Md5 Hash Hizmeti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

Selamlar arkadaşlar, md5 kırmak konusunda denemeler yapıyorum. Başarılı olduğum noktalar var. Eğer elinizde email veya username veya sadece şifre olan hash li listeler varsa sizden onları istiyorum. Karşılığında hash çözülürse sizinle çözülmüş bilgiyi paylaşacağım.

Alternatif fikirlere de açığım, fikriniz varsa lütfen söyleyin. 

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

MD5 : db418b4a7c808eeffd094d1bdb312a12

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek
    cukurova bunu yazdı

MD5 : db418b4a7c808eeffd094d1bdb312a12

sıraya koydum, çözebilmem durumunda pm ile yollarım.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Hevesini kırmak istemem ama imkansız çünkü bir string değer değil, Bu benim paper bitcoin cüzdanımın md5 çıktısı :)
    Hash algoritmaları sadece damga/imza üretir, geri dönüşümü olamaz. 128-bitlik bir uzay kümede tüm db'i yaratmakta imkansızdır.  2128 ≈ 3,4x1038 adet veri yapar.
    Nette var olan wordlistler sadece belli uzunluktaki string değerlerin önceden kaydedilmiş md5 değerleri ile karşılaştırmasıdır ki bu küçük bir kümedir. (örnek: https://crackstation.net/crackstation-wordlist-password-cracking-dictionary.htm)

MD5, yaklaşık 15 yıl önce güvensiz olduğu belirtildiğinden beri yalın hali ile kullanılmıyor. Muhtemelen bir sitenin user db hacklesen bile, şifrelemede hmac-md5 + salt birlikte kullanılmıştır.

MD5 tek iyi özelliği, çok hızlı olması ve cpu yormamasıydı. Yalın hali güvensiz olsada, hmac ve salt hali oldukça güvenlidir. (bknz: https://crackstation.net/hashing-security.htm)
    SHA128/256/512 ise çok daha güvenli kabul edilir ama yavaşdır, fazla cpu güçü istiyor.

Bunların yerini alan güncel : BLAKE3, sha'dan en az 10 kat daha hızlı, sınırsız thread desteği, değiştirilebilir bit-size... gibi çok fazla özellikle geliyor. özellikle dosya imzalamada çok iyi, 1 GB. bir dosyayı imzalaması saniyeler sürüyor.
    Hepsinin kullanıldığı yere göre artıları ve eksileri var ama hash geri dönüşümü diye birşey olmaz.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Rainbow ? 🌈

anca gidersin...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek
    cukurova bunu yazdı

Hevesini kırmak istemem ama imkansız çünkü bir string değer değil, Bu benim paper bitcoin cüzdanımın md5 çıktısı :)
    Hash algoritmaları sadece damga/imza üretir, geri dönüşümü olamaz. 128-bitlik bir uzay kümede tüm db'i yaratmakta imkansızdır.  2128 ≈ 3,4x1038 adet veri yapar.
    Nette var olan wordlistler sadece belli uzunluktaki string değerlerin önceden kaydedilmiş md5 değerleri ile karşılaştırmasıdır ki bu küçük bir kümedir. (örnek: https://crackstation.net/crackstation-wordlist-password-cracking-dictionary.htm)

MD5, yaklaşık 15 yıl önce güvensiz olduğu belirtildiğinden beri yalın hali ile kullanılmıyor. Muhtemelen bir sitenin user db hacklesen bile, şifrelemede hmac-md5 + salt birlikte kullanılmıştır.

MD5 tek iyi özelliği, çok hızlı olması ve cpu yormamasıydı. Yalın hali güvensiz olsada, hmac ve salt hali oldukça güvenlidir. (bknz: https://crackstation.net/hashing-security.htm)
    SHA128/256/512 ise çok daha güvenli kabul edilir ama yavaşdır, fazla cpu güçü istiyor.

Bunların yerini alan güncel : BLAKE3, sha'dan en az 10 kat daha hızlı, sınırsız thread desteği, değiştirilebilir bit-size... gibi çok fazla özellikle geliyor. özellikle dosya imzalamada çok iyi, 1 GB. bir dosyayı imzalaması saniyeler sürüyor.
    Hepsinin kullanıldığı yere göre artıları ve eksileri var ama hash geri dönüşümü diye birşey olmaz.

Wordlistler ile deneme yapacaktım, haberdar etmen iyi oldu. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    garga bunu yazdı

Rainbow ? 🌈

Yukarıda bahsettiğim wordlist dediğim tablolar aslında rainbow table. Onlarda en fazla parola olarak kullanılan stringleri içeriyor. 16 karakterli string değerlerin tüm md5 hash tablosu 30 basamaklı bir sayı yapar. (6416 adet hash değeri ve en iyi ihtimalle 4x1018 TB dosya büyüklüğü yapar.)

HMAC kullanılırsa elindeki tüm rainbow table lar geçersiz kalır ki uzun süredir md5 yalın kullanılmıyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

9578f933bb9c29a78aea1bf51f185319

alttaki site sonuç verdi. adamlar elinden geldiğince tüm stringleri taratıp web sitesi kurmuşlar google adsense kastırmışlar 

MD5 Online | Free MD5 Decryption, MD5 Hash Decoder

bi kaç siteye daha baktım mesela sonuç vermedi bu hash için

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Önerim buradan toplamak yerine dehashed üzerinden toplayıp hem kırıp kredi kazanman hem de veri elde etmen olur. 

hashcat benchmark değerlerin nedir mesela?

Benim:

Hashmode: 0 - MD5

Speed.#1.........: 25799.6 MH/s (51.74ms) @ Accel:1024 Loops:1024 Thr:64 Vec:1

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

İnternette tonla rainbow table var. Onları kullanabilirsin

ftw
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı

Önerim buradan toplamak yerine dehashed üzerinden toplayıp hem kırıp kredi kazanman hem de veri elde etmen olur. 

hashcat benchmark değerlerin nedir mesela?

Benim:

Hashmode: 0 - MD5

Speed.#1.........: 25799.6 MH/s (51.74ms) @ Accel:1024 Loops:1024 Thr:64 Vec:1

dehashed'ı biliyordum ama bu kredi özelliğini bilmiyordum, çok sağ ol. Hemen araştırıyorum.

Sonuç:

Speed.#1.........: 353.9 MH/s (11.47ms) @ Accel:64 Loops:64 Thr:64 Vec:

Benim ekran kartım GTX 1650 4gb, bu parametreler daha fazla yükselir mi hocam? İşlemci i7 dokuzuncu nesil, ram 12gb

@tagext hocam aramam için tavsiye anahtar kelime veya kaynak var mı? Şimdiden teşekkür ederim. 

Dark_Lord tarafından 04/Şub/21 17:52 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 8339 Toplam Mesaj: 16
hash md5