folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Liste İle Verilenleri Exceldeki Tablo İçinde Var Mı Yok Mu Diye Arama ?

Liste İle Verilenleri Exceldeki Tablo İçinde Var Mı Yok Mu Diye Arama ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Merhaba gençler, iş yerinde excel de liste halinde disiplin cezaları, ödüller, adli davalar olarak 3 ayrı excel dosyamız var. Bunlar içerisinden sorgulama yapmamız gerekiyor. Bazen bir isim istenirken bazen bir listede 20 40 kişi veriliyor. İşin daha sıkıcı yanı ise listelerde bazı isimlerde sicil numarası numarası yok, bazıları ise evlendikten sonra soyismi değişmiş olabiliyor. Bu sebeple çoklu bir liste geldiği zaman 3 dosyaya da tek tek isimler sonrasında siciller olarak arama yapmak zorunda kalıyoruz. Bunun kısa bir yolu var mıdır? 

En azından bir dosya için 20 kişinin ismini tek seferde arayabilir miyim? Hani 3 ayrı dosyada isim ve sicilleri tek seferde aramayı geçtim en azından isim listesini tek dosya için arayabilsem yine yardımı olur.

Ekleme yapayım. Her dosya içerisinde kendi içinde çalışma kitapları var. Atıyorum disiplin cezalarında bir kitapta geçerli olan cezalar, diğer kitapta silinen cezalar, diğer kitapta iptal olunan cezalar falan var. Arama yaparsan bu kitapları da araması lazım. Bazen silinen bir cezayı silinenlere alıyoruz ama güncel cezadan kaldırmayınca tümünü ara yapmazsam ilk olarak güncel cezayı gösterecek, silindiğini göremicem ve cezası var diye yanılmış olucam. Çok eskiden beri eklenen cezalar bunlar o yüzden hataları düzeltmek çok uğraştıracağı için yapılan aramanın tüm kitapları kapsayacak şekilde olması gerekiyor. 3 farklı excel dosyası ve her dosyanın kendi içinde farklı kitapları (Arama yapma seçeneğinde çalışma kitabı olarak geçtiği için ben de öyle yazdım)

Tşkler şimdiden.

EDİT: Gerek kalmadığı için kaldırdım.

EDİT2: Bir arkadaş yardımcı oldu bununla hallettik. Kendisine tşkler. https://www.dosya.tc/server28/3beijr/araTBT.xlsm.html

Liquid tarafından 22/May/20 14:58 tarihinde düzenlenmiştir

İmzalamazsam ne olcak?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

dosyadan kasit  3 tane farklı excel dosyasi mi yoksa 3 tane sheet mi hocam?

az insan çok huzur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    abdullahazad bunu yazdı

dosyadan kasit  3 tane farklı excel dosyasi mi yoksa 3 tane sheet mi hocam?

3 tane farklı dosya. Her birinin kendi içinde de "çalışma kitabı" var. Yapılan arama dosya içindeki tüm kitapları kapsamalı. 

İmzalamazsam ne olcak?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

http://www.icetear.com/en/menu/

https://github.com/JoshuaFlynn/Searcher

https://www.extendoffice.com/documents/excel/3354-excel-search-multiple-sheets-workbooks.html

abdullahazad tarafından 05/May/20 16:25 tarihinde düzenlenmiştir

az insan çok huzur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    abdullahazad bunu yazdı

birincide arama yapınca bir süre sonra hata veriyor. 

ikincide term1 e herhangi bir isim yazıyorum, excel dosyalarının olduğu klasörü gösteriyorum ama arama yapınca hiçbir şey çıkmıyor.

3. uygulama ücretli. bana sürekli işe yarayacak bir şey lazım o yüzden bakmadım. 

düşeyara fonksiyonuna bakıyorum. Her dosya için bir çalışma kitabı ekleyip oraya düşeyara fonksiyonu ile liste girip yanlarında var yok yazdırabilir miyim ona bakıyorum. Sanıyorum arama yapıldığında bulursa yanında bulunan sütünün devamını da arama yaptığım yerde otomatik çıkartıyor bu daha iyi olur. Varsa kişinin yanında ceza bilgileri gözükmüş olur. Gerçi düşeyara da o aranacak yer olarak tek kitap seçiliyor galiba. Tüm kitapları nasıl seçtirebilirim acep? Her kitap içinde aynı sütunda da değil. Dosya örneği atamıyorum malesef kuruma ait olduğundan. 3 ayrı excel dosyası, her dosya içinde 5-10 ayrı kitaplık. Bunlar içinde arama yapmam lazım. Düşeyara da nerede araması gerektiğini kitaplık ve sütün belirtmek yerine tüm dosya diyemiyor muyuz?

Başka fikirler varsa açığım.

Liquid tarafından 05/May/20 16:58 tarihinde düzenlenmiştir

İmzalamazsam ne olcak?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

özelden yaz hocam halledelim

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    TheAvenqer bunu yazdı

özelden yaz hocam halledelim

tmmdır.

İmzalamazsam ne olcak?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Gunceldir arkadaslar. 

İmzalamazsam ne olcak?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek

yeni isimleri eklemeden önce kontrol etmek için dördüncü bi dosya yap ...

valar morghulis ...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

https://www.get-digital-help.com/search-all-workbooks-in-a-folder/

Şöyle bir bilgi var. Belki işine yarayabilir.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Arkadaşlar işe yeni geldim. Dosyayı düzenleyip upload ettim. Yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum.

İmzalamazsam ne olcak?
Toplam Hit: 2537 Toplam Mesaj: 27
excel liste isim arama toplu arama