folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Manisa Kırkağaç 6. Jandarma Komando Eğitim AlayıManisa Kırkağaç 6. Jandarma Komando Eğitim Alayı

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  sahinka
  sahinka's avatar
  Kayıt Tarihi: 04/Mayıs/2012
  Erkek

  beyler askerliğini yapmış olanlar askerde olanlar bilir nasıl bi yerdir abim gitcek kısa dönem jandarma olarak acemi birliği buraya çıktı internetten baktım kısadönemleri orda devam ediyolarmış aslı astarı varmıdır 


  imza
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Selanikli
  Selanikli's avatar
  Kayıt Tarihi: 24/Eylül/2009
  Erkek

  valla hocam allah kolaylık versin kırkağaç ile yeni foça bitik yani biraz zorlanıcak oralarda :)

 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Sigortacı
  DJ_Alper
  DJ_Alper's avatar
  Bilgi/Destek Madalyası
  Kayıt Tarihi: 03/Ocak/2006
  Erkek

  Ateş seni çağırıyo..!


  BU ALANA REKLAM ALINIR
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  streetw1se
  streetw1se's avatar
  Kayıt Tarihi: 22/Eylül/2007
  Erkek

  kısa donemleri naparlar bilmiyorum ama uzun dönemleri seviyorlar :)) foça = kırkagac

 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Selanikli
  Selanikli's avatar
  Kayıt Tarihi: 24/Eylül/2009
  Erkek
  streetw1se bunu yazdı

  kısa donemleri naparlar bilmiyorum ama uzun dönemleri seviyorlar :)) foça = kırkagac

  hea hacı seviyorlar valla eğitim alanlarında süründürmeler ne bileyim şu bile yok :S

 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  rappermcs
  rappermcs's avatar
  Kayıt Tarihi: 04/Ekim/2002
  Erkek

  hocam hayırlısıyla görevini yerine getir ve gel. Merak etmeyin halen bu ülkede Mehmet Ali ÇELEBİ gibi komutanlar var. Sizler de üzerinize düşeni yapın. Aşağıdaki yazı öyle yıllar öncesinden eskilerden kalma bir yazı değil. tamamen günümüzü anlatıyor. Bu yazıyı okuyup da bu vatanın evladı olan hiç kimse hiç bir kahpeden korkmaz.

   

   

  Mehmet Ali Çelebi23 Temmuz 1984'te doğdu.

  Baba Muharrem Çelebi banka veznedarı.
  Anne Rukiye Çelebi gardiyan.
  Annesi Amasya Cezaevi'nde görevliydi ve oğlunu bırakacak kimsesi olmadığı için onu her gün hapishaneye götürdü. Mehmet Ali Çelebi cezaevinin maskotu oldu, gardiyanlar ve mahkumlar tarafından büyütüldü. Cezaevi ile, koğuşlar ile tanışması yeni değildi yani.
  1990 yılında Amasya Atatürk İlkokulu'nda öğrenime başladı. Okulu birincilikle bitirdi. 1995-1999 yıllarında sınavla kazandığı Amasya Anadolu Lisesi ortaokul bölümünü de birincilikle bitirdi.
  Tüm diğer sınavları da kazanmasına rağmen, ağabeyi Volkan'ın Askeri Lise'de  okumasının etkisiyle 1999 yılında kendi isteğiyle Maltepe Askeri Lisesi'ni seçti. (Ağabeyi 2001 yılında felsefeye yönelik aşırı ilgisi nedeniyle Hava Harp Okulu'ndan kendi isteğiyle ayrıldı.)
  Mehmet Ali Çelebi 2003 yılında Askeri Liseyi de birincilikle bitirdi ve dönemin Ege Ordu Komutanı Orgeneral (ve bugünün Ergenekon sanığı) Hurşit Tolon'dan diplomasını aldı.
  Kura ile karacı olduğu belirlendikten sonra 2003 yılında Kara Harp Okulu'nda  eğitim ve öğretim hayatına başladı.
  2007 yılında okulu birincilikle bitirdiği için diplomasını Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'tan aldı ve o fotoğraf karesi sonradan çok kullanılacak tarihi bir kare oldu. Öğrenim boyunca bütün notları 10 üzerinden 10 oldu.
  2007 yılında helikopter pilotu olmayı tercih etti; bunun için, dünyanın en zor kursu tabir edilen bir senelik "helikopter pilotluğu" eğitimini
  birincilikle bitirdi.
  Peki, bu çok başarılı Teğmen Çelebi okul dışında nasıl biriydi?
  Tatlı-sert bir mizacı vardı. Sakin ve gururluydu.
  Doğruluğu ve onuru her şeyin üstünde tutuyordu. Mücadeleciydi.
  Harp Okulu öğrenciliği döneminde arkadaşlarına, final sınavları öncesinde  bir hoca gibi 50-60 kişilik gruplar halinde ders anlatması ve onların bu dersleri izlemesi sonucu sınavları geçmesi bir efsane şeklinde hep kulaktan kulağa anlatıldı.
  Tarihe meraklıydı. Başucunda her zaman Nutuk vardı.
  .........
   
  ("Nutuk'u arkadaşlarına ve onların akrabalarına okumalarını salık vermesi", savcılığın
  iddianamesinde altı çizili ve büyük harflerle yazılarak suç unsuru sayıldı ! Savcı ile Teğmen Çelebi arasında, bu konuda tartışma yaşandı)
  Kitap kurduydu. Öyle ki, 2.5 yıllık cezaevi hayatında 500 kitap okudu.
  Felsefeye düşkündü. Bunun bir nedeni de ağabeyi Volkan'ın felsefe öğrenimi görmesiydi. Herakleitos'un Fragmanlar'ını, Apuleius'un Başkalaşımları'nı, Platon'un Devlet'ini ve Diyaloglar'ını, Aristoteles'in Nikomakhos'un Etik ve Retorik'ini, Epiktetos'un Söylevleri'ni, Boethius'un Felsefenin Tesellisi'ni, Seneca'nın Tanrısal Öngörüsü'nü, Descartes'ın Meditasyonlar'ını, Spinoza'nın Etika'sını, Erasmus'un Deliliğe Övgü'sünü, Thomas Hobbes'un Leviathan'ını, Francic Bacon'un Denemeleri'ni, Mevlana'nın Mesnevisi'ni çok sevdi.
  Şiir seviyordu. Şair olarak Fazıl Hüsnü Dağlarca'yı, Nazım Hikmet'i, Yunus Emre'yi, Orhan Veli'yi beğeniyordu.
  Futbol lisansı da olan Teğmen Çelebi okul takımının başarılı futbolcularından biriydi. Küçüklüğünden itibaren koyu bir Beşiktaşlı ve
  Amasyaspor'luydu.
  Sualtı dalgıçlık kursiyerliğini de tutuklanmadan kısa bir süre önce birincilikle bitirmişti.

  Teğmen...

  O kadar zayıf, o denli narin görünüyordu ki, sanki tutmaya kalksanız kırılacak gibiydi. Tam 30 aydır Silivri'deydi. Tutuklanmasından 29 ay sonra, cep telefonuna emniyet müdürlüğünde birileri tarafından "yanlışlıkla !" 139 terör örgütü üyesinin telefon numaralarının yüklendiği yine bizzat emniyet tarafından itiraf edilmişti... Ama o hâlâ tutukluydu!.. Kara Pilot Teğmen Mehmet Ali Çelebi, 18 Şubat Cuma günü Silivri
  Mahkemesi'nde söz istedi, kürsüye geldi.
  O narin, o tutmaya kalksanız kırılıverecekmiş hissi veren gencecik adam,  başına örülmeye çalışılan "dijital pusu"yu tek tek, belgeleriyle anlattıktan sonra konuşmasını şu sözlerle tamamladı:
  11 Şubat 2011 saat 20.45'te düşmanın sinsi savaş silahı olan bazı TV kanallarından, "mahkeme kapılarının komutanlarımın üzerine kilitlendiğini" duydum ve üzüntüyle izledim. Hakaret olarak kabul ediyorum..
  Sebep, kaçma şüphesi... Siz, Mustafa Kemal'in askerlerinin cepheden kaçtığını gördünüz mü? Komutanlarım sınırları açsanız, çekip gitmezler. Onları Hizbullahçı mı zannettiniz ?
  Buradan Türk Milletine, Genelkurmay Başkanı nezdinde tüm komutanlarıma ve silah arkadaşlarıma sesleniyorum: İçiniz rahat olsun. Biliyoruz ki, bu bir savaştır. Savaşta asker yaralanır, asker esir düşer, asker ölür. Bunların bilincindeyiz. Biz Türk subayıyız. Bizim için hak yok, vazife vardır. Merak etmeyiniz, burası bize zindan değil Çiğiltepe'dir.. Onuru karşısında yaşamını hakir gören Albay Reşat Çiğiltepe'nin vazife anlayışıyla buradayız. Mustafa Kemal'in, "Size ölmeyi emrediyorum!" emri, bizler için halen geçerlidir. Sonsuza kadar da geçerli olacaktır.
  Endişe duymayınız, Teğmen Çelebi'yi geçemeyenler onu yetiştiren komutanlarına ne yapabilir ki... Cephede bir Mehmet vardı, şimdi 150 Mehmet var. Cephe şimdi daha da güçlü. Bu şartlarda sizden tahliye talep etmem, benim için vatana ihanetle eşdeğerdir. Mevzubahis vatansa bundan gayrı kalan her şey teferruattır. Şimdi kapıları kapatın ! Yüzümüzü ışığa doğru uzatacağız…
  Giyotin inecek.. Tekrar uzatacağız…
  İnecek... Uzatacağız…
  Gün gelecek, giyotin kesemeyecek: Kazanacağız!"...
  Mahkeme arasında, az önce sanık kürsüsünde o "dev konuşmayı" yapan gencecik teğmenin bana doğru geldiğini gördüm. Saygıyla uzattı elini, "doğruları yazdığınız için minnettarız..." diye başladı. Boğazımın düğümlendiğini hissettim, elimi kaldırıp sözünü kestim ve yalnızca o üç sözcüğü söyledim:
  - Vatan size minnettardır.

  Ümit Zileli


  Türk olan ve kendini Türk olarak hisseden herkesin 3 Mayıs Türkçülük Günü kutlu olsun!
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  sahinka
  sahinka's avatar
  Kayıt Tarihi: 04/Mayıs/2012
  Erkek

  usta birliğide yazıyomuş aynı yermiş,  aynısı olunca anlayamadım açıkcası tedirğin olduk %90 doğu , güneydoğuya gidiyo gitmesi problem değil ama biliyosunuz bu aralar olaylar eksik olmuyo allah hepsinin yardımcısı olsun 

  sahinka tarafından 10/Ağu/12 13:07 tarihinde düzenlenmiştir

  imza
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  BeYaZZZ
  BeYaZZZ's avatar
  Kayıt Tarihi: 07/Temmuz/2010
  Erkek

  çok yakınım ben oraya kardeşim allah kolaylık versin yılbaşının ertesi günü kar yağmıştı adamları sadece boxserlarla koşturuyorlardı o soğukta bide orda askeriyenhin hemen dibinde acemi siken tepesi var bakar bakar anarsın beni ne diyim :)


  THE BeYaZ
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  SpermMan
  SpermMan's avatar
  Kayıt Tarihi: 12/Haziran/2007
  Erkek

  ben 87/4 orada yaptım 14. jandarma bölüğündeydim. komando olmamaya bak ilk 8 bölük komando diğer 8 de jandarma, eğer pisikopatlıktan ve acı çekmekten zevk alıyorsan komando olabilirsin, ilk gittiğin gün fiziksel ve ruhsal muayeneye alıyorlar, komando olmak istiyormusun diyor evet dersen komando bölümündesin, eğer komando bölükleri senden öncekiler ile doluysa sen komando adayı oluyosun ama jandarma bölüğüne gidiyosun, eğitimi başarısız olan komandolarla yer değiştiriyosun, kısaca Allah yardımcın olsun :D


  www.yunusbassahan.com
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  sahinka
  sahinka's avatar
  Kayıt Tarihi: 04/Mayıs/2012
  Erkek
  SpermMan bunu yazdı

  ben 87/4 orada yaptım 14. jandarma bölüğündeydim. komando olmamaya bak ilk 8 bölük komando diğer 8 de jandarma, eğer pisikopatlıktan ve acı çekmekten zevk alıyorsan komando olabilirsin, ilk gittiğin gün fiziksel ve ruhsal muayeneye alıyorlar, komando olmak istiyormusun diyor evet dersen komando bölümündesin, eğer komando bölükleri senden öncekiler ile doluysa sen komando adayı oluyosun ama jandarma bölüğüne gidiyosun, eğitimi başarısız olan komandolarla yer değiştiriyosun, kısaca Allah yardımcın olsun :D

  yok hocam ben değil kardeşim gidiyo kısa dönem jandarma çok zorlamazlar heralde  jandarmadan komandoya atıyolarsa sıkıntı var ama :D


  imza
 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Peroksit
  Peroksit's avatar
  Kayıt Tarihi: 20/Eylül/2003
  Erkek
  SpermMan bunu yazdı

  ben 87/4 orada yaptım 14. jandarma bölüğündeydim. komando olmamaya bak ilk 8 bölük komando diğer 8 de jandarma, eğer pisikopatlıktan ve acı çekmekten zevk alıyorsan komando olabilirsin, ilk gittiğin gün fiziksel ve ruhsal muayeneye alıyorlar, komando olmak istiyormusun diyor evet dersen komando bölümündesin, eğer komando bölükleri senden öncekiler ile doluysa sen komando adayı oluyosun ama jandarma bölüğüne gidiyosun, eğitimi başarısız olan komandolarla yer değiştiriyosun, kısaca Allah yardımcın olsun :D

  Peki hocam gözlük kullanan bir kişi komando olabiliyormu ?


  http://www.youtube.com/watch?v=OH4eOQ6ZI0Q - - - - - http://www.youtube.com/watch?v=TqErNP20gpI - - - - - https://www.youtube.com/watch?v=fhr5UBZh1rY
Toplam Hit: 11078 Toplam Mesaj: 22