folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Manisa'dan İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na Nasıl Giderim?

Manisa'dan İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na Nasıl Giderim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı
    RockZs bunu yazdı

aga izban varken eshotla uğraşma. biniyorsun, son durağa yakın iniyosun. ferah ferah..

mümkünse metroyla aktarma yapacağım diye de uğraşma, sen bir şekilde manisa'dan herhangi bir izban istasyonuna gitmeye çalış (karşıyaka ya da şirinyer istasyonlarına ulaşman otogardan kolay olabilir, basmaneye gidersen önce metro sonra izban yapman gerekir, gerek yok). izban'a bindin mi havalimanındasın say kendini.

işin manisa ayağını bilmiyorum..

Hmm hem rapid hem sen illa izban diyorsanız bir bildiğinz vardır diyorum :)

O zaman şu manisadan izmire nasıl gideceğimi bulup eğer izban hattında biryere gidebiliyorsam direk ona binerim.

Zaten beni asıl sıkıntıya düşüren manisadan izmirde istediğim noktaya kendimi en hızlı ve kolay bir şekilde atabilmek. İzmire gittiktan sonra yolumu bulurum çok sıkıntı olmaz. İzmiri biraz biliyorum hatta havalimanını 3-4 kere kullandım ama hiç manisadan gitme girişimim olmamıştı.

tabi kibornova'ya gidip otobüs de yapabilirsin, otobüs 45dk - 1saat içinde felan gider diye tahmin ediyorum, ama bornova'ya gidip otobüs yapacağına, şehrin gürültüsünü-trafiğini çekeceğine; bornova yerine KSK ya da Şirinyer gibi izban istasyonları olan yerlere gidebilirsen; manisa'dan sadece 2 araç ile havalimanına varmış olursun. şehir trafiğine de girmezsin pek.

manisa seyehat'i araştır hocam, genelde öğrenci servisi bildiğim kadarıyla, rahat olur.. dışarıdan adam alıyo'lar diye biliyorum, emin değilim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

çok aciliyeti varsa araç ile bırakırız.

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    bugrahan45 bunu yazdı

çok aciliyeti varsa araç ile bırakırız.

Teklifin için çok sağol hocam, öyle çok bir aciliyeti yok. Hem öğrensem iyi olacak çünkü daha birkaç kere daha böyle gidip gelme ihtimalim var.

Demin manisada yaşayan birine sordum bana:

Manisa seyahat ile ---> Bornova Evka 3 metro

Bornova Evka 3 metro ---> Halkapınar veya hilal istasyonundan izban

İzban ---> Cumaovası istikametinden havalimanı

Gene sizin dediğinize geldim, artık yardıracaz çaresi yok :)

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı
    RockZs bunu yazdı

aga izban varken eshotla uğraşma. biniyorsun, son durağa yakın iniyosun. ferah ferah..

mümkünse metroyla aktarma yapacağım diye de uğraşma, sen bir şekilde manisa'dan herhangi bir izban istasyonuna gitmeye çalış (karşıyaka ya da şirinyer istasyonlarına ulaşman otogardan kolay olabilir, basmaneye gidersen önce metro sonra izban yapman gerekir, gerek yok). izban'a bindin mi havalimanındasın say kendini.

işin manisa ayağını bilmiyorum..

Hmm hem rapid hem sen illa izban diyorsanız bir bildiğinz vardır diyorum :)

O zaman şu manisadan izmire nasıl gideceğimi bulup eğer izban hattında biryere gidebiliyorsam direk ona binerim.

Zaten beni asıl sıkıntıya düşüren manisadan izmirde istediğim noktaya kendimi en hızlı ve kolay bir şekilde atabilmek. İzmire gittiktan sonra yolumu bulurum çok sıkıntı olmaz. İzmiri biraz biliyorum hatta havalimanını 3-4 kere kullandım ama hiç manisadan gitme girişimim olmamıştı.

Edit: Bahsettiğin manisa seyahati aradım onlar izmir otogara gidiyormuş.

Peki izmir otogardan nasıl giderim kolay bir şekilde. Gerçi oraya gidince de sorarım da(bkz. faruk eczanesi) bilen birileri de anlatırsa daha iyi olur.

Otogar'ın servisleri var. Ücretsizdir. Buca yönüne gidene binip Şirinyer İzban'da ineceksin. Sonrası 20 dk yol

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Eşyan çoksa garajdan taksiye bin,

yok idare ederim diyorsan  ya da garaj hava alanı otobüsü var sanırım.. ona bin mama en az 3 saat önce garajda olmyı hedefle nolur nolmaz..

ya da metro + izban

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LuCiFeR
    LuCiFeR's avatar
    Erkek

izban <3

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Evet arkadaşlar başarılı bir şekilde gittim ve uçağa bindim. Buradan yardım eden herkese teşekkürler.

Nasıl gittiğimi de yazayım da birine lazım olursa okur:

Manisa'dan manisa seyahat otobüslerine anemon otelin orda bindim(otogardan da kalkıyor) bornova metro evka 3 durağında indim. Yaklaşık yarım saat sürdü - ücret 9tl

Ordan F. altay istikametine giden metroya bindim, halkapınar istasyonunda indim. Halkapınar yerine hilal istasyonu daha mantıklı gibi sanki sonradan farkettim.

Daha sonra halkapınarda izban tepeköy istikametindeki izban trenine bindim. Direk havaalimanının içinde indim.

Toplam manisadan izmir havalimanı 1.5 saat sürdü.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Hilal daha mantıklı  normalde .. fakat transferi eşya taşıyan biri için biraz sıkıntı olabilir.. merdiven in -çık yürü mesafe biraz uzun

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı

Kanka şey yap Basmahaneye kadar git manisadan elbet minibüs falan vardır oradan da banliyo veya izmirlilerin deyimiyle izban a bin havalimanında in 

izban = izmir banliyo demek zaten şirket adıda izban olarak gecıyor nasıl ankarada ankaray dıyorlar burda da böyle

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VEXTA
    VEXTA's avatar
    Erkek

İzmir garajinda halkapinar izbana giden otobuse bincen . Ordanda izbanla direk  havalimanina . Toplamda 50 dk ni ortalama.

Edit : adam binmis bile :D

VEXTA tarafından 30/Haz/16 08:55 tarihinde düzenlenmiştir