Localhost Yerine

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    allpro
    allpro's avatar
    Erkek
    Forum sitem http://localhost/benim_veritabanı şeklinde yazınca çalışıyor.Ve bunu sadece benim bilg. görebiliyorum yani bir başka kişi bu forumu göremiyor. Onun için ben localhost adını www.falanfilan.com olarak değiştirmek istiyorum.Yani bir bakıma diğer kişilerinde forumu mu görmesini istiyorum. Eğer bunun ücretsiz bir yolu varsa lütfen ondan, yoksa diğer yolu anlatırsanız sevinirim. Aslında ip adresimi kullanarak diğer kişilerinde yani diğer bilgisayarlardan da açılmasını sağlıyorum ama modeme restart atılınca ip otomatik değiştiği için bu da bir çağre olmuyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

no-ip gibi ücretsiz (fakat kısa süreli) sana ip - isim verebilcek siteler var onları araştır kayıt olup ufak bi program aracılığıyla değişen ipni otomatik olarak algılayıp

sana değişmeyen isim veya ip veriyor işte.. veya gidip telekomdan static ip alcaksın. 

:|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    no-ip.com denilen bir site var gir programı kur ip'in degişsede insanlar sana baglanabilir...Bunun yanında google'dan free hot die arat dal birine

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    allpro
    allpro's avatar
    Erkek

Peki bir sorum daha olacak. Bu no-ip deki programı indirp yükledik diyelim. Benim pc kapalı oldu zamanda mı diğer bilg. dan girilebilecek bu foruma. Yoksa bu işlem sadece benim bilg. açık oldu zaman mı geçerli? Eğer öyleyse bi anlamı kalmıyo.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

:) server kapalıyken hangi site çalışırki ? server sen olacağına göre çalışmaz diye biliyorum.. ama belki bi ihtimal şöyle bi olay var

ben pcyi kapasamda pcye elektrik geliyor, modem hala bağlı gözüküyor ulaşılabilir sanırım fakat dosyalar işlem göremeyeceğinden dolayı

kesinlikle hata verecektir.. localhost yerine free bi server denesen? 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xtlan
    xtlan's avatar
    Dişi
    allpro bunu yazdı:
    -----------------------------

Peki bir sorum daha olacak. Bu no-ip deki programı indirp yükledik diyelim. Benim pc kapalı oldu zamanda mı diğer bilg. dan girilebilecek bu foruma. Yoksa bu işlem sadece benim bilg. açık oldu zaman mı geçerli? Eğer öyleyse bi anlamı kalmıyo.

zeki murende bizi gorecek mi gibi olmus bu.tabiki senin pc acikken girecekler yoksa nasil girsinler senin localhostundaki siteye

"Toros dağlarının tepelerinde tek bir Türkmen evinin bacası tüter halde kalmış ise, ben bu milletten umudumu kesmem, bayrağımı göğsüme sarar, milletimin istiklali uğruna ölürüm. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK"
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    allpro
    allpro's avatar
    Erkek

:) Tamam ya anlamıyoz bu işlerden fazla niye dalga geçiyosunuz yani :)

Ya free server da da ben beceremiyom. (gerçi bunu becerdikde)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xtlan
    xtlan's avatar
    Dişi
    allpro bunu yazdı:

:) Tamam ya anlamıyoz bu işlerden fazla niye dalga geçiyosunuz yani :)

Ya free server da da ben beceremiyom. (gerçe bunu becerdikde)

yok ya dalga gecmedim.oyle anlasildiysam kusura bakma.

en guzeli hic ugrasma noip ile falan zaten senin pc ne ayni anda 5 kisi baglansa buyuk ihtimal siten kasilir kalir.git bir hosting sirketine, 3 kurusa host satiyorlar.al bir hosting basin agrimasin.hosting ariyorum diye mesaj yaz bir suru girisimci arkadas var sitede hepsi yardim eder sana...

"Toros dağlarının tepelerinde tek bir Türkmen evinin bacası tüter halde kalmış ise, ben bu milletten umudumu kesmem, bayrağımı göğsüme sarar, milletimin istiklali uğruna ölürüm. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK"
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek
    free host dene bence bak bi sürü yerde somee falan filan sitelerine kurulum var resimli felan onlara bak öğren hemen paralı host işine dalarsan çok kazık yersin :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    allpro
    allpro's avatar
    Erkek
    xtlan bunu yazdı:
    yok ya dalga gecmedim.oyle anlasildiysam kusura bakma.

en guzeli hic ugrasma noip ile falan zaten senin pc ne ayni anda 5 kisi baglansa buyuk ihtimal siten kasilir kalir.git bir hosting sirketine, 3 kurusa host satiyorlar.al bir hosting basin agrimasin.hosting ariyorum diye mesaj yaz bir suru girisimci arkadas var sitede hepsi yardim eder sana...

Estafullah hocam ne kusuru.

pesimistzombie arkadaşımızın dediklerini bi uygulayalım ilk önce :) Eğer olmazsa paralı host alıp kazık yiyecez artık :P

Her ikinize de çok thank you..

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    allpro
    allpro's avatar
    Erkek
    nofreehost diye bir adres buldum CuteFTP programıylada posyaları gönderdim. Sonra bana verdikleri adrese girdim "BU SAYFAYI GÖRME YETKİNİZ YOK" diye bir hata sayfası geldi. Neden ki acaba??
Toplam Hit: 3972 Toplam Mesaj: 34