folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder Macos Da PHP Kullanan Müridlere Sorum ?

Macos Da PHP Kullanan Müridlere Sorum ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    by_yazilim
    by_yazilim's avatar
    Erkek

Merhaba Arkadaşlar,

MacOs işletim sistemi kullanıpda PHP kodlayan var mı aramızda ?

Xampp da ilginç sorunlar karşıma çıkıyor, ilk başta yetkilendirme sorunu vardı düzelttim cmod 775 ile, şimdide, kodunu yazdığım projede insert mysql kodu çalışmıyor.. select, update, delete komutları çalışıyorken neden insert çalışmasın ki ?

Fikri olan var mı acaba ?

Dünyasız..! Founder of the Social Planet | Your Extraterrestrial Life ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek

https://www.mamp.info/en/mac/

..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    by_yazilim
    by_yazilim's avatar
    Erkek
    Realist bunu yazdı

eyvallah dostum indirip bir deniyeyim, sonuçları paylaşırım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    by_yazilim
    by_yazilim's avatar
    Erkek
    Realist bunu yazdı

ilgili conf ve ini dosyalarına ulaşamıyorum... mac de sistem klasörlerine bakıncada bir çok dizin içinde bulşmak zor oluyor. kısa yolu falan yok sanırım propgram içinde, yada ben mi bulamadım..
    windows da ilgli çalışan servisin yanında ki conf butonuna tıkladığımda php.ini ve diğer ilgili ayar dosyalarını direkt açabiliyorduk.. Bunda öyle bir şey yok sanırım ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    by_yazilim bunu yazdı
    Realist bunu yazdı

ilgili conf ve ini dosyalarına ulaşamıyorum... mac de sistem klasörlerine bakıncada bir çok dizin içinde bulşmak zor oluyor. kısa yolu falan yok sanırım propgram içinde, yada ben mi bulamadım..
    windows da ilgli çalışan servisin yanında ki conf butonuna tıkladığımda php.ini ve diğer ilgili ayar dosyalarını direkt açabiliyorduk.. Bunda öyle bir şey yok sanırım ?

php -i | grep php.ini

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

VirtualBox + Vagrant kullan.

Mamp, wamp, pamp, şamp salla..

antalyanın kavurucu sıcağında taşaklarını soğuk taşa koymuş gibi rahatlıcan.

neverland tarafından 01/Eyl/21 12:50 tarihinde düzenlenmiştir

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    by_yazilim
    by_yazilim's avatar
    Erkek

İlgili php.ini vs diğer dosyaları bulup ayarlarını yaptım. Projelerim aktif çalışıyor ama yine mysql insert komutlarım çalışmıyor. 

Yeni kayıt yapınca başarılı diyor, bu projemdeki kodun çalıştığını gösteriyor, fakat mysql veritabanına yazmıyor..

Hata kodu falan da yok hiç bir şekilde.. hangi ayara bakmak gerek acaba. (Dediğim gibi silme, listeleme, güncelleme kodlarım çalışıyor)

by_yazilim tarafından 01/Eyl/21 12:58 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    by_yazilim bunu yazdı

İlgili php.ini vs diğer dosyaları bulup ayarlarını yaptım. Projelerim aktif çalışıyor ama yine mysql insert komutlarım çalışmıyor. 

Yeni kayıt yapınca başarılı diyor, bu projemdeki kodun çalıştığını gösteriyor, fakat mysql veritabanına yazmıyor..

Hata kodu falan da yok hiç bir şekilde.. hangi ayara bakmak gerek acaba. (Dediğim gibi silme, listeleme, güncelleme kodlarım çalışıyor)

Debug etsene kodunu hocam.

MySQL server bir şeyler return ediyordur muhakkak.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    by_yazilim
    by_yazilim's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    by_yazilim bunu yazdı

Debug etsene kodunu hocam.

MySQL server bir şeyler return ediyordur muhakkak.

Düşe kalka öğrenecez hocam, bir fiil kullanan yok sanırım, yada hatalarla karşılaşmamışlar diyelim.

by_yazilim tarafından 01/Eyl/21 15:09 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herlocksholmes
    herlocksholmes's avatar
    Erkek
    by_yazilim bunu yazdı

Merhaba Arkadaşlar,

MacOs işletim sistemi kullanıpda PHP kodlayan var mı aramızda ?

Xampp da ilginç sorunlar karşıma çıkıyor, ilk başta yetkilendirme sorunu vardı düzelttim cmod 775 ile, şimdide, kodunu yazdığım projede insert mysql kodu çalışmıyor.. select, update, delete komutları çalışıyorken neden insert çalışmasın ki ?

Fikri olan var mı acaba ?

1. neden valet kullanmiyorsunuz?

2. veritabanina bir client ile ayni kullanici bilgileri ile baglanip, ayni sorguyu calistirip dener misin?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    by_yazilim
    by_yazilim's avatar
    Erkek

Sorunları hallettim arkadaşlar.. Realist arkadaşımızın önerdiği uygulama çok daha stabil ve kullanışlı. Teşekkür ederim..

insert komutunun çalışmama sebebi php versiyonundan kaynaklanıyormuş. kodları yeni versiyona göre düzenleyince sorun ortadan kalktı.

Toplam Hit: 7190 Toplam Mesaj: 32
php macos insert