folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Linux Üzerinde Kullandığım Ve Tavsiye Ettiğim Uygulamalar

Linux Üzerinde Kullandığım Ve Tavsiye Ettiğim Uygulamalar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı

Hocam bunların crackli versiyonlarının linki varsa atarmısın?

Seni yalarun

Aynı ben..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hydr
    hydr's avatar
    Erkek
    d3lete bunu yazdı
    hydr bunu yazdı

hazir konu acilmisken bende iki gundur pc ye uygun distro ariyorum windows 10 un surekli sacma guncelleme almasi sistemin gittikce hantallasmasi win7 nin desteginin kesilecek olmasi gibi sebeler yuzunden linuxe donmek istedim

manjaro kde ve mint cinnamon denedim ikisinde de tam performas alamadim kde plasma baya degismis  manjaro kde e ye ileride tekrar sans verebilirim fakat cinnamonu sevemedim zaten yuklerken grub hatasi aldim sorunu cozsem de sonrasinda cok gec acilmaya basladi suan kubuntu deniyecegim

beklentiler sunlar pc ortak kullanilacak  evdekilerin de kullanabilmesi icin son kullaniciya hitap etmeli yaklasik on yillik laptopa kuracagim performan da onemli sorunsuz bir dagitim ariyorum beginner sayilirim .... bu yuzden  cok sorunlarla ugrasmak istemiyorum  mint mate ve manjaro xfce deniyecegim

varsa distro tavsiyelerinize acigim

Linux mint şuan çok stabil 1 yıldır kullanıyorum teklemedı daha

Hangi desktopla kullaniyorsunuz ?

Mintin açılma süresi çok uzun geldi bana iki gün kullandim iki gün icinde 3-4 defa cinnamon çöktü PC dondu mate ve xfce ile tekrar denemek istiyorum daha hafifler sonuçta ..  çok fazla alternatifim  yok..  mint son kullaniciya  hitap eden dağıtımlarını başında geliyor biliyorum ama sorunlar devam ederse benim icin bir anlamı olmayacak

hydr tarafından 04/May/19 10:55 tarihinde düzenlenmiştir

herneyse....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Bari bikaç son kullanıcı için linux önerin de kurup deneyelim. Debian kullandım geçen çok ağır, ubuntu çok ağır, pardusun zaten amk..

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Arayista olanlar Rasbian desktop deneyebilirsiniz.

https://www.raspberrypi.org/downloads/raspberry-pi-desktop/

vatandaşa kafam girsin!..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    telekom bunu yazdı

Arayista olanlar Rasbian desktop deneyebilirsiniz.

https://www.raspberrypi.org/downloads/raspberry-pi-desktop/

Distrowatch girip istediğiniz özellikleri girerek arama yapabilirsiniz. User-friendly distrolar zaten bellidir : Ubuntu(Desktop Environmentlar ile birlikte tüm sürümler), Mint

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baba3232
    baba3232's avatar
    Erkek

Fedora kullanıyorum memnunum. Desktop Environment olarak GNOME biraz hantal olsada seviyorum keratayı :) (Fakat ram önemli gnome bayağı ram tüketiyor,Örn;şuan firefox açık 4 sekme 2gb ram kullanımda.)

Ram sorunsa Xfce öneririm. Bunun dışında MX Linux iyidir taştır Debian tabanlı Xfce dağıtımdır çoğ hojdır.

Yok ben KDE deniycem diyorsanız KDE Neon öneririm kesinlikle yada Kubuntu 19.04.

Bu arada tavsiyeler için teşekkürler hocam güzel bir yazı olmuş.

baba3232 tarafından 04/May/19 21:56 tarihinde düzenlenmiştir

"Dünyanın en yüce tahtına da çıksanız, oturacağınız yer, kendi kıçınızın üstüdür...(Friedrich Nietzsche)"
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Linuxta kimin ne yaptığı belli değil..

Zibilyon çeşit şey var.. sürüm yan sürüm..Kullanici dostu değil.. vs vs..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Eline sağlık hocam yararlı bir yazı olmuş. Medium da da yazmanı öneririm 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    MhmdAlmz bunu yazdı

Eline sağlık hocam yararlı bir yazı olmuş. Medium da da yazmanı öneririm 

Medium'a karşıyım hocam.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    d3lete
    d3lete's avatar
    Erkek
    hydr bunu yazdı
    d3lete bunu yazdı
    hydr bunu yazdı

hazir konu acilmisken bende iki gundur pc ye uygun distro ariyorum windows 10 un surekli sacma guncelleme almasi sistemin gittikce hantallasmasi win7 nin desteginin kesilecek olmasi gibi sebeler yuzunden linuxe donmek istedim

manjaro kde ve mint cinnamon denedim ikisinde de tam performas alamadim kde plasma baya degismis  manjaro kde e ye ileride tekrar sans verebilirim fakat cinnamonu sevemedim zaten yuklerken grub hatasi aldim sorunu cozsem de sonrasinda cok gec acilmaya basladi suan kubuntu deniyecegim

beklentiler sunlar pc ortak kullanilacak  evdekilerin de kullanabilmesi icin son kullaniciya hitap etmeli yaklasik on yillik laptopa kuracagim performan da onemli sorunsuz bir dagitim ariyorum beginner sayilirim .... bu yuzden  cok sorunlarla ugrasmak istemiyorum  mint mate ve manjaro xfce deniyecegim

varsa distro tavsiyelerinize acigim

Linux mint şuan çok stabil 1 yıldır kullanıyorum teklemedı daha

Hangi desktopla kullaniyorsunuz ?

Mintin açılma süresi çok uzun geldi bana iki gün kullandim iki gün icinde 3-4 defa cinnamon çöktü PC dondu mate ve xfce ile tekrar denemek istiyorum daha hafifler sonuçta ..  çok fazla alternatifim  yok..  mint son kullaniciya  hitap eden dağıtımlarını başında geliyor biliyorum ama sorunlar devam ederse benim icin bir anlamı olmayacak

Linux Mint Cinnamon 19 x64 hiç çökme problemi yaşamadım , firefox yerine chromium da kullanırsan akar