folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Lenova İdeapad Bios Şifresi Yardım Lazım

Lenova İdeapad Bios Şifresi Yardım Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek

Bu lanet laptop yeğenimin, velet 15 yaşında laptopın canına okumuş. Neyse sağolsun swordfish yardımcı oldu donanım sorununu hallettik, derken bir baktık ne recovery çalışıyor, ne sistem zira her tarafı virüs. hadi dedim toptan silelim bir win7 kuralım, fakat ne mümkün biosa giremiyoruz, bizimki şifre koymuş nasıl koyduğunu bile bilmiyor. Bu lanet pc yede biosa girmeden hiçbir şey yapamıyorum.

Velhasıl-ı İstanbul' da olupta Lenova ideapad z580 bios şifresini kırabilecek mürid varmıdır? swordfish demeyin, kendisiyle konuştum gelecek ayın ortasına kadar burada değil, bir arkadaşına yönlendirdi sağolsun ona da ulaşamıyorum, yardımcı olacak bir mürid varmıdır, bela oldu bu pc başıma..

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

bios pilini çıkardığında silinmiyomu? aletin garantisi varmı?

ayrıca.lenova değil lenovo 

nurulmac11 tarafından 26/Eyl/14 16:19 tarihinde düzenlenmiştir

black implies white, self implies other, life implies death.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı

:) her ne karın ağrısıysa dostum, benim için lanet alet, kaldı ki Türkçe imla hatası yaparsam düzeltin de elin markasını düzeltmeyin yav...

Garantisi yeni bitti, olsa da ne fayda zaten? Hayır bios pili bunlarda işe yaramıyor, supervisorpassword diye IBM' den miras bir teknoloji kullanıyor adiler. Zaten haşır neşir olanlar bilir diye detaylı açıklama yapmadım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    zeyrekli bunu yazdı
    nurulmac11 bunu yazdı

:) her ne karın ağrısıysa dostum, benim için lanet alet, kaldı ki Türkçe imla hatası yaparsam düzeltin de elin markasını düzeltmeyin yav...

Garantisi yeni bitti, olsa da ne fayda zaten? Hayır bios pili bunlarda işe yaramıyor, supervisorpassword diye IBM' den miras bir teknoloji kullanıyor adiler. Zaten haşır neşir olanlar bilir diye detaylı açıklama yapmadım.

biosu flashlayabilirsin şifre uçar gider, nasıl yapacağını anlatabilirim. ama modeme update atarken modemin uçma ihtimali kadar yada telefonu rootlarken zarar verme ihtimalin kadar aletin ölme ihtimali var. o riski göze alman lazım.

alırım diyosan max 4gb lık bi flash bulup konuya cevap yaz anlatırım 

edit: şu an bilgisayar lanet falan diyosun ama sadece işini yapıyo.ve işini doğru yapıyo amk. iki dakkada uçup gitmiyo amk şifresi olması gerekende bu. niyse ya flash bul gel. 

edit2 : telefondayım hacı şurda anlatmış bak buldum çözersin heralde : http://forums.lenovo.com/t5/IdeaPad-Y-U-V-Z-and-P-series/Bios-Recovery-For-ideapad-laptops/td-p/884237

çözemezsen yaz konuya. 4gb dan büyük flashları görmeyebilir ondan max4 gb diyorum

nurulmac11 tarafından 26/Eyl/14 20:22 tarihinde düzenlenmiştir

black implies white, self implies other, life implies death.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı
    zeyrekli bunu yazdı
    nurulmac11 bunu yazdı

biosu flashlayabilirsin şifre uçar gider, nasıl yapacağını anlatabilirim. ama modeme update atarken modemin uçma ihtimali kadar yada telefonu rootlarken zarar verme ihtimalin kadar aletin ölme ihtimali var. o riski göze alman lazım.

alırım diyosan max 4gb lık bi flash bulup konuya cevap yaz anlatırım 

edit: şu an bilgisayar lanet falan diyosun ama sadece işini yapıyo.ve işini doğru yapıyo amk. iki dakkada uçup gitmiyo amk şifresi olması gerekende bu. niyse ya flash bul gel. 

edit2 : telefondayım hacı şurda anlatmış bak buldum çözersin heralde : http://forums.lenovo.com/t5/IdeaPad-Y-U-V-Z-and-P-series/Bios-Recovery-For-ideapad-laptops/td-p/884237

çözemezsen yaz konuya. 4gb dan büyük flashları görmeyebilir ondan max4 gb diyorum

Sorun zaten aletde değil dostum haklısın bunda da, böyle bir tavır olamaz yav! unuttun şifreni o zaman anca kartı değiştiririz, uğraşamam seninle ver 650 TL. diğer markaların hiçbirinde duymadım buna benzer bir şey ya da ben yanılıyorum.

Bu arada altından girdim üstünden çıktım, olmuyor bu olayda, vatandaşta Hintliymiş ingilizcesini çözene kadar bayağı bir uğraştım, forum üzerinde bayağı bir araştırdım dos üzerinde açılabilecek bir exe bulabilsem biosu update ederek belki halledebiliriz de oda yok. Bir fikrin veya önerin varsa sabırsızlıkla bekliyorum üstat.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akustikelektrik
    akustikelektrik's avatar
    Erkek

hocam yeni versiyon bios çıktıysa mesela onu yüklesen. Belki sıfırlanır. ben zamanında lenovo laptopumu bios güncellemesi yapmak için çok uğraşmıştım. Ama bu güncelleme işlemi, yani flash yükleme, windows üzerinden yapılıyordu

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek
    akustikelektrik bunu yazdı

hocam yeni versiyon bios çıktıysa mesela onu yüklesen. Belki sıfırlanır. ben zamanında lenovo laptopumu bios güncellemesi yapmak için çok uğraşmıştım. Ama bu güncelleme işlemi, yani flash yükleme, windows üzerinden yapılıyordu

Evet üstat sorun orada zaten, üzerinde şu an işletim sistemi yok kuramıyoruzda UEFI hikayesi yüzünden. Onuda ancak bios tan düzeltebileceğiz, bios a giremiyoruz. İki ucuda kirli anlayacağın..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek

hacım hiren  yada minixp dan denedin mi ?

flash bellekten boot olabiliyor mu. yukarıda ki  uzun yazılanları okumadım.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek
    ruhii bunu yazdı

hacım hiren  yada minixp dan denedin mi ?

flash bellekten boot olabiliyor mu. yukarıda ki  uzun yazılanları okumadım.

flashtan boot oluyor, ancak UEFI olduğu için işletim sistemi kuramıyorsun. Ama haklısın mini xp den bios güncellemeyi denemedim olur muki acaba?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akustikelektrik
    akustikelektrik's avatar
    Erkek

hocam uefi sistemlere win8 ubuntu falan yüklenebiliyor. Bir araştır istersen. Usb üzerinden boot edebilmek işini görebilir sanırım. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek
    akustikelektrik bunu yazdı

hocam uefi sistemlere win8 ubuntu falan yüklenebiliyor. Bir araştır istersen. Usb üzerinden boot edebilmek işini görebilir sanırım. 

Hımm bunuda bilmiyordum. Teşekkür üstadım hemen araştırıyorum bunu.

Toplam Hit: 2438 Toplam Mesaj: 13