folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Maaş Haczi, Tazminat Alma Durumu

Maaş Haczi, Tazminat Alma Durumu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabuyucu
    karabuyucu's avatar
    Erkek

Selam arkadaşlar.  1 sene önce babam kaynaklı bir banka borcu sebebiyle maaşıma haciz girmişti. Konusunu burada açıp neler yapabileceğim hakkında bilgi istemiştim. Orada yazan arkadaşlara tekrar buradan teşekkür ederim. 

Şimdi maaşımdaki haciz hala devam ediyor. Aydan aya benden borcu tahsil ediyorlar. Ben şu anda çalıştığım firmada 7 yıldır çalışıyorum ve bu kasım ayında tazminatlı bir şekilde ayrılarak farklı bir firmada işe başlıycam.

Öğrenmek istediğim şey çıkışta alacağım tazminat ve izin paraları alacaklıya mı aktarılır, yoksa benim hesabıma mı yatar.

Konu hakkında forumda bulunan avukat arkadaşlar ve bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatırsa çok sevinirim.

Okuyan herkese teşekkürler. 

Ölüme ve karanlığa baktığımızda korktuğumuz şey bilinmezliktir, başka bir şey değil. Düşler dünyasına dalıp gerçek dünyayı yaşamayı unutmak doğru değildir, unutma bunu…
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek

Tazminatın tamamının borç tutarına gore alacaklıya ödenmesi gerekir hocam. 1/4 haciz sadece maaşın kendisi için geçerli tazminatta tamamını alabilirler. Yalnız işyerine gelen maaş haczi yazısına bak bakabiliyorsan hocam eğer gelen yazıda işten ayrılması durumunda tazminatlarına haciz konulmasına dair bir ibare yoksa alacaklıya değil sana ödeyebilirler. 

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabuyucu
    karabuyucu's avatar
    Erkek
    alibaba bunu yazdı

Tazminatın tamamının borç tutarına gore alacaklıya ödenmesi gerekir hocam. 1/4 haciz sadece maaşın kendisi için geçerli tazminatta tamamını alabilirler. Yalnız işyerine gelen maaş haczi yazısına bak bakabiliyorsan hocam eğer gelen yazıda işten ayrılması durumunda tazminatlarına haciz konulmasına dair bir ibare yoksa alacaklıya değil sana ödeyebilirler. 

Tamam hocam teşekkür ederim. Yarın yerinden o yazıyı isteyeyim.

Ölüme ve karanlığa baktığımızda korktuğumuz şey bilinmezliktir, başka bir şey değil. Düşler dünyasına dalıp gerçek dünyayı yaşamayı unutmak doğru değildir, unutma bunu…
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

Avukata sordum. Tazminatın tamamı alacaklı icraya ödenir. Tersi durumda firmanın başı yanar.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

tazminatı alırken elden al. karşılığında da tazminatım olan x meblağı elden alarak içeride herhangi izin günü kıdem vb haklarım kalmamıştır diye yazı verirsin banka radarına girmez. garanti olur

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabuyucu
    karabuyucu's avatar
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

tazminatı alırken elden al. karşılığında da tazminatım olan x meblağı elden alarak içeride herhangi izin günü kıdem vb haklarım kalmamıştır diye yazı verirsin banka radarına girmez. garanti olur

Elden alma gibi bir durum imkansız hocam.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek
    karabuyucu bunu yazdı
    yunusdogan bunu yazdı

hocam bu yöntem katekulli değil. muhasebe ile görüşürsün hallederler. zaten ıslak imza atıyorsun.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    karabuyucu bunu yazdı
    yunusdogan bunu yazdı

Muhasebeden tazminatın net ne zaman yatacağını öğrenebilirsen yatar yatmaz çekersen bloke koyulamaz diye düşünüyorum.

Benim hesap da blokeli iken yatar yatmaz çekiyordum.Tabi bankamatikten çekilebilecek bir meblağdı.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabuyucu
    karabuyucu's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı
    karabuyucu bunu yazdı
    yunusdogan bunu yazdı

Muhasebeden tazminatın net ne zaman yatacağını öğrenebilirsen yatar yatmaz çekersen bloke koyulamaz diye düşünüyorum.

Benim hesap da blokeli iken yatar yatmaz çekiyordum.Tabi bankamatikten çekilebilecek bir meblağdı.

Öyle bir durum değil hocam bu. Daha para hesabıma yatmadan alacaklıya gönderiyorlar. Para hiç benim hesabıma uğramıyor bile.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    karabuyucu bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı
    karabuyucu bunu yazdı
    yunusdogan bunu yazdı

Öyle bir durum değil hocam bu. Daha para hesabıma yatmadan alacaklıya gönderiyorlar. Para hiç benim hesabıma uğramıyor bile.

Çalıştığın firmaya gelen tebliği aynen söyleyeyim sana 

şahsın borçlu olduğu tutarın borç bitene kadar ki kısmı alacaklı şirkete ödenir aksi halde maaşını yatıran şirket meshul tutulur 

parayı elden alırsan ( şirketin bankaya yatırması gerekiyor bu tutarı normalde) ve alacaklı bunu bir şekilde tespit ederse şirketin cezalı duruma düşer.

Bence bu riske girmezler ben olsam yapmam yani.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

Tazminatini elden alamazsin. Avukatin maas haczine bakan elemani cikis bildirgeni isteyip hakedisini sorar. Yapabilecegin tek sey istifa edip parani elden almak. Aksi halde o para komple icraya gider. 

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
Toplam Hit: 1186 Toplam Mesaj: 13
haciz maaş tazminat