Marka İhlali Sorunu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cihan
    Cihan's avatar
    Erkek

arkadaşlar selamlar.

çok garip bir olay 

https://prnt.sc/ufo2zf

benim domain: sendetuttur.com bugün mail geldi daha sonrasında ise yayından kaldırdım siteyi.

birşeyler olur mu ? mail attım siteyi kapattım diye.

wordpress & sözlük
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Gerekeni yapmışsın. İnat etseydin mahkemeye verirlerdi.

İnternette telif olaylarında uyar-kaldır prensibi var. Telif hakkı ihlali varsa eser sahibi söz konusu siteye mail atıp içeriğin en kısa sürede kaldırılmasını talep eder. Talep yerine gelmezse mahkemeye verilir. Eğer söz konusu sitenin sahibi bulunamıyorsa, yurtdışından yayın yapıyorsa vs Google'dan kaldırtılıyor.

O yüzden warez içeriklerde Yandex üstünden arama yapıyorum. Orayı unutuyor avukatlar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cihan
    Cihan's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Gerekeni yapmışsın. İnat etseydin mahkemeye verirlerdi.

İnternette telif olaylarında uyar-kaldır prensibi var. Telif hakkı ihlali varsa eser sahibi söz konusu siteye mail atıp içeriğin en kısa sürede kaldırılmasını talep eder. Talep yerine gelmezse mahkemeye verilir. Eğer söz konusu sitenin sahibi bulunamıyorsa, yurtdışından yayın yapıyorsa vs Google'dan kaldırtılıyor.

O yüzden warez içeriklerde Yandex üstünden arama yapıyorum. Orayı unutuyor avukatlar.

şimdi hocam ben tekrardan avukata ulaşmama gerek varmı?

bugün aradım 3 kere meşgulmüş dönüş yapmadı.

mail üzerinden kaldırıldığını ilettim.

wordpress & sözlük
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Hocam kaldırmazsanız maddi manevi tazminat hakları bulunabiliyor.

Manevi tazminat 5-50K arasında bir meblaa olabiliyorken, maddi tazminatın sınırı yok.

Zamanında benim de başıma böyle bir olay gelme ihtimali vardı, adamlar kibarca "bu şekilde devam edersen götündeki dona kadar alırız haberin ola" demişlerdi..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Tamamdır daha senlik bir durum yok. Eğer site açık olsaydı avukat şuradan https://e-hizmet.tnb.org.tr/tespit/public/main.xhtml sitenin kayıdını alıp daha sonra notere gidip tasdik parasını ödeyip noterden tasdiklettirip sana davayı açacaktı.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cihan
    Cihan's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

Hocam kaldırmazsanız maddi manevi tazminat hakları bulunabiliyor.

Manevi tazminat 5-50K arasında bir meblaa olabiliyorken, maddi tazminatın sınırı yok.

Zamanında benim de başıma böyle bir olay gelme ihtimali vardı, adamlar kibarca "bu şekilde devam edersen götündeki dona kadar alırız haberin ola" demişlerdi..

valla ağa bu işler sıkıntılı yani.

adamlar koskoca marka.. bizde ihlal etmişiz :)

wordpress & sözlük
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cihan
    Cihan's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Tamamdır daha senlik bir durum yok. Eğer site açık olsaydı avukat şuradan https://e-hizmet.tnb.org.tr/tespit/public/main.xhtml sitenin kayıdını alıp daha sonra notere gidip tasdik parasını ödeyip noterden tasdiklettirip sana davayı açacaktı.

tamam ağa sağol.

çok bilgili adamsın harbiden 

S.a mübarek.

wordpress & sözlük
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

tuttur bunlarda diye içinde tuttur geçen hiç bir site kurma hakkımız yokmu  . 

bu nasıl iş 

Minimalist Değilim Tembelim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

aynı sektör de olduğu için ihlal e girer @kaptanankara ya pm at detaylı bilgi verir 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Ayni sektor olsa da tuttur ozel bir isim degil ki. Bana mantiksiz geldi. Sultan Ahmet Koftecisini herkes kullanabilir diye mahkeme karar veriyof tuttur ne alaka aq. Ozel isim olur anlarim. Siteye gorunur yere tuttur.com ile ilgimjz yktur yaz gec. bi sittirsinler aq. Tasarimin falan da farkliysa bence hakli cikmazlardi ANCAK bunlarla ugrasman ici  tassakli avukata ihtiyacin var. O ayri konu. En azindan siteyi kapali tutup bu esnada karsi dava acilabiliyorsa bana boyle engel oluyorlar ben bu ismi kullanmak istiyorum daha az masrafli bir cozum olabilirdi. Siteyi senden satin alip ibnelerle ugrasasim geldi :)

İmzalamazsam ne olcak?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahinka
    sahinka's avatar
    Erkek

o mantıkla bakarsak sendetuttur un marka tescilini yapamaman lazım    

"oto çekici" diye marka tescili alıp en kötü 1000 2000 siteyi kapatabiliriz o zaman 

imza
Toplam Hit: 1376 Toplam Mesaj: 14
marka ihlali