folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Macbook Pro Upgrade Etmeli Mi ?

Macbook Pro Upgrade Etmeli Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cahitnuri
    cahitnuri's avatar
    Erkek

Merhaba,

2013 te aldığım  aşağıdaki özelliklerde bir macbook pro kullanıyorum. Artık yaşlandığı için belli başlı yavaşlamalar biraz uçak sesine geçişler falan oluyor. Düşüncem ssd'yi 512'ye çıkartmak bir de ram'i 16 gb ddr4'e cıkartmak.
    Sizce bu yapılabilir mi ? ya da onları değil de şunları yükseltsen daha iyi olur diyeceğiniz bir şeyler var mıdır ?

edit: fotoğraf.

cahitnuri tarafından 29/Nis/20 19:38 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

ayni macbook bana hediye gelmisti :)

bunlarin ramlerini yükseltemezsin hocam maalesef.. SSD yi yükseltebilirsin, garantisi bittigi icin acip icini fanlarini temizleyebilirsin.. Bendeki macbook'un bataryasi öldü gibi.. max 1 saat dayanabiliyor sarjsiz.. Ben de onu degistirmeyi düsünüyorum

parca degistireceksen imkanlar burada

https://www.ifixit.com/Device/MacBook_Pro_15%22_Retina_Display_Early_2013

ben de bataryayi buradan almayi düsündüm ama bataryalar sanirim orjinal ama kullanilmis bataryalar oluyor (%80 kapasiteli).. O yüzden direk apple servisinden degistirmesini isteyecegim.. Macbook'dan cok memnunum tek sikintisi ince sarj kablosu. 3 ya da 4 tane sarj adaptörü aldim bu yüzden..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Ram upgrade mumkun degil.
    Board degistirmen gerek.
    Ebayda bulabilirsin i7 islemcilisi var bu makinanin. 

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

ram  değiştirilmemesi çok büyük problem aslında ama yapacak bir sey yok :( bus hızları ve kalitesiz  değişimleri bahane ederek onboard hale getirdiler ramleri (bence teknolojide gerileme resmen) sadece apple değil bir cok yeni notebook artık ram değiştirtmiyor  :( sanallaştırmada özellik ile cok ram yiyor makineler.

bende de kaşıntı var hazır karantinada evden cikamiyoruz biriken paraya yeni bir macbook mu baksam diyorum : https://www.apple.com/shop/buy-mac/macbook-pro/16-inch-space-gray-2.3ghz-8-core-processor-1tb#  64 gb ram seceneği gelmiş yeni modellerde. 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cahitnuri
    cahitnuri's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

ayni macbook bana hediye gelmisti :)

bunlarin ramlerini yükseltemezsin hocam maalesef.. SSD yi yükseltebilirsin, garantisi bittigi icin acip icini fanlarini temizleyebilirsin.. Bendeki macbook'un bataryasi öldü gibi.. max 1 saat dayanabiliyor sarjsiz.. Ben de onu degistirmeyi düsünüyorum

parca degistireceksen imkanlar burada

https://www.ifixit.com/Device/MacBook_Pro_15%22_Retina_Display_Early_2013

ben de bataryayi buradan almayi düsündüm ama bataryalar sanirim orjinal ama kullanilmis bataryalar oluyor (%80 kapasiteli).. O yüzden direk apple servisinden degistirmesini isteyecegim.. Macbook'dan cok memnunum tek sikintisi ince sarj kablosu. 3 ya da 4 tane sarj adaptörü aldim bu yüzden..

Bende de batarya sorunu vardı. Apple store'da değiştirdim bi kaç yerle konustuktan sonra pek guvenemeyip. Su an batarya konusu canavar gibi maşallah :D klavye takımını komple değiştiriyorlar.

Ram konusu üzücü oldu ya.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

yükseltebildiğin kadar yükselt hocam bence.

bu arada orjinal macbook bataryalarını nereden satın alabiliriz? bendede 2012 late macbook pro var. sıfır orjinal batarya istiyorum, bulamadım

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cahitnuri
    cahitnuri's avatar
    Erkek
    BerkayCit bunu yazdı

bu arada orjinal macbook bataryalarını nereden satın alabiliriz? bendede 2012 late macbook pro var. sıfır orjinal batarya istiyorum, bulamadım

BaburTech vardı ankarada onlara bir sorabilirsin hocam. Arkadaşlarım ne sorunları olsa orayla çözdüler Mac konusunda. orada da yoksa apple'dan başka seçenek zor gözüküyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    BerkayCit bunu yazdı

swordfish e sor mürid indirimi yapar

perpagrup.com

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

arkadaşımda var mac

hangi güncellemeden bilmiyorum bir güncelemeden sonra 32bit uygulamaları çalıştırmamaya başlıyor

saç baş yolmuş delirmişti :D haberin olsun öyle bir durumda var 

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek
    wert bunu yazdı

arkadaşımda var mac

hangi güncellemeden bilmiyorum bir güncelemeden sonra 32bit uygulamaları çalıştırmamaya başlıyor

saç baş yolmuş delirmişti :D haberin olsun öyle bir durumda var 

Catalina öncesi tüm işletim sistemleri (Mojave, High Sierra, Sierra, El Capitan, Yosemite) bunlar 32 bit destekliyor. Catalina ile beraber 64 bit olunca eski tüm programlar çalışmıyor. En basitinden Office 2016 ve Adobe programları Catalina'dan sonra pert olmuştu. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Üstad ne işlemler yaptığını bilmiyorum bende web programalam için kullanıyorum 2012 mid var bende 8 çıkarttım remleri apple 8 kadar desteklediğini söylüyor ama başka kaynaklar 16 kadar desteklediğini söylüyor, artı ssd taktım öncekine göre uçtu şahlandı resmen,

https://everymac.com/actual-maximum-mac-ram/actual-maximum-macbook-pro-ram-capacity.html

Burdan kontrol edebilirsin, DDR4 yapamazsın çünkü anakartın DDR 3 destekliyor, yuvaları bile farklı olması lazım. Sanırsam senin remler anakarta gömülü, değiştiremezsin.

x-files tarafından 30/Nis/20 08:27 tarihinde düzenlenmiştir

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
Toplam Hit: 1680 Toplam Mesaj: 14
donanım macbook ram