Masaüstünüzü Temiz Tutun

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    banneduser bunu yazdı

hocam kodlama yaparken neleri kullandın. Hocam ben windows masaüstünde klasörlerin dosyaların yerlerini nasl değiştirebilirim yazılım?

http://www.codeproject.com/Articles/639486/Save-and-restore-icon-positions-on-desktop

Olaylara karışmayın!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheKorsans
    TheKorsans's avatar
    Erkek

Ben xp ve 7 kullandığım dönemde 2 satır bırakana kadar CTRLye basılı tutup tık tık siliyordum herşeyi. 8.1'e geçince rahatladım yemin ediyorum ya. Kullandıklarımı retro'ya sabitledim, ıvır zıvırlar da masaüstünde duruyor. çok bişey aramam gerekirse de win tuşuna basıp dosya adını yazıyorum direk çıkıyo zaten :D Ama son zamanlarda şöyle birşey geliştirdim kendimce evdeki tüm monitörleri pcye bağladım 3 monitör var 3 ayrı masaüstüm oluyor :D + oyun oynarkende çok büyük zevk :D 

Hayattaki yegane üstünlüğüm, Türk doğmaktır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

masaustu dagildikca masaustu1 masaustu2 diye klasor aciyordum

baktim olacak gibi degil onuda biraktim. daginik duruyor hala

Şunu yazmak için giriş yapmıştım, sonra yorumu gördüm.

Ben de aynısını yapıyordum, masaüstü1-2-3-4-5-6 derken bu defa masaüstü bu klasörlerle dolmaya başladı :D Ben de artık çok kasmıyorum.

Ama gene de bir düzene oturdu biraz. Wallpaper, müzik, oyunlar, ders, notlar diye klasörler açtım oralara istifliyorum her şeyi :P Sol taraf bu tarz şeylerle çok kalabalıklaşmaya başladı, ben de sağ tarafa python, web, e-books vs. diye sağ tarafa bu tarz şeyleri dayadım.

Yalnız benim için olay sadece masaüstü'nde böyle değil, evde odamda da böyleyim. Gerekli gereksiz ne varsa istifliyorum, 1 aylık çöpler birikiyor en son hepsini topluca atıyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

ben masaustlerini yedekledigim tarih adiyla klasor aciyodum.

mesela "10 eylul 2014 masaustu" diye aciyordum. sonra masaustu bu klasorlerle dolunca masaustleri diye bi klasor actim hepsini ona attim. bu sefer de aradigimi tek tek mal gibi dolanmaya basladim. en son dellenip sildim masaustleri klasorunu. sonra da kaybedecek neyim kaldi ki lan deyip format attim. her seyi windows'un kategorizasyonuna gore halletmeye calisiyorum simdi :D

=)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek
    pcdoktor636 bunu yazdı
    underzero bunu yazdı

masaustu dagildikca masaustu1 masaustu2 diye klasor aciyordum

baktim olacak gibi degil onuda biraktim. daginik duruyor hala

Şunu yazmak için giriş yapmıştım, sonra yorumu gördüm.

Ben de aynısını yapıyordum, masaüstü1-2-3-4-5-6 derken bu defa masaüstü bu klasörlerle dolmaya başladı :D Ben de artık çok kasmıyorum.

Ama gene de bir düzene oturdu biraz. Wallpaper, müzik, oyunlar, ders, notlar diye klasörler açtım oralara istifliyorum her şeyi :P Sol taraf bu tarz şeylerle çok kalabalıklaşmaya başladı, ben de sağ tarafa python, web, e-books vs. diye sağ tarafa bu tarz şeyleri dayadım.

Yalnız benim için olay sadece masaüstü'nde böyle değil, evde odamda da böyleyim. Gerekli gereksiz ne varsa istifliyorum, 1 aylık çöpler birikiyor en son hepsini topluca atıyorum.

masaüstü 1.1 diyip masaüstü 1leri 2leri onun içine atın masaüstüception olsun

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

140 simge sığabilen masaüstümü 139 olana kadar kullanıyor 139 olduğu zaman masaüstündekileri ilgili klasörlere taşıyorum sonra bi 139 olana kadar daha rahatı oluyorum :)

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Benim masaüstüm hiçbir zaman bu kadar kalabalık olmadı. Eski tarz takılıyorum ben biraz :) "Bilgisayarım-Geri Dönüşüm Kutusu-Ağ" var (ki onları da ne kadar seyrek kullandığımı söylemiyorum bile), bunların yanı sıra "Programlar" diye bir klasör ve "Oyunlar" klasörünün kısayolu var. Steam, Origin gibi oyun platformlarından yüklediğim oyunların bile kısayollarını "Oyunlar" klasörü içine attım. Oyuna girmek için tıkladığımda eğer bağlı değilsem Steam ya da Origin kullanıcı adı ve şifre girme ekranı çıkıyor :)

Daha çok görev çubuğu ve başlat menülerini kullanıyorum. Görev çubuğunda da 6-7 kısayolu geçmez. Masaüstünde en çok kullandığım klasör "Programlar" klasörü. Hangi programı yüklediysem, masaüstüne gelen kısayolunu oraya gönderdim, aradığımı oradan buluyorum :)

Bendeki dökümanların bir çoğu "Belgeler-Resimler-Karşıdan Yüklemeler" gibi klasörler içerisinde kategorilenmiş vaziyette duruyor. Hatta onları da D: sürücüsüne atıp windows dizinlerinin konumlarını oraya yönlendiriyorum. Format öncesi yedeklemeye son :) Format sonrası tek yaptığım programları yeniden kurmak ve windows güncelleştirmelerini gerçekleştirmek :)

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

Benim masaüstüm hiçbir zaman bu kadar kalabalık olmadı. Eski tarz takılıyorum ben biraz :) "Bilgisayarım-Geri Dönüşüm Kutusu-Ağ" var (ki onları da ne kadar seyrek kullandığımı söylemiyorum bile), bunların yanı sıra "Programlar" diye bir klasör ve "Oyunlar" klasörünün kısayolu var. Steam, Origin gibi oyun platformlarından yüklediğim oyunların bile kısayollarını "Oyunlar" klasörü içine attım. Oyuna girmek için tıkladığımda eğer bağlı değilsem Steam ya da Origin kullanıcı adı ve şifre girme ekranı çıkıyor :)

Daha çok görev çubuğu ve başlat menülerini kullanıyorum. Görev çubuğunda da 6-7 kısayolu geçmez. Masaüstünde en çok kullandığım klasör "Programlar" klasörü. Hangi programı yüklediysem, masaüstüne gelen kısayolunu oraya gönderdim, aradığımı oradan buluyorum :)

Bendeki dökümanların bir çoğu "Belgeler-Resimler-Karşıdan Yüklemeler" gibi klasörler içerisinde kategorilenmiş vaziyette duruyor. Hatta onları da D: sürücüsüne atıp windows dizinlerinin konumlarını oraya yönlendiriyorum. Format öncesi yedeklemeye son :) Format sonrası tek yaptığım programları yeniden kurmak ve windows güncelleştirmelerini gerçekleştirmek :)

ben de senin oyunlar klasörün yerine steami kullanıyorum. steame non-steam oyunlar da kısayol olarak eklenebiliyor. bu sayede steamin bazı özellikleri (overlay gibi) non-steam oyunlarda da çalışıyor. favori sekme olarak da libraryi seçince steam ana ekran olarak bu sekmeyi kullanıyor. böylece steami açar açmaz bilgisayarda yüklü tüm oyunlara erişebiliyorum.  yine de çok sık kullandığım oyun/programların kısayollarını atadım. ama 140 dosyayı masaüstünde barındıran insan neden bu işi iç bir klasörde yapmaz anlayamıyorum. :D üşengeçlik herhalde ama neden en başında bu dosyaları indirirken idm'in yaptığı gibi dosya türlerine göre iç klasörlere indirmiyorlar?

http://i.imgur.com/nbM5aKy.jpg   

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek

masaüstü doldukça yeni klasör açıp itine atıyorum, o sıralar aktif kullandığım şeyler ekranda kalıyo. 4-5 tane de gizli klasör var ekranda iyice gereksiz şeyler de onlarda. yalnız farkettim de iyi hatırlıyorum ne neredeydi

test 1 2
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

Ağzını yüzünü öpeyim senin mürid, bonibon gibi adamsın! 

kepslerdi düzenlenen dosyalardı derken benim masaüstünü bok götürüyordu. sürekli bi klasöre atıp temizliyordum ama boku çıkıyordu bi süre sonra.

Çok sıkılıyom
Toplam Hit: 4482 Toplam Mesaj: 35