Linux Mint 13 Maya Çıktı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musdawdaf
    musdawdaf's avatar
    Erkek

Fedora 17 yi beklerken ubuntu 12.04 mint 12 falan deneyeyim dedim.Uzun suredir arch vardi kullanim olarak daha iyi ama yeterli olmuyordu package lar falan.Mint 12 de fena degildi.neyse bugun gordum mint 13 cikmis.2 versiyon var mate ve cinnamon.mate indirdim ekran kartini gormedi black screen hatasi yedim ugrasmak istemedim driverla falan cinnamon indirdim resmen hayran oldum.oldukca guzel en guzel yani gnome shell yok onun yerine masaustulerini gosteren bir yapi yapmislar.menu hiz falan cok iyi.denemeyenlere kesinlikle tavsiye ediyorum.fedora 17 nin yanina normalde bir sey kurmam ama kesin mint 13 yerini alacak.

http://www.linuxmint.com/download.php

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diamonique
    diamonique's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

haber için sağolasın. ben 12 kullanıyorum.cinnamonu sonradan kurdum. bana pek verimli gelmedi, her açtığımda bilgisayarı nautilus gidiyor. ctrl alt del yapıyorum, bilgisayarı kapama ekranı geliyor sonra cancel deyince düzeliyordu. sanki stabil değildi. ama şu minti sudo upgrade komutuyla güncelleyebilsek keşke. bir bakayım bakayım bunun için bir script yazmışlar mı? genelde yazıyorlardı.

Edit: benim sorunuma benzer bir sorun, belki de aynısı. http://forum.linuxmint.org.tr/index.php?topic=3708.0

Reecep Tayyip'in Askerleriyiz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musdawdaf
    musdawdaf's avatar
    Erkek

diamonique bunu yazdı:
    -----------------------------

haber için sağolasın. ben 12 kullanıyorum.cinnamonu sonradan kurdum. bana pek verimli gelmedi, her açtığımda bilgisayarı nautilus gidiyor. ctrl alt del yapıyorum, bilgisayarı kapama ekranı geliyor sonra cancel deyince düzeliyordu. sanki stabil değildi. ama şu minti sudo upgrade komutuyla güncelleyebilsek keşke. bir bakayım bakayım bunun için bir script yazmışlar mı? genelde yazıyorlardı.

denedim upgrade yapıp sonra update guncellemeyi ama patladı.her turlu update yazınca fail veriyordu.sonra direk 13 indirip kurdum.dedigin hatalar su anda yok.live cd de garip bi kasma var ama kurunca oldukca fark ediyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek

pek anlamam ama, bende xp var bunu kurunca başlangıçta sorarmı hangisini açmak istiyorum diye?

şimdi bende xp sp3 32bit var

test 1 2
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

program kurulumu dert olmasa linuxten şaşmıcam ama mübarek ahiret sorusu gibi sınav ediyo bi prog kurasıya :F

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

joe_black bunu yazdı:

program kurulumu dert olmasa linuxten şaşmıcam ama mübarek ahiret sorusu gibi sınav ediyo bi prog kurasıya :F

Başlarda dediğin gibiydi ama artık popüler linux dağıtımlarında paket yöneticisi ile öyle bir problem kalmadı gibi.Hatta windowstan daha bile kolay bazı durumlarda :D

Kendim linuxa geçmeme nedenim oyun sıkıntısı, yoksa çoktan sallamıştım windowsu.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falcon
    falcon's avatar
    Erkek

Geçenlerde bi müşterinin isteği için kurdum Compaq bi notebooktu 

ve inanamadım bütün driverları tanımıştı

Çok güzel olmuş bu sürüm

Tavsiye ederim 

Vurur yüze ifadesi Hyper-V sistemcilerin bitanesi
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diamonique
    diamonique's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kuralı 1 hafta oldu. mesela ilk olarak bir tane word belgesi açtığımda bilgisayar kitlendi. şöyleki açılırken ekran dondu, mouse oynuyor ama tuşlar çalışmıyordu. aynı şey evdeki diğer bilgisayarda da oldu. 5-6 tane tab açıyorum firefoxta dondu, ama yine aynı şekilde mouse oynuyor ama tuşlar inaktif. diğer bilgisayarda da böyle şeyler oluyor. Ve de bu olay her gün en az 1 defa oluyor. bilgisayarı yeniden başlatmam gerekiyor, bu sorunu yaşayan var mı? Kurulumu düzgün yaptığıma eminim. Bu arada cinnamon kullanıyorum. sanırım mate'e geçecem.

Reecep Tayyip'in Askerleriyiz
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ran
    ran's avatar
    Erkek

Bede de o sorun var mint linux 12 kullanıyor, pek takmıyorum donmaları çok acele sürüm çıkartıyorlar ne gereği var 12 den devam et güncelleme yayınla.

Gözüm Debian’da.

arch linux Hastasıyım  durumu nasıl stabil mi , kararlı mı? Biraz anlatın hele

Bilmem kaçıncı galaksiden gelen gama ışınlarına maruz kalmak için Pipimizi açıkta tutup UFO konmasını bekledik
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Pardus kullanıyorum okadar kötülemelerine rağmen bir sorunla karşılaşmadım daha tavsiye ederim

arbeit macht frei
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musdawdaf
    musdawdaf's avatar
    Erkek

mint 13 ile ben takilma ya da baska sorunlari yasamadim ama virtualbox a kurdugum herhangi bir sistem ag baglantisi ayarlari sikintiliydi.ugrasmadim zaten yogundum mint 12 duruyordu onu kullanmaya devam ettim.

Toplam Hit: 2464 Toplam Mesaj: 14