Macbook İle Alakalı Birsoru ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clostridium
    Clostridium's avatar
    Erkek

selam olsun herkeşlere;

şimdi şöyle ki BI Engineer olarak çalışıyorum hocalar ve yanımda da rahatça taşıyabiliceğim, performans olarakta tatmin edici mac almak istiyorum, işlerim cogunlukla powerBI (-ki bu mac'te yok ancak uzak makinaya bağlanarak çözerim sanırım) , ssms ve python üzerinde olmakta, sizlere sorum bu tür işlemlerimi rahatça gerçekleştirme oranım nedir macbook air ya da macbook air pro üzerinde ?

not: masaüstü var fazlasıyla sağlam kasa topladım birtane de laptop şart, 0 fiyatları malum 0 fiyatı üzerinden alamaz isem 2.el olarak güvenilir bir servis veyahut firma da önerirseniz cok memnun olurum.

N'oublie pas d'ou tu viens ..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    Clostridium bunu yazdı

selam olsun herkeşlere;

şimdi şöyle ki BI Engineer olarak çalışıyorum hocalar ve yanımda da rahatça taşıyabiliceğim, performans olarakta tatmin edici mac almak istiyorum, işlerim cogunlukla powerBI (-ki bu mac'te yok ancak uzak makinaya bağlanarak çözerim sanırım) , ssms ve python üzerinde olmakta, sizlere sorum bu tür işlemlerimi rahatça gerçekleştirme oranım nedir macbook air ya da macbook air pro üzerinde ?

not: masaüstü var fazlasıyla sağlam kasa topladım birtane de laptop şart, 0 fiyatları malum 0 fiyatı üzerinden alamaz isem 2.el olarak güvenilir bir servis veyahut firma da önerirseniz cok memnun olurum.

hocam bende macbook pro var 2013 python ile ilgili sıkıntı yaşamadım sanırım yanlış hatırlamıyorsam python ile yazılmış program çalıştırdım ama sana bir tavsiye asla air alma arkadaş aldı çok pişman. book pro al ama sıfırlar anasının ** gibi pahalı

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clostridium
    Clostridium's avatar
    Erkek
    arkinfes bunu yazdı
    Clostridium bunu yazdı

selam olsun herkeşlere;

hocam bende macbook pro var 2013 python ile ilgili sıkıntı yaşamadım sanırım yanlış hatırlamıyorsam python ile yazılmış program çalıştırdım ama sana bir tavsiye asla air alma arkadaş aldı çok pişman. book pro al ama sıfırlar anasının ** gibi pahalı

sorma dayı, 8 gb ram eklıyosun 1600 artıyo, napıyo bu mk ram'i yemek mi yapıyor güzel geceler mi yaşatıyo anlamadım gitti ondan ötürü 2.el güvenilir firma vs varsa ordan aliyim dicektim, ya da sahibinden üzerinden bakıncam ama hıc tecrübem olmadığı için nelere dikkat edilmeli pil deviri vs filan emin olamıyorum

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    Clostridium bunu yazdı
    arkinfes bunu yazdı
    Clostridium bunu yazdı

selam olsun herkeşlere;

sorma dayı, 8 gb ram eklıyosun 1600 artıyo, napıyo bu mk ram'i yemek mi yapıyor güzel geceler mi yaşatıyo anlamadım gitti ondan ötürü 2.el güvenilir firma vs varsa ordan aliyim dicektim, ya da sahibinden üzerinden bakıncam ama hıc tecrübem olmadığı için nelere dikkat edilmeli pil deviri vs filan emin olamıyorum

sahibinden üzerinde alıcaksan elden teslim al kargo ile alma bana şeyh (Holy) demişti arkadaşı sahibindenden almış 2.el sitede yazan özelliklerin daha düşük versiyonunu yollamışlar. Elinde patlamış makine. Ondan elden teslim alman en mantıklısı. ya da siktir et masaüstü topla amd'li ben dayanamadım öyle yaptım 8 sanal 8 gerçek toplam 16 çekirdek işlemci 32 gb ramli ve 4 gb ekran kartılı artı 500 gb samsung ssd kasa cart curt 7000'e mal oldu. 

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clostridium
    Clostridium's avatar
    Erkek
    arkinfes bunu yazdı
    Clostridium bunu yazdı
    arkinfes bunu yazdı
    Clostridium bunu yazdı

selam olsun herkeşlere;

sahibinden üzerinde alıcaksan elden teslim al kargo ile alma bana şeyh (Holy) demişti arkadaşı sahibindenden almış 2.el sitede yazan özelliklerin daha düşük versiyonunu yollamışlar. Elinde patlamış makine. Ondan elden teslim alman en mantıklısı. ya da siktir et masaüstü topla amd'li ben dayanamadım öyle yaptım 8 sanal 8 gerçek toplam 16 çekirdek işlemci 32 gb ramli ve 4 gb ekran kartılı artı 500 gb samsung ssd kasa cart curt 7000'e mal oldu. 

dayı masaüstü var dediğin gibi zaten not kısmında düşmüştüm, fazlasıyla işimi görüyor da ama laptop şart :\ sahibinden tarafının o riski di var işte ne bılım bı heves ettık bakalım nolcak bunun sonu

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    Clostridium bunu yazdı
    arkinfes bunu yazdı
    Clostridium bunu yazdı
    arkinfes bunu yazdı
    Clostridium bunu yazdı

selam olsun herkeşlere;

dayı masaüstü var dediğin gibi zaten not kısmında düşmüştüm, fazlasıyla işimi görüyor da ama laptop şart :\ sahibinden tarafının o riski di var işte ne bılım bı heves ettık bakalım nolcak bunun sonu

ama hakkını yemeyelim mac alalı 10 seneye yaklaşıyor bir kere format atma ihtiyacı duymadım ama kendim 16 gb ram taktım bir de 500 gb samsung ssd aldım canavar gibi ama cpu düşük geliyor. mesela ben 6 bine eski kasa mac pro bulmuştum 8 çekirdekli 6 bin falandı 64 gb ram vardı hatta ama el capitandan yukarı almıyordu. ikinci alacaksan netten değil de 2.el mac satan mağzalardan alabilirsin. izmirde var istanbulda oturuyorsa izmirde varsa istanbulda daha kıyaları vardır.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

alacaksan pro al,

python su gibi akar, ssms icin alternatif tableplus olabilir

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Bence air de iş görür, hatta şöyle ki, 

Sene 2016 bende mbp pro mid 15 var manitada aynı dönemin 13" air modeli var. Benim işlemci ram falan daha yüksek.

Cs atıyoruz karşılıklı, malum zaten oyun pcsi değil. Neyse hatun benden fazla fps alıyor. Sonradan ayıktım daha düşük güçte olduğu için onun kasa daha az ısınıyor, stabilite dhaa yüksek. Bendeki kasa i7 yi kaldıramıyor biraz yüklenince ısıyı dağıtamadığı için fps düşürüyordu :D

Bu problemi cs de fps dışında yaşamadm yani diğer programlarda ağırlık hissetmedim. 

7-8k lira civarına 2015te sıfır almak için ta İstanbul Apple store a gitmiştim.

26 yaşındayım, sanırım hayattaki en mükemmel yatırımım bu oldu.

Bi kere ekran klavye daha da açılacak şekilde yere düştü. 

Çok korktum. Bişey olmadı. 

Bi kere taşırken köşesini kapıya vurdum kasada iz çıktı hafif. Sonra hard case aldım. 😄

Japon yapıştırıcısını açmaya çalışırken yanlışlıkla ekrana fışkırttm ekran piç oldu. 

Sonra steingate problemi varmış kronik o ortaya çıktı. Garanti bitmeye 1-2 hafta kala yolladım. Ekranı değiştiler. Fan temizliği ve termal macun yenilemesi rica etmiştim. Yapmadan geri yollamışlar. Teslim almayıp geri yolladım. Telefon geldi şu kadar maliyet olur diye. Apple desteği aradım durumu anlattm ısınma var garanti devam ediyor yenilemeniz lazım fln diye. Meğer bunlar test yapıyormuş yeterince ısınmazsa temizlemiyormuş. Evde yeterince ısınıyor dedim. Peki müşteri memnuniyeti dediler. Çağrı merkezi servisi aradı değiştirirn dedi. Öylece bakım da tamamlanmış oldu.

Maşallah hâlâ çiçek gibi. 5 yaşına gelip menteşesi dağılmayan, kasası soyulmayan laptop çok nadir. Bu hala 2 aylık gibi. 

Steingate tekrar başgösterdi ama ona dahil değilim artık ekranı ücretsiz değişmezler muhtemelen. 5 sene olmuş. Yine de bi ara desteği arayıp anlatıcam bakalım belkide değiştirirler :D

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

çalıştığım yerde çoğu çalışanda macbook pro 13 inç var, (kimisinde 2 thunderboltlu kimisinde touchbarlı olandan). bu hafta boyunca ofise gittim, hepsinin fan non stop çalışıyo. yaz aylarında çok rahatsız edici. bende geçen yaz bir süre kullanıp ifrit olmuştum, çareyi harici klavyede buldum. alet komple alüminyum olduğundan tüm o ısı yayılıyor ve elleriniz terliyor.

termal olarak daha stable bir modelini bakmanı öneririm (15 inç olanı falan daha iyidir belki) ya da macten vazgeçip düzgün bir makina al. thinkpad t470s kullanıyorum, fan sesi duyduğumu hatırlamıyorum :P 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clostridium
    Clostridium's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

çalıştığım yerde çoğu çalışanda macbook pro 13 inç var, (kimisinde 2 thunderboltlu kimisinde touchbarlı olandan). bu hafta boyunca ofise gittim, hepsinin fan non stop çalışıyo. yaz aylarında çok rahatsız edici. bende geçen yaz bir süre kullanıp ifrit olmuştum, çareyi harici klavyede buldum. alet komple alüminyum olduğundan tüm o ısı yayılıyor ve elleriniz terliyor.

termal olarak daha stable bir modelini bakmanı öneririm (15 inç olanı falan daha iyidir belki) ya da macten vazgeçip düzgün bir makina al. thinkpad t470s kullanıyorum, fan sesi duyduğumu hatırlamıyorum :P 

evet o ısınma ve fan problemi var, youtube'da da 2019 macbook air ıncelemesıne baktıgımda adam durduk yerde dahi 95-100 arası calıstıgından bahsedıyo, fan sesi de 40 desibel cıvarında :\ sırket laptop'ı olarak  lenovo e15 serisinden var yetıyor da ama kendıme ait bırşey istediğim icin sebepsizce heves ettım bu boku hocam ya :m

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

Kadıköy'e gidiyorsun. Orada Samsung Teknik Servisinin yerini soruyorsun.

O iş hanına girip 2. katına çıkıyorsun. Orada bir sürü macbook olan dükkanı buluyorsun.

İçeri giriyorsun, tek tek bakıyosun, bütçene uygun olanı alıyorsun.

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
Toplam Hit: 3948 Toplam Mesaj: 27
python business intelligence data analizi macbook