folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder MADO İş Alımı Hk.

MADO İş Alımı Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    verruckt
    verruckt's avatar
    Erkek

müridler selamlar,

mado dan gelen bir iş teklifi var.  "acil eleman aranıyor" modunda. iş görüşmesi için gidiliyor. ve cv doldur dendikten sonra alıp cv ye bakılıyor. söylenen kelime işe alındın. bir ay deneme süren var. sigorta girişin bir ay sonrasında yapılır. asgari ücretle başlarsın. yarın 12 de gel başla. 

genel olarak olan olay bu. sormak istediklerim ise şunlar:

mado gibi bir firma bu şekilde personel alımı yapabilir mi ? (benim için türkiye çapında kurumsal olan bir firma)

sigortasız da olsa deneme süreci mado da olur mu ? (deneme süreci olur, tamam. ama sigortasız bu sürecin olması normal mi ?)

ek olarak sadece 2-3 dakikalık bir cv doldurumundan sonra cv ye bakılarak işe alındın denmesi ne derece mantıklı ?

ayrıca şube müdürü işe alınacak personel ile görüşmüyor. (işi varmış) muhasebe den sorumlu bir kişi görüşüyor.

kafama takılan bunca soru var bu işte. 

sonuç olarak ise size sorum: bu şekilde bir işe girilir mi ? benimle fikirlerinizi paylaşabilir misiniz ?

şimdiden teşekkürler...

Zencinin malı züğürtün çenesini yorar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek

Yeni çıkan yasayla 2 ay deneme süresi tanınıyor şirketlere, sana yine 1 ay demişler, iyisin.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    verruckt
    verruckt's avatar
    Erkek
    Smirnoff bunu yazdı

Yeni çıkan yasayla 2 ay deneme süresi tanınıyor şirketlere, sana yine 1 ay demişler, iyisin.

abi deneme süresi yapsın. sigortasız mı geçircek bu süreci ? diyelim ki bir ay sonra beni çıkardı. param nolcak ?benim orda çalıştığımın ispatı nerde ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek
    verruckt bunu yazdı
    Smirnoff bunu yazdı

abi deneme süresi yapsın. sigortasız mı geçircek bu süreci ? diyelim ki bir ay sonra beni çıkardı. param nolcak ?benim orda çalıştığımın ispatı nerde ?

Deneme süresinde beğenilirsen sigortan başlar, 1 ay parasız çalıştırırız diyolarsa hiç gitme, 1 ay çalışıp paranı alıcaksan senide beğenirlerse işe alınırsın, malesef yeni sistem bu.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

sigortani yapacaklar(yapmak zorundalar) deneme suresi de olsa normal bir iscinin yararlandigi tum haklara sahip olursun. tek farki, adam seni tazminatsiz isten cikarabilir. 

bu olayi gozunde cok buyutme. deneme suresi de olsa sigortani yapip seni sgkya bildirecekler. hepsi ugrastirici is. eger gercekten yaramaz bir adamsa o zaman senle sozlesme yapmazlar. ama normal biriysen bu kadar ugrastiktan sonra seni ise alirlar. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek
    Triumph bunu yazdı

sigortani yapacaklar(yapmak zorundalar) deneme suresi de olsa normal bir iscinin yararlandigi tum haklara sahip olursun. tek farki, adam seni tazminatsiz isten cikarabilir. 

bu olayi gozunde cok buyutme. deneme suresi de olsa sigortani yapip seni sgkya bildirecekler. hepsi ugrastirici is. eger gercekten yaramaz bir adamsa o zaman senle sozlesme yapmazlar. ama normal biriysen bu kadar ugrastiktan sonra seni ise alirlar. 

yanlısın var yasaya göre 2 ay boyunca sigortasız çalıştırabilirler, maaş konusunu bilmiyorum ama sigorta konusunda eminim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

5 dk bir cv ile işe alırmı sorunsuna cevap 

alınır niye alınmasın ki bir yazılım firması birine öyle dese o kişi de (doğru olarak) cvsinie microsoft da çalıştım dese alırlar 

I am Jack's inflamed sense of rejection
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebJas
    WebJas's avatar
    Erkek

yeni yasayı bilmiyorumda max. 15 gün deneme süresi yapabilir diye biliyordum.. araştırmalısın muhasebeci tanıdığın felan varsa sor hocam..

ayrıca işte kalıcı olmak istiyorsan 1 ayın muabetini yapmasan iyi olur. gizlice araştırıp işin aslını öğrenip yum gözü..

bilmediklerimi ayaklarımın altına alsam başım göğe ererdi..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    verruckt
    verruckt's avatar
    Erkek

müridler mesai bitti. eve geçince devam edicem kafamdakileri sormaya. ama ben orda sigortasız çalışıyorum diyelim. 2 hafta oldu işe gireli. gittim ve dedim ki beni burda 3 aydır sigortasız çalıştırıyorlar denemesi süresi adı altında. paramı da hiç vermediler. o durumda bunlar nasıl ispatlıcak bu adamı daha 2 haftadır burda diye ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek

Hocam senin derdin üzüm yemekmi bağcıyı sikmekmi ?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    Smirnoff bunu yazdı

Hocam senin derdin üzüm yemekmi bağcıyı sikmekmi ?

mevzu buraya geldi en baştan belirtsen ya hocu

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
Toplam Hit: 3064 Toplam Mesaj: 25