğim sözlerim var benim.. Yüreğimin derinliklerine gizlediğim.. Kimi zaman bir iç çekiş anlatır beni, kimi zaman hüzünlü bir şarkı ağlatır.. Hergün düşünceler sarar beni, derin derin düşünürüm.. Öyle bir haldeyim ki, sıcağın ortasında üşürüm...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

fotolara bakmadım

ancak bir dönem bende bir çok eşyamı saklıyordum.

hatta koleksiyon alışkanlığım vardı...

eski para koleksiyonu, bıçak koleksiyonu (4140, 1040 veya dövme çelik gibi özel statülerde ayrılmış olarak) vs vs

hepsi bir kömürlük dolusu olunca bunlarla başa çıkmam gerektiğini anladım.

verebileceğim şeyleri (anısı var dediğim kıyafetler gibi şeyler) ihtiyaç sahiplerine verdim.

kitapların çoğunu okuma alışkanlığı olanlara verdim

bıçaklarım kayboldu, üzülmedim

paralar kayboldu, içim sızladı... (I.napolyon döneminden kalma fransız parası vardı be)

sonra baktım ki ben o eşyalar olmadan da yaşayabiliyormuşum.

şimdi minimalist yaşıyorum.

ihtiyacım olmayan hiç bir şeyi satın almıyorum.

hediye alan bi insan değilim ama ihtiyacım olmayan şeyleri hediye edenler olduğunda onları da ihtiyacı olanlara veriyorum. bkz: zippo olayı

şimdi odamda küçük bir masa, rahat bir koltuk, ufak bi paspas, rahat bi yatak, kıyafetlerimi koyduğum mdf'den yaptırdığım askılı dolap ve camları örten perdelerim var.

kafam o kadar rahat ki...

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

OKB özellikle uzmanlık alanım.

Bu tür konular ne yazıkki yüz yüze görüşme olmadıkça çözülmesi çok zor. 

Bu yüzden İstanbul'daysan bana uğrayabilirsin.

‎‎‎
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Buna benzer bir durmda bende vardı, hatırlayanlar bilir hayvani bir dvd film arşivim vardı 5000 dvd den fazla şimdi hepsi gitti, bir kısmını amateme verdim bir kısmını eşe dosta dağıttım sonrasında tuaf bir hafiflik his ettim, bence sende dağıt gitsin,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Yorumlari takip ediyorum ilginç gelişiyor.  yazacağim :)

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

herkese teşekkür ederim.

ama bazı yanış anlaşılmalar var :)

@SkynetX pramatist düşünce biraz bencillikte olsa bu konu için güzel bir yaklaşım. aynen dediğin soruları sordum :)

@istnbullu zaten kötüyü niye bekleteyim hep iyiler ondan zaten düşünüyordum

@csr288 zamanla ..

@mkyb yok o kadar ciddi değil :)  öyle çöp evde yaşamıyorum

@Cia çok güzel bakış açısı gerçekten ölümü düşününce hiçbirşeyin önemi kalmıyor

@Pikacu  yazdım yok.

@Baturay_Turkmen  

yanlış anlaşılmış ben filmler o kadar dedim.  kitaplar için demedim. gerçi onlarda bayağı var ama hepsi roman değil karışık.

birde onları kargolamak göndermek oo çok uzun iş. ama iyi teklif için teşekkür ederim. aslında hepsi bana ait değil babamında aldığı kitapları var. o kısımda sorun var.

ama bir çılgınlık yaparsam pm atarım ama sanmıyorum. hepsini aşağıya indirdim kademeli elden çıkarıcam

@umit meslek ne? niyeyse aklımda bir an muhsebeci canlandı.

@DE5TROY3R niye gömüyorsunuz?

@adamhakli  yukarıda açıkladım uzun iş. maalesef öyle dedin ki vicdanım sızladı. sanki elindeki kitabı almışım gibi hissettim.

ama kitap muhabbetini yine yapabiliriz :))   bende çok severim. çevremde okuyan çok yok.  pm at seni bıktırana kadar kitapları anlatayım :)))

satma olayı hiç aklıma gelmemişti.

@NaZi_ odam öyle çöp değil çok kötü bir izlenim yarattı. ama dediğine inanıyorum. eski ve yeni odanı gördükten sonra sen çok iyi düzenleme yapabiliyormuşsun. inanıyorum :)

hediye verdiğin o şeye kıymet bilecekse tabi güzel.

@MiqRoP pm attım. yukarıdada açıkladım durumu zaten.

@DanLev  tatilde bir tanışın evinde kaldım. evi bırakıp gitti. ya böyle birşey yok. tv yok radyo yok. tablo yok halılar kanepeler tek renk bakındım şuda süs diyebileceğim fazladan hiçbirşey yoktu.

o evde yaşamak bile bir tatil sayılır :) gerçekten bende çok severim minimalist tasarımlar son trendim aslında. ama işte günlük yaşayınca o kadar basite inemiyor insan  aslında yapılması gereken o

parayı bilemem ama  bıçaklara yazık olmuş :(

nasıl herşeyi kaybettin. bari müzeye falan verseydin.

benimde kolleksiyonum var aklıma getirdin :)))

aklıma güzel bir fikir getirdin .

@TiThousand    biliyorum psikiyatrissiniz. tekliinize teşekkür ederim ancak size gelmeyeceğimi çok önceden açıklamıştım  hatırlıyormusunuz bilmiyorum :)

madem uzmansınız keşke iki satır bu konuyla ilgili bir açıklama yazsaydınız. bu mevzunun sınırları hakkında soru sormuştum.  yazarsanız ilgiyle okurum okurum

ancak obsesif olmadığımı düşünüyorum. sadece fazla malıma düşkünüm. bir elbiseyi alıp bıkıp atan biri değilim yıllarca severek giyerim. çevremdekilere çok önem değer verdiğimden,

onlardan kalmış şeylerde o derece önemli oluyor.

büyük bir triplekse yaşasam asla atmam ama yer meselesinde böyle . aşırıya mı kaçıyorum diye merak ettim sadece.

@Robinson_Crusoe  unutmam mümkün mü :) o neydi şok geçirmiştim.  iyi yapmışsın atmakla. hatta satsan zengin olurdun. ben öyle yapacağım :)

herkesi tek tek cevaplandığıma göre tekrardan teşekkür ediyorum. çok net karar verdim birkaç şeye ..

iyi günler.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opsiyonel_Bilgiler
    Opsiyonel_Bilgiler's avatar
    Erkek

biriktirme hastalığı olabilir. o ilk resim falan çöp bence at gitsin. unutmayayım dersen atmadan önce fotoğrafla ve arşiv oluştur

imza mı gelmiş?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

@DE5TROY3R niye gömüyorsunuz?

Arkeologlari heyecanlanırmak için

Ilerde degerli olabilecekleride kendim ve torunlarimi heyecanlandirmak icin

Toplam Hit: 3627 Toplam Mesaj: 26
film kitap obsesif fikir biriktirme anı