Lumia 1520 Kullananlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

@nurulmac11 ı dinleyip lumia al , wp al , sora gelip burda kafamızı zıkme ama ben ne yaptım böyle diye. 

Bir firmanın istisnasız yaptıgı herşey mi boktan olur ? Ms işletim sisteminde başarılı bir firmaymış neresi başarılı 50 yıldır sadece işletim sistemi yapabiliyo ozaten onu da uygulama desteği var diye 

kullanıyoruz yada fakir oldugumuzdan. 

Apple zamanında aklını çalıştırsaydı ve Mac os'u diğer bilgisayarlara yüklemeyi serbest bıraksaydı şuan Windows'un adı bile olmazdı ya neyse. Steve Jobs'un hatalarından biridir bu.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

@nurulmac11 ı dinleyip lumia al , wp al , sora gelip burda kafamızı zıkme ama ben ne yaptım böyle diye. 

Bir firmanın istisnasız yaptıgı herşey mi boktan olur ? Ms işletim sisteminde başarılı bir firmaymış neresi başarılı 50 yıldır sadece işletim sistemi yapabiliyo ozaten onu da uygulama desteği var diye 

kullanıyoruz yada fakir oldugumuzdan. 

Apple zamanında aklını çalıştırsaydı ve Mac os'u diğer bilgisayarlara yüklemeyi serbest bıraksaydı şuan Windows'un adı bile olmazdı ya neyse. Steve Jobs'un hatalarından biridir bu.

Hala izin vermeyerek insanları donanım almaya zorlayarak kendisi için daha iyi yapıyor , adam dananıma özel yazılım yaptıgı için bugun 4s hala güncel  biz hala 3ayda bi format.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

3 ayda 1 format olayı Win Xp zamanlarında kaldı. Windows 7'den beri format atmama gerektiren sebep olmadı. Bunda her önüme gelen programı kurmamam, her şeyi indirmeminde payı var. Üstelik uzun zamandır antivirüs kullanmıyordum. Geçen Avast kurdum beleş lisans düştüğü için.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

3 ayda 1 format olayı Win Xp zamanlarında kaldı. Windows 7'den beri format atmama gerektiren sebep olmadı. Bunda her önüme gelen programı kurmamam, her şeyi indirmeminde payı var. Üstelik uzun zamandır antivirüs kullanmıyordum. Geçen Avast kurdum beleş lisans düştüğü için.

antivirüs zaten çok gereksiz bir olay parayla bilgisayarı yavaşlatmanın anlamı nedir ? 

peki win7 den 8 e yada 8 den 10 a temiz yükseltme şansımız varmı yoksa tabiri caizse temiz format atmak mı zorundayız ? 

sürüm yükseltirken bile çöp dosyalar yüzünden format atmak zorundayız gerçek performansı almak istiyorsak , ve bu sürüm yükseltmelerine para vermek zorundayız. çünki adam o yazılımı satarak para kazanıyor.

PanxeR tarafından 27/Nis/16 22:04 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sürüm yükseltirken format gerekliliği iPhone'da da var hocam. Şuan ki Windows 10'u, Win8.1'den yükselttim formata gerek kalmadı. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek
    exchanger bunu yazdı
    nurulmac11 bunu yazdı

lumia ailesinden 920, 930 ve 535 kullandım.

1520 930 un hemen hemen aynısı.sadece kasa / batarya ve ekran farklı

teknosada ve 1/2 arkadaşta inceledim ekrandaki fark çok değil. ama 930 da siyahlar çok harika görünüyo

920 nin kamerası 930 dan daha iyiydi. özellikle videoda. 1520 nin kamera 930 ile aynı diye biliyorum. (kağıt üstünde öyle en azından) piyasadaki telefonların üstünde bi kamera performansı verir (gsm arena dan bakabilirsin zaten.)

büyüklüğü senin için sorun olmayacaksa bence al

ayrıca, "windows phone öldü" olayına katılmıyorum.

microsoft işletim sistemi konusunda başarılı bir firma. windows 7 nin çıkması da uzun yıllar sürdü ama adamlar o sırada .net i de geliştirip beraber sundular piyasanın amına koydular. ilerde muhtemelen olacak olan üreticilerin sadece telefon üretip işletim sistemi olayını komple microsofta bırakmaları olucak. böyle bi durumda insanlar android /iphone alıp üreticiden update beklemek yerine windows lu telefon alıp bilgisayardaki gibi update edicekler. 

donanımlar da gittikçe güçleniyo, yeni telefonlarda miracast ve continuum geliyor yavaş yavaş bu da ilerde pazar payı kazanmasına yardımcı olucak. sonuçta herkes telefonu candy crush oynamak için almıyo. 

aynı kafadayım. Windows telefon sektörünün de ... koyacaktır.

Windows Phone öldü diyenler yanılıyor.

Windows 10 mobile'e neredeyse her ay yeni güncelleme geliyor. Adamlar müşterileri dinliyor. Feedback app ile kullanıcıların istedikleri özelliklerden makul olanlar sisteme ekleniyor.

Microsoft'un tarzı değil ama bu sefer adamlar gerçekten müşteriyi dinliyor.

Hedefleri masaüstü-mobil uygulama ayrımını ortadan kaldırmak. Tek bir platform için çalışıyorlar. Sıvı soğutmalı işlemcisi olan telefonu da bunun için yaptılar. Continiuum da bu işin başlangıcı. Telefonunu dock'a takınca PC oluyor. İleride çıkaracakları yeni telefonlar bu iş için özelleşmiş olacak.

Yeni Lumia cihaz alır mıyım: hayır. Microsoft'un masaüstü-mobil bütünleşik deneyimini sunacak cihazı çıkana kadar beklerim.

Ama windows 10 mobil kullanır mıyım, tabii ki evet. Değişime tanık olmak heyecan verici. 

Blue Screen of Death
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

tanıklık et , hobi olarak bak cidden ama gözünüzü seveyim şu wp çöpünü önümüze koymayın , sattıgımız tüm ürünlerde problem , kullanan bütün müşterilerd problem

ulan bir kere işletim sistemi ayarsız KAFAM KADAR PROFİL YAZIYOR  numarası  en küçük font ile yazıyor 5inch ekran var karınca duası gibi telefon numarası var.

bir çok büyük firma wp desteğini çekti 

http://shiftdelete.net/windows-telefon-pazar-payini-kaybediyor-70342

http://shiftdelete.net/gopro-windows-phone-destegini-bitiriyor-70015

http://shiftdelete.net/spotify-windows-phone-destegine-son-veriyor-69641

http://shiftdelete.net/windows-phone-oluyor-68172

bazıları dizi denek yapmış 2 yıl önce windows phone için şöyle bir düşüncem vardı , evet kasmıyor ve ucuz alınabilir 

fakat şuanda hem ucuz hemde babalar gibi güçlü dünya kadar android telefon var  WP pişmanlıktır. pazar payındada bunu görebilirsiniz.

Microsoft ürünlerinin hepsi bir inovasyon değil bir başarısızlık örneğidir. 

Bana daha parasıyla satın aldıgım keyi bile düzgün iletemeyen bu yüzden de tüm verilerimi kaybetmeme neden olan bir firma.

not 2 : bazları ileriye gider bazıları geri gider. geriye gidenin adı Ms. 

http://shiftdelete.net/onedrive-depolamada-kisitlama-yapti-65367

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

http://www.enpedi.com/2016/03/andersenden-masallar-windows-phone.html?m=1

Microsoft Mobil hakkında güzel bir yazı.

mkyb tarafından 27/Nis/16 23:01 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı

microsoft işletim sistemi konusunda başarılı bir firma. windows 7 nin çıkması da uzun yıllar sürdü ama adamlar o sırada .net i de geliştirip beraber sundular piyasanın amına koydular. ilerde muhtemelen olacak olan üreticilerin sadece telefon üretip işletim sistemi olayını komple microsofta bırakmaları olucak. böyle bi durumda insanlar android /iphone alıp üreticiden update beklemek yerine windows lu telefon alıp bilgisayardaki gibi update edicekler. 

Öyle bir şey olacak olsaydı Apple MAC ler için işletim sistemi üretmez Windows kullanırdı. MAC OS ile Windows arasında okyanuslar kadar kalite farkı var. MAC Os açık ara daha kalitelidir. Uygulamaların ram, cpu ile aralarındaki ilişki daha sorunsuzdur. UNIX in gücü. Apple gidip de donanımlarına Windows koymaz. Google 'da aynı şekilde.

Hadi öyle bir şey oldu diyelim, bir kişi çıkar ve farklı işletim sistemi yapar. Linux olayında olduğu gibi. Milyonlarca kişi de kullanır.

Yani herkes Windows 'u kullanmak istemiyor.. :)) Bir kaç program yüzünden Windows 'tan kurtulamıyorum. Yoksa silip daha da kullanmayacağım.

.NET olayında da ortalığın salladıkları yok. Türkiye de deli gibi MS ürünleri kullanılıyor ama yurtdışında böyle değil. 10 projeden 2-3 tanesi .NET 'se diğerleri Java, Scala, Python, Lisp, PHP.  (İş ilanları, stackoverflow, quora ya bakılabilir.) Türkiye de aşırı bir MS fanatikliği var.

Yani hocam uzun lafın kısası dediğin şey olmayacak. :)))

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

@SkynetX 

Mesaj avatar uyumu :)

Toplam Hit: 3411 Toplam Mesaj: 36
lg g2 lumia 1520