Maaş Hacizi.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eXeLanS
    eXeLanS's avatar
    Erkek

Merhaba tahribat ailesi, bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var.

Malum ekonomik sıkıntılar aldı başını gidiyor, şimdi bankaya kredi ve kredi kartı borclarim var, taksitleri ödüyorum ama elde avucta pek birşey kalmıyor, ben şimdi bankayla gorussem durumu anlatsam kendi isteğimle maaşıma haciz koyma yoluna gidermi banka,e azından maaştan bana biraz birşeyler kalır diye düşünüyorum.Eger banka kabul ederse artısi ekşisi ne olur?Borcum dışında artı bir faiz odermiyim?Yada başka bir ücret alınır mı bu yolla?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acab
    acab's avatar
    Erkek

merhaba hocam bildiğim kadarı ile icraya verildiği zaman icra senin maasının belli bir bölümüne el koyabiliyor icra aşamasına gelmesi gerekir

bankanın böyle bir yetkisi yok ancak borçlarını birleştirip veya yeniden yapılandırma yapabılırsın odaa +faiz +faiz

cccyyyzzz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

hemen bir esnaf sülalenden güvendiğin birine gir senet imzala geçmiş tarihli o da icrada işleme koysun maaş haczi başlatsın maaşından kesilen parayı git ondan al ama bankadan önce davran bi maaşa 1 maaş haczi koyulabiliyor en azından banka koyamaz.

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı

hemen bir esnaf sülalenden güvendiğin birine gir senet imzala geçmiş tarihli o da icrada işleme koysun maaş haczi başlatsın maaşından kesilen parayı git ondan al ama bankadan önce davran bi maaşa 1 maaş haczi koyulabiliyor en azından banka koyamaz.

ahahahahaha yılaaaaan :D

az insan çok huzur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eXeLanS
    eXeLanS's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı

Benim zaten istediğim bankanın haciz koymasi kendini isteğimle, yoksa onerdiginiz şey işime yaramazki..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    eXeLanS bunu yazdı
    sRcN bunu yazdı

Benim zaten istediğim bankanın haciz koymasi kendini isteğimle, yoksa onerdiginiz şey işime yaramazki..

banka mı haciz koysun
    Senden kestikleri o para ancak faizini öder, dosya masrafını bile ödemez. Yıllarca maaşından kesinti yapılır borcun bitmez onun yerine temerrüte zaten her türlü düşeceksin madem düş adam gibi ardından pazarlık yapıp taksitlendir. Sistemsel olarak maaş haczine düşen kişinin daha borcunu ödeyebilmiş olana rastalamadım. 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eXeLanS
    eXeLanS's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı
    eXeLanS bunu yazdı
    sRcN bunu yazdı

banka mı haciz koysun
    Senden kestikleri o para ancak faizini öder, dosya masrafını bile ödemez. Yıllarca maaşından kesinti yapılır borcun bitmez onun yerine temerrüte zaten her türlü düşeceksin madem düş adam gibi ardından pazarlık yapıp taksitlendir. Sistemsel olarak maaş haczine düşen kişinin daha borcunu ödeyebilmiş olana rastalamadım. 

Maaşımdan yıllarca kesilmesinden yana bir sıkıntı yok, oteki turlu zaten elimde kalan birsey yok, mesela dosya masrafı dediğiniz ne kadar tutar, temerrüt dediğiniz diyelim ki kredi 48 ay, bu süre sonuna kadar maaştan kesilen hacizle, borcun suresi 48 ay geçtiği  halde hala borçlu kalma durumunda oluşan biseymi

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdiburak
    erdiburak's avatar
    Erkek

Usta çok geçmiş olsun bende kısmen aynı durumdayım. Kendi istemene gerek yok ödemeyince belli bir süre arıyorlar sonra avukat yolu ile haciz yapıyorlar zaten. Dosya masrafı avukatlık ücreti geçikme faizi bilmem ne ekleyip tahsil etmeye başlıyor. Devlete beyan edilen maaşının 4/1 kadar. Bende 3-4 dosya var kim önce haciz koyarsa onun ödemesi başlıyor diğerleri beklemede kalıyor tabi yine faiz işliyor. Çok can sıkıcı bir durum.

Yeni konu açmıyım belki avukat olan müridler varsa konuya girerse diye yazıyorum. Reddi miras ve haciz durumlarıyla ilgili bilgi alabiliceğim yardımcı olabilicek birisi varmı ? Bir avukata ihtiyacım var vekaleti vereyim durum ne ise bana yardımcı olsun. 

| GTP | TBT | Desinatör | icrypex.net | Turknet = XMP85HC93OKM
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

abi giderlerini azaltamıyorsan gelirini arttıracaksın. Şuan senin durum tam olarak bu. Banka öyle sen istiyorsun diye haciz koymaz, koyamaz da zaten. Yapabileceğin tek şey  gidip oturup yapılandırma yapmak ki bu da her zaman mümkün olmuyor, diğer türlü ek iş bulup çalışacaksın. Motorlu kurye olur, hamallık olur ne olursa artık.  Ya da nazın geçen birisine kredileri kapattırıp ona ödeme yapacaksın. 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı

maaç haczinden sonra 2. sıraya banka girer. senedin borcu bittikten sonra banka kesmeye başlar, faiziyle keser. zaman aşımını geçirdikten sonra da eksik borç olur. 

bankaya gidip yapılandırmak istediğini söylesen belki yeni bir kredi paketi sunarlar. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eXeLanS
    eXeLanS's avatar
    Erkek

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar, bi caresine bakacağız artık, Allah büyük..

Toplam Hit: 1944 Toplam Mesaj: 19
maaş haciz