folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Lütfen Yardım. Wifislax Usb Boot Etme!

Lütfen Yardım. Wifislax Usb Boot Etme!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yorgoangelopoulos
    yorgoangelopoulos's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba. Windows 10 kullanıyorum ve USB disk olarak da Dark Storex E20 USB 2.0 kullanıyorum. 

G bölümüne WifiSlax'ı boot etmek için bölüm ayırdım. 10 GB şu an boş ver var...

Fakat ne yaptıysam bir türlü G sürücüsünü görmüyor. Rufus ve Unetbootin gibi programları denedim yine de G sürücüsünü göstermiyor. Rufus ise hepsini birden gösteriyor bir türlü sadece G sürücüsünü göstermiyor. Neden olabilir bir bilen var mı? Ne yapabilirim? Yoksa sadece flash diske mi boot edebilirim?

yorgoangelopoulos tarafından 23/Nis/19 11:13 tarihinde düzenlenmiştir

The lost boy of cyberspace ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    yorgoangelopoulos bunu yazdı

Arkadaşlar merhaba. Windows 10 kullanıyorum ve USB disk olarak da Dark Storex E20 USB 2.0 kullanıyorum. 

...

G bölümüne WifiSlax'ı boot etmek için bölüm ayırdım. 10 GB şu an boş ver var...

2nci Foto *****

Fakat ne yaptıysam bir türlü G sürücüsünü görmüyor.   Rufus ve Unetbootin gibi programları denedim yine de G sürücüsünü göstermiyor. Rufus ise hepsini birden gösteriyor bir türlü sadece G sürücüsünü göstermiyor. Neden olabilir bir bilen var mı? Ne yapabilirim? Yoksa sadece flash diske mi boot edebilirim?

G bölümünün Sırasını değiştirebiliyor musun? 

sıralamada; 

2nci foto **** (fotoyu alıntılayamadım.)

"G:" mantıksal sürücü adını "E:" yerine geçirebilir misin? Bunun fiziksel bir yolu var mı (jumper değiştirmek gibi, Master-slave gibi), bilmiyorum. bi bakmanı tavsiye ederim. 

Win10 için Disk Yönetim Araçlarından değiştirmeyi, deneyebilirsin. 

RitmFarbRacourci tarafından 22/Nis/19 21:55 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yorgoangelopoulos
    Erkek

"G:" mantıksal sürücü adını "E:" yerine geçirebilir misin? Bunun fiziksel bir yolu var mı (jumper değiştirmek gibi, Master-slave gibi), bilmiyorum. bi bakmanı tavsiye ederim. 

Hiç birini görmüyor ki, ismi değiştirsem de görmüyor

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    yorgoangelopoulos bunu yazdı

Hiç birini görmüyor ki, ismi değiştirsem de görmüyor

Bios'un ilgili yerinde, Disk ve/veya USB Bölümlerini görebiliyor musun pekî?

RitmFarbRacourci tarafından 22/Nis/19 22:24 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    d3lete
    d3lete's avatar
    Erkek

Ben genelde rufus ile hallederim https://rufus.ie/

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yorgoangelopoulos
    Erkek
    d3lete bunu yazdı

Ben genelde rufus ile hallederim https://rufus.ie/

Onu da denedim onda da sonuç yok. Önce görmüyor, sonra usb sabit sürücüleri listele deyince hepsi birden çıkıyor.
    O zaman da tek tek seçmeye izin vermiyor. Tümünü birden seçiyor

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek

hocam flash diske at rufusla ondan boot edebilirsin direk. ben öyle yapıyordum.

ruh eşi çok sıradan, bana suç ortağı lazım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

direk cihaz içindeki diske yapmak yerine usb at yükle kullan daha basit olur sanırm  

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Uefi mbr eski bios vs Zımbırtısı değil miydi bu. Şey diye arat. Bilgisayar Windows 10 usb sini görmüyor diye. Yapılması gereken bi. Bios ayarı var ya odur ya tam tersi

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

direk cihaz içindeki diske yapmak yerine usb at yükle kullan daha basit olur sanırm  

+1 ve yanlışlıkla verileri silme format atıcam diye

...said addicted.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    juniourfalcon
    juniourfalcon's avatar
    Erkek

şimdi cihazda önemli verilerin varsa önce onları yedekle 

sonra cihazı tek parça yap yada direk format attıın rufus yada benzeri programla iso yu yükle sonra bir partition programı ile onun olduğu yere istediğin kadar yer bırak ve kendine kaç tane bölüm isityorsan ayarla bu kadar..

Toplam Hit: 1516 Toplam Mesaj: 11
windows 10 boot etmek wifislax