Lenovo Teknik Servisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kralsam
    kralsam's avatar
    Erkek

Selamlar millet,

Lenovo legion PC aldım fakat servis olayı konusunda şüphe ettim. Hala iptal edebilecekken de bir danışayım dedim.

Daha önce dell kullandım neredeyse hiç sorun yaşamadım. Hatta bir dönem eve gelip tamir etmişlerdi. 

lenovo nereden çıktı derseniz F/P açısından en mantıklı tercihti. Ayrıca IBM markası falan dedik ama konu hakkında fikirleriniz nelerdir?

Üzülme...!!! İstediğin Bir Şey Olmuyorsa, ya Daha İyisi Olacağı İçin yada, Gerçekten de Olmaması Gerektiği için Olmuyordur. (Hz Mevlana)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek
    kralsam bunu yazdı

Selamlar millet,

Lenovo legion PC aldım fakat servis olayı konusunda şüphe ettim. Hala iptal edebilecekken de bir danışayım dedim.

Daha önce dell kullandım neredeyse hiç sorun yaşamadım. Hatta bir dönem eve gelip tamir etmişlerdi. 

lenovo nereden çıktı derseniz F/P açısından en mantıklı tercihti. Ayrıca IBM markası falan dedik ama konu hakkında fikirleriniz nelerdir?

Neyinden şüphe ettiniz. İstanbulda servisi. BDH bakıyor. IBM ile lenovonun alakası kalması pek.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kralsam
    kralsam's avatar
    Erkek
    engin01288 bunu yazdı
    kralsam bunu yazdı

Selamlar millet,

Neyinden şüphe ettiniz. İstanbulda servisi. BDH bakıyor. IBM ile lenovonun alakası kalması pek.

Şikayetvar üzerinde çok şikayet görünce bunlar anlamlı şikayetler mi emin olamadım ondan sordum. Problem yaşasam çözüm bulabilir miyim ? Konu basit aslında. Müşteri ilişkileri iyi mi? Lenovo ürün kalitesi olarak nasıl?

Üzülme...!!! İstediğin Bir Şey Olmuyorsa, ya Daha İyisi Olacağı İçin yada, Gerçekten de Olmaması Gerektiği için Olmuyordur. (Hz Mevlana)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek
    kralsam bunu yazdı
    engin01288 bunu yazdı
    kralsam bunu yazdı

Selamlar millet,

Şikayetvar üzerinde çok şikayet görünce bunlar anlamlı şikayetler mi emin olamadım ondan sordum. Problem yaşasam çözüm bulabilir miyim ? Konu basit aslında. Müşteri ilişkileri iyi mi? Lenovo ürün kalitesi olarak nasıl?

Sikayetvarda bütün firmalar hakkında şikayet olunca biraz olumsuz gibi geliyor. Lenovo kalitesi iyidir fena değildir. İstanbul dışındaysanız adresinizden kargo ile aldırıyorlar. Lenovo nun en sağlam serisi thinkpad serisidir.

Müşteri hizmetleri fena değildir. Ama şu ara tüm firmların müşteri hizmetlerinde yavaşlık söz konusu.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    67Impala
    67Impala's avatar
    Erkek

ıdeapad 510 vardı bende yetkili servisi bdh bilişim. bu kadar rezil bir servis yok bence . alt kasa değiştirdik gelen kasada kocaman tornavida çiziği vardı dvd bağlantısını takmamışlar.(öğrenci olduğum için ürünü kullanmam gerektiğinden uğraşmaktan vazgeçtim).Servisi arayıp durumu anlattım bana  diyor ki ''kargoda bir şey olmuş olmasın.'' Sürekli bir müşteriyi salak yerine koyma çabası.Alt kasayı satın alırken bu parçanın ek garantisi yokturdemişti para verdiğim parçaya.geçen ay laptopu temizleteyim dedim macunlar yenilensin diye tanıdık bir bilgisayarcıya bıraktım adam dediki '' abi bunu hiç mi temizletmedin''. BDH bilişimin teknik servisi olduğu üründen uzak durmaya çalışıyorum artık.

ben memnun kalmadım.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek

eğer sanayi mahallesindeki yer ise hala.

BOK GİBİ. Kaç sene evvel başıma gelmeyen kalmamıştı.

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Geçen sene gönderdim bilgisayarı. 10 gün içinde sorunsuz şekilde geri gönderdiler. Ben memnun kalmıştım servisinden çok.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

5 sene önce aldığım lenovo z500 için konuşayım.

1. malzeme kalitesi çok iyiydi , geçen sene sattım laptopu ama keşke satmasaymışım hala beton gibiydi , lenovo dell gibi değildir ,dell den lenovoya geçince kalite neymiş görmüş oldum.

2. ilk 30 gün içinde cihazda sıkıntı olduğu için değişim istedim sıfırı ile değişim oldu yenisi geldi ama cihaz arızalı değilmiş fakat yinede değiştirdiler.

3. servisi ile alakalı sadece 1 kere servise gönderdim satın aldıktan 20 ay sonra artık ısınmaya başlıyor diye termal macun değişimi ve toz temizliği için servise gönderdiğimde cihazın havalandırma bölgesindeki bir plastik parça çatlak diye komple kasa değişim ücreti istediler önce , bende onlara o plastik parçanın benim cihazı servise gönderme sebebim ile alakası olmadığını ona bakmadan benim isteğimi yapmalarını söyledim , cihazdaki fan sogutucu parçaların hepsini komple değiştirdiler.

tek sıkıntıyı şurada yaşadım

SSD aldım , lenovoya dedim ki garantisi bozulmasın SSD yi size göndereyim laptop ile birlikte servis ücretini ödeyeyim , siz HDD yi sökün yerine SSD yi takın dedim

bana sizin cihazınız SSD desteklemiyor dediler , la dedim HDD yi sökeceksiniz aynı sata ya SSD takacaksınız , adam gene aynısını söyledi sizin cihazınız SSD desteklemiyor.

bende gittim ssd yi kendim taktım baska sıkıntı yaşamadım ama o sırada karşıdaki adam ya maldı yada böyle bir hizmet vermiyorlar.

param olsa yine gider lenovo alırım.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kralsam
    kralsam's avatar
    Erkek

Anladığım kadarı ile benimde tahmin ettiğim üzere cihaz güzel ama inşallah arıza yapmaz. :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

hocam bdh dediğin eskinin teleservicesi. Lenovo önceden çok iyiydi garanti konusunda. BDH bakıyorsa eğer zor. 5 defa servise yollayıp geri aldım çalışan telefonun önce ekranı kırmışlar arkasındn anakartı yakmışlar serviste. 11 ay hakem heyetiyle zar zor alabildim paramı.

bdh gördüm mü 2 3 kere düşünüyorum artık. hukuki dilim kuvvetli arıza olursa da bana meşgale çıkar diyorsan düşünmeden al :D :D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

hocam bdh dediğin eskinin teleservicesi. Lenovo önceden çok iyiydi garanti konusunda. BDH bakıyorsa eğer zor. 5 defa servise yollayıp geri aldım çalışan telefonun önce ekranı kırmışlar arkasındn anakartı yakmışlar serviste. 11 ay hakem heyetiyle zar zor alabildim paramı.

bdh gördüm mü 2 3 kere düşünüyorum artık. hukuki dilim kuvvetli arıza olursa da bana meşgale çıkar diyorsan düşünmeden al :D :D

Lenovo ya yıllardır BDH bakıyor zaten.  Teleservice öncesi var.

Toplam Hit: 1402 Toplam Mesaj: 14
legion lenovo servis legion5