Matematik Sorusu Hafif Acil...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TrKomando89
    TrKomando89's avatar
    Erkek

AnaMuhalefetin dediği doğru parabolik çizimlere interpolasyon uygulanamaz.

şekilde görüldüğü gibi; senin bulman gereken nokta siyah parabol üzerinde olması gerekirken, sen kırmızı doğru üzerinde bir nokta bulursun

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek
    vıy anasını bende kendimi matematik biliyorum die avutuyorum :D
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek
    o zaman saygılar anamuhalefet diyoruz :| =)

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcellencE
    ExcellencE's avatar
    Erkek

AnaMuhalefet ve halo

çok sağolun aydınlattığınız için

ama anamuhalefet hoca yanılıyosun yok saçım uzun değil diye dinlenmiyorum falan demişsin

en senin her dediğine teşekkür ettim ve çözüm yolu nasıl diye ikimizde düşündük

en sonunda skandal hoca da bi çözüm yolu koyunca ki bu da bana Halo hocam gelene kadar mantıklı gelmişti ondan dolayı ona da teşekkür ettim

yani seni dinliyorum ve kahle de almama gibi bi durumda yok

Seviyorum seni :) 

Yapay zeka, zeka değildir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Bizim zamanımızda mathway, matlab diye bişey mi vardı :|

Vay be...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skandal
    skandal's avatar
    Dişi
    Kusura bakmayın arkadaşlar yanlış yönlendirdiysem sizi af ola. iş yerinden çıkmama 10 dk kala gördüm soruyu hızlıca bişeyler karalayım dedim ama yanlış anlaşılmalara sebep olmuşuz sanırım. amacım kimseyle muhalefete girmek değildi. sadece değişik açıdan bakmışım :) neyse sorun çözüldü sanırım. herkese kolay gelsin :)

Kısa bir öyküdür hayat; uğruna upuzun acılar çektiğimiz. Kısa bir türküdür; birkez daha söylemek için delirdiğimiz...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

hocam -4,155 böle bir değer sallanarak bulunur mu :S

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TrKomando89
    TrKomando89's avatar
    Erkek

Konu ilgimi çekti biraz araştırayım dedim ve ODTÜ Toplum ve Bilim Merkezinin "Şifrelerin Matematiği : Kriptografi" adlı kitapının 4. Bölüm 75. sayfasında şunu buldum.

F(x)=x^5+x şeklinde, yani kuvveti 4ten büyük değişkeni bulunan fonksiyonlar için bir kök bulma formülünün geliştirilemeyeceği ispatlanmıştır. Kısacası bu sorunun tam çözümüne sıradan yöntemlerle tam olarak ulaşılamaz.

Sadece yakın değerler bulunabilir. Tam değere ulaşmanın tek yolu yeterince yaklaştıktan sonra x'in değerinin azaltıp artırarak F(x) e varmaktır.

Ayrıca araştırmak isteyenler olursa, bu tip fonksiyonlara sihirli fonksiyon (magic function) denir.

bu arada bu sorunun cevabı yaklaşık x=-4,1558332134417 dir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mosquit0
    mosquit0's avatar
    Erkek
    mnyak herifler sizi :| :D :D matematikden gram anlamam helal olsun dıyorum soruyu çözenlere sayılardan nefret ediyorum bu arada :D

adaletin bu suçu önleyemiyecek olduğunu düşünüyorsan yargıçda sen ol cellad da
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    warlife
    warlife's avatar
    Erkek

[URL=www.resimupload.com/ds203984643_spol.html][IMG]http://pic1.resimupload.com/r6/thumb_203984643.JPG[/IMG][/URL]

[URL=www.resimupload.com/ds903555214_spol2.html][IMG]http://pic1.resimupload.com/r4/thumb_903555214.JPG[/IMG][/URL]

x = -4. kusur orasını da sen bul

diyalektik için kesin, mutlak hiç bir şey yoktur..Her şeyin bir geçmişi vardir ve bir geleceği olacaktır. Her şey bir kez bulunduğu yerde her zaman icin kesin olarak bulunmaz, ve o bugünki o,kesin ve son değildir
Toplam Hit: 9398 Toplam Mesaj: 43