folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Linuxda .Net Çalıştırmak

Linuxda .Net Çalıştırmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    AMpul bunu yazdı

Dogru anladiysam @x-files .net core dan bahsediyor @unbalanced mono dan. Bu durumda mono eskide kaldi hocam.

.net Core baya gelecek vadeden bir sistem, node js i filan da supuruyor.

hocam arkadas hangi paketleri yüklemis bilmiyorum ama benim bahsettigim .net core. Ilk cikan .net core ile ilgili konuyu da ben acmistim eskiden (ya da baska bi yerde de olabilir). Simdi VS Community diye bir IDE var, bu IDE dedigin gibi mono grubu tarafindan gelme daha dogrusu Xamarin icin gelistirilen bir sey. Microsoft, Xamarin'i satin aldi ve Xamarin Studio yu VS community adi altinda ayni sekilde sürdü.

VS Community nin hakkinda kismina girersen bu sekilde gelisimi görebilirsin :) 

Velhasil kelam, artik macOS ve linux dünyasinda da Visual Studio kullanilabilir, gerek form uygulamalari, gerek console gerek web uygulamalari gerek mobile uygulamalar gelistirilebilir. Ben asp.net core 1.0 i ilk deneyenlerdenim ve suan 2.0 mevcut ve bu yenilikler de VS IDE siyle birlikte otomatik geliyor. Ekstra bi ayar yapmaya gerek yok,dedigim gibi bu zaten Xamarin'in yaptigi bir IDE ydi.

Bahsetigim konuyu buldum ama mesaj yazmisim 2 yildan fazla :) https://www.tahribat.com/forum/wordpress-paypal-entegrasyon-206183#msg2563479 

bu arada arkadasin sitesindeki resimlere baktim da .net core 2.0 yüklenmis. Benimle ayni seyi söylemis ama böyle paket paket yüklemeye gerek yok, artik bir IDE mevcut.

unbalanced tarafından 13/Eki/17 18:34 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 2839 Toplam Mesaj: 12
linux .net