folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Linux Dökümantasyon İçin Fikir.......

Linux Dökümantasyon İçin Fikir.......

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Evet arkadaşlar bu ayın sonunda finallerim biticek ve ben eve kapanıp Linux ve python hakkında ki çalışmalarıma devam edicem... Hazır başlamışken siz tarhibat müritleri için Linux hakkında 7'den 70'e her türlü konu üzerine makale yazmak.Eger bana önceliklerinizin neler oldugunu söylerseniz sevinirim.Tabiiki basit şeyleri anlatıcam temel komutlar dosya kurulumu ayarlar ama benim amacım daha geniş kapsamlı şeyler.Apache server yönetimi,Linux altında DNS DHCP felan gibi şeyler..Eger kafanızda birşey varsa seve seve o konuyu önce yazıcam....

Buraya yazan insanların geyik yapmamasını ,Linux Windows tartışmana döndürmemesini,yok windows eziktir yok linux eziktir die

sacma sapan şeyler yazmamalarını ve en önemlisi hackerlıkla Linuxun bir bagının olmadıgını kafanıza sokun :) 

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

SElinux anlat sandman cim :) ayrica arkadaslar linux sorunu istegi olanlar bu adami kacirmayin ,tonla parayla alacaginiz bilgileri sandman vveriyor kacirmayin firsati :)

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dragomilow
    dragomilow's avatar
    Erkek

slm hocam. derdim şu ki windowsta çalışan programları linuxda nası kullanacaz?

sağdan soldan duyduklarım pek sağlıklı ve açıklayıcı şeyler değil.

www.kodki.net
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Frosttear
    Frosttear's avatar
    Erkek

meraklılar icin nerden başlanmalı ve kurulum hakkında bilgiler, kullanım kolaylık/zorlukları hakkında yorum talep ediorum...

yapacagımız yada yapamayacagımız neler var winden farklı olarak...neden linux kullanmalıyım?(sistemin icine girmek dışında neden kullanmalıyım?)

gibi konular hakkında benı aydınlatırsan sevınırım...linux hic kurmadım ve nasıl bir arayüzle karşılacagımı bilmiorum şahsen... 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Arkadaşlar ikinizin soruları içinde çok teşekkür ederim kısa bir giriş yapim ikiniz içinde

@drago Dostum Linuxta wine,crossover,Cedega gibi programlar mevcut bunlar windows ortamını taklit ederek bazı program ve oyunların çalışmasına

olanak saglıyorlar malesef bu hala bazı ürünleri desteklemiyor ve stabilite sorunları olabiliyor...wine haric diyer iki programın kendi arayüzleri var ve

program kurarken seni yönlendiriyorlar yani uzman olmana gerek yok ;) 

@Frost Senin soruların bir çok insanın aklında olan sorular ve bunlara örneklerle daha uzun bir şekilde acıklıcam ama kişisel sorun olursa cekinme

Yeni başlıyan insanlara şu dagıtımları öneririm Suse,Pardus,Ubuntu,Linux mint,PCLinuxOS,kubuntu benim önerilerimdir daha sonra  

aklınızdaki  olaylara göre kendinize en uygun dagıtımı secebilirsiniz.Kurulum çok ahım şahım birşey degil  tek dikkat edilmesi gereken şey

bölümlemedir onuda sorunsuz halledersiniz ama örnek bir kurulum yapım en azından.....Ara yüzlerde KDE arayüzleri windowsa çok benzer ama 

gnome biraz daha farklıdır....Aslında alışmadınız için arayüzler size farklı gelicek yoksa büyük birşey yok

Son olarak Linux ve Windows arasında çok uc noktalar haric mantık olarak aynıdır.Sadece Linux şu anda sadece .net 1.1 destekler ve asp'de de 

VBScriptle yazılmış kodlar malesef Apache server tarafından yorumlanamaz 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dragomilow
    dragomilow's avatar
    Erkek

teşekkür sandman.

eylemlerimiz sürecektir :)

www.kodki.net
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Frosttear
    Frosttear's avatar
    Erkek

aynen katılıorum dragomilow'a...

eyw üstadım... 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    Asıl amacım döküman için tam bir hedef belirlemek temel şeyleri yazıcam orası kesin compi SELinux istemiş zaten aklımdaydı....... Başka?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dragomilow
    dragomilow's avatar
    Erkek

hocam linuxla ilgili veri edinebilmek için ilk önce onla işlerimi halleder bi hale gelmem gerekiyo.

bunun önündeki engel win programlarını kullanabikmek idi.onları artık kullanabilecem gibi görünüyo.eylemlerimiz sürecek kısmının açıklaması bu.

yani sana şimdilik döküman konusunda herhangi bir katkım olamayacak.

her soruyu üstüme alınmam ve bişiler yazmaya çalışmam bi yanıyla saçma ama aynı zamanda eylemlerimin süreceğinin habercisidir.

www.kodki.net
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    a4tech
    a4tech's avatar
    Erkek
    http://wiki.tahribat.com/ istiyoruz :)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

a4tech bunu yazdı:
    -----------------------------
    http://wiki.tahribat.com/ istiyoruz :)
    -----------------------------

oldu başka :) 

Toplam Hit: 4559 Toplam Mesaj: 20