Macbook Almadan Önce

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

mac al hocam rahat et, ne sasar ne kasar.. virus girmez , sistem cokmez vs...

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emuxa
    emuxa's avatar
    Erkek

hocam sadece sayılara bakıyorsun yalnış yapıyorsun bak şöyle bir test yap git 2 tane aynı pc al birine windows digerine ise linux kur ve performans farklarına göz at pil performansını geç genel performansı çok fark edecektır sana bunu bir mac ve windows kullanıcısı olarak söylüyorum.

şuanda masamda Sony vaio bilgisayarım var i5 işlemci 8 gb ram 2gb ati mobilekran kartı aynı özelliklere sahip birde macbook pro m var eski kasa disk sürücülü grafik kod vs gibi işlerle ugraşıyorum ve sana şöyle söyliyeyım şuanda vaio da yaklaşık 30 35 tane chrome sayfa açık photoshop açık notepad++ açık ve word açık bu durumda photoshop kasma yapıyor bazı şeyleri kullanırken bekletiyor aynı şeylerde mac de yapıyorum ve son derece rahatım kesinlikle demiyorum mac çok daha iyi ama şuanda yaptığım iş karşılıgında mac daha iyi gibi duruyor ha dersen ben 3D max kullanıcam ve benzeri programlar 3d render için çok güçlü ekran kartına sahip olman gerekir ki sana verecegim cevap kendince bir kasa topla. ama geriye kalan herşey için mac derim pil ömründen tut kullanıcı performansına kadar çok şey faark ediyor

Not:(Gösterdigin Moonter bitirdi beni :D o nasıl makina oyle birde çelik kasa yapsalar kim dinler mac i :D)

emuxa tarafından 30/Ağu/15 20:39 tarihinde düzenlenmiştir

01100101 01101101 01110101 01111000 01100001
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

mac al hocam sıkıntısız kullan 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

@emuxa

hocam macin stabilitesini tartışacak değilim. sonuçta apple maci onlarca farklı varyasyondaki donanımda çalışsın diye değil, kendine özel ürettiği macte çalışsın diye yapıyor ama ilk mesaja bakarsan arkadaş video render da yazmış zaten. mac ne kadar bazı yerlerde donanımı daha iyi kullandığını gösterse de bir video render ederken macin yapabileceği fazla bir şey olduğunu sanmıyorum. iş işlemciye ve gpuya bakar.

black implies white, self implies other, life implies death.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    emuxa bunu yazdı

adamın yazdığı özelliklere hiç mı bakmadınız 

512 GB PCIe tabanlı flash depolama 
    2 GB GDDR5 belleğe sahip AMD Radeon R9 M370X ???? bu nedir ? açık ve net  birde orda biri yok amd nin ekran kartına bukadar para vermem neye vercen hacivat ?

hocam nasıl okuyup anlamışsın bilmiyorum ama yanlış anlamışsın..

ben oraya faktörleri yazdım ve genel olarak yazdım. Yani macbook alınacaksa bu 2 kriter önemli dedim.. Alacağında bu var bu yok demedim..

İkinci olarak amd ekran kartının ismini vermişsin de, retina ile bunun ne alakası var? Retina bir ekran türü

https://en.wikipedia.org/wiki/Retina_Display

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gvn666
    gvn666's avatar
    Erkek

Merhaba;

512 gb ssd 

16. Gb ram

i7 2.7 ghz 

retina mac book pro garantisi yıl sonunda bitiyor temiz sadece evde kullanılmış makinamınsatıyorum 4900 tl ye ilgilenirsen dolar arttı o fiyatlara çıkmana gerek yok bence tabi takdir senin.

1 kez bile bu makinayı neden aldım demeyeceksin. Emin olabilirsin mac alırsan.

saygılar.

..::GVN::..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Yeni macbookların ssd alanını arttırabiliyormuyuz arkadaşlar? 128 lik var bende 256 ya yükseltmek istiyoumda. Alırken kızda uyardı ama içimden sanane yarram demiştim meğer haklıymış hatun.

Bize Tahribat.com'da TRABZON:)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    Lazmania61 bunu yazdı

Yeni macbookların ssd alanını arttırabiliyormuyuz arkadaşlar? 128 lik var bende 256 ya yükseltmek istiyoumda. Alırken kızda uyardı ama içimden sanane yarram demiştim meğer haklıymış hatun.

Mağazadan mı aldın? Mağazada artıramıyoruz bildiğim kadarıyla hiç bir şeyi

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    nurulmac11 bunu yazdı

@emuxa

hocam macin stabilitesini tartışacak değilim. sonuçta apple maci onlarca farklı varyasyondaki donanımda çalışsın diye değil, kendine özel ürettiği macte çalışsın diye yapıyor ama ilk mesaja bakarsan arkadaş video render da yazmış zaten. mac ne kadar bazı yerlerde donanımı daha iyi kullandığını gösterse de bir video render ederken macin yapabileceği fazla bir şey olduğunu sanmıyorum. iş işlemciye ve gpuya bakar.

Yok hocam o dünya öyle dönmüyor. Monster notebook 2 tane kullandım. Hatta bir tanesine macos kurarak kullandım. (wifi kartini değistiridim driver icin) bir çok kişi sadece isletim sistemi değil mac'in başarısı.

Donanımdaki stabillik ve performans güçlede alakalıdır. Mesela sen HP den git bir pavilion makne al. 2.5 ghz, birde git HP'in is serisi 2.0 lik makinesini al. fabrika cikisli ikiside 2 gb ram li olsun. Performans olarak 2ghz lik makine tokatlar sasiririsin. işlemcideki cache olaylarına girmeden once bus, fips, mims gibi degerleri de bir kenari biraktiginda 1.8V ile calisacak ise o islemci diger makinelerde 1.78 ile 1.83 arasinda bir degeri uretim tolarans payi ile uretilir.

mac de ise o işlemci farkli ortamlarda (distorsyon, manyatik rezonel ortamlar da dahil) testleri yapilip en iyi calisma noktasi elde edilip o voltaj sabit tutlacak sekilde gerilim akim kalibrasyonlari parcalarin ic direnclerine kadar uyum icinde bir cihaz olusuyor. ister istemez de performans cok farkli boyutlara gidebiliyor. 

Belkide bu durumu baraj orneği uzerinden verebilirz.

Rander isinde senin kaba kuvvet uygulaman (hesap yapman gerekir) fakat bir barajda kuvvet icin ne gerekli su ve yuksek bir set. Islemcinin gucu set yuksekliği olsun. sen ne kadar yuksekten suyu salarsan o kadar kuvvetlenerek asagi inecektir. fakat su barajda iken sorun yok. baraj seviyesi alcalmaya basladiğinda sen suyun nerden nasil tedarik edecegini de belirlemis isen sikinti yasmazsin barajin duvari gelen suya oranli olmalidir. eger suyun fazla ise barajin alt kapagiğini acarsin bosa salarsin. barajin yuksek ise verimlilik seviyesine ulasana kadar su beklersin. sistemi dur kalkli calistirirsin ama obur tarafta bir muhendislik harikasi surekli calisarak tavsan/kaplumbag hikayesini dogrularcasina calisir. 

(uyku sersemi birazda sacmaladim kusura bakmayin, ama genel manik olarak boyle)

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek

2014 mid macbook pro retina kullaniyorum. Bu makina cidden cok iyi 

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
Toplam Hit: 3584 Toplam Mesaj: 30
apple macos macbook pro apple