folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Meb İnde Öss Ninde Sisteminde Taa.. Bir Kaç Sorum Var.

Meb İnde Öss Ninde Sisteminde Taa.. Bir Kaç Sorum Var.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayok
    Tayok's avatar
    Erkek

Arkadaşlar slm.

Bir sorunum var sizinle paylaşmak istiyorum... Arkadaşlar Anadolu lisesinde 3 yıl önce hazırlık sınıfı okumuş bir  olarak öğrenci geçen sene lise 2 de okuyordum ve yükseltmelerdende kimya ve fizik ten sadece kimyayı verdiğim için fiziktende 41 aldığım için geçen sene sınıfta kaldım. Sınıfta kalmasaydım bu sene lise 3 okuyacaktım ve 2008 öss sınavına girecektim. Neyse bu sene işte lise 2 yi tekrar ediyordum ki 3,5 ay sonra kaydımın olduğu okulun müdürü beni yanına çağırmış annemle beraber gittik ne var ne yok felan derken müjde olm sınıfı geçtin dedi müdür. Kireç gibi kaldım ne sınıfı geçmesi hocam ne diyorsunuz dedim davayı kazanmışsın dedi. :S. Ne davası dedim annen fizik dersine dava açmış haberin yok mu dedi yok dedim bende. Seni lise 3 e alıyoruz dedi öyle kaldım. Şimdi lise 3 e geçtim ama ne bir sınav oldum nede lise 3 den bi konu biliyorum. Üstüne üstlük şubat ve haziranda ing ve alm dan sorumluluk sınavına girecem onlarıda vermem lazım. 2 hafta sonra normal sınavlar olunacak matematikten özel tanım. fonk. türev limit bitmiş ben bişey bilmiyorum kimya organik kimyanın yarısından fazlası bağlar ve elektro kimya bitmiş fizik optik bitmiş bunlardanda bişey bilmiyorum... Sınavlar ortak olduğu için kopya şansımda yok. Hocalarda acımıyor zaten geçen seneden biliyorum bıraktımı bırakıyorlar. Şimdi size şöyle bir soru soracam üstümde o kadar stres var ki anlatamam.

Önümde 5-5.5 ayım var bu 5.5 ayda (yazılılarımı sorumluluk sınavlarımı verdim sayıyorum) öss den 320-330 puan alabilir miyim? Okuldan tahmini 70 puan alacam. Yani 250 -260 ham puan çekmem lazım. Yalnız lise 1-3 kimyası, lise 3 fiziğini, lise 1 -2 3 matematiğini ve biyoloji denen boku hiç bilmiyorum. Yani anlayacağınız hıyar geldim hıyar gidiyorum. bu açıklarımı5.5 ayda kapatıp bu puanı alabilir miyim. Paranoya oldum a.k. günde 2 paket sigara içmeye başladım yemek yemiyorum sigaraya para yatırıyorum. Ya bu yaşta alkol sigaradan dolayı sirozdan gidecem. Yada intihar edip kurtulacam.

Şimdi ben ne bok yiyeyim böyle adalet sistemininde , meb inde , öss ninde a.k.

Öss ye girmiş arkadaşlardan bu sorunun cevabını bekliyorum. Lütfen 4 yıllık lise okuyanlar bu soruyu görmezden gelip sayfayı kapasınlar. Büyüklerin yorumlarını almak istiyorum... 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayok
    Tayok's avatar
    Erkek
    bide şöyle bişey düşünüyorum biyoloji eksiği felan hiç kapamakla uğraşmayacam mantıken yapılır %40 ı ne gereği var çalışmanın...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek

ben senden daha az şey biliyorumdur, ama hiçbi sıkıntım yok, son 2 ay çalışıp 270-280 civarı ham puan almayı hedefliyorum :)

5.5 ayda astronot bile olursun 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    Hmm senin ki umutsuz vaka gibi gözüküyor... Bence konuları az çok bilen ( yani daha önceden biraz da olsa backgroundu oluşturmuş) biri 1,5-2 ayda çalışarak(doğru soruları çözerek) her puani alabilir. Ama temelin sağlam olacak işte. Adı üstünde anadolu lisesine girmişsin, e oraya giriyorsan birtakım şeyleri yapabilirsin demektir. Konuları vs. hiç bilmesen de çok sağlam çalışarak bu puani alabilirsin zannederim. Bak mesela şöyle sölim zorluk durumuna gelince,bence bunu yapabilirsin: lisedeyken sınavlara son gün akşamı max 2 saat bakarak en yüksek notu alabilirdim, şimdi üniversitedeki derslere 2 gün önceden bakmazsan bi sik yapamıyorsun,son gün bakarsan en iyi ihtimal en düşük notla geçiyon şansa bağlı olarak. Biyoloji ve kimya sırf ezber yorum gibi bi şi oluyor zaten, matematik ve fiziği sağlam yapabilirsen başarırsın...

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    Sıfırdan başlayacaksan o kadar puan çıkarman biraz zor..Temelin varsa kasarak çıkartabilirsin...

Her Hakkım Saklıdır
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek
    kardeşim adamın moralini bozmayın. koskaca 5.5 ay bu boru deigl.sen moralini bozma kardeşim ben ipimle kuşagım sikimle daşagım diyerek 260 yapıyorum dersanede ki dersane sınavları öss ye göre kat be kat zordur...Ki senin burda 5.5 ayın var kocaman.Birşey bilmiyorum diye sıkıntıya düşme.Önündeki sınavlardan kötü not alıcaksın bunlarıda kafana takma son sınav 3 alırsın bütün yıl kurtulur =) ama yapman gereken önemli bir olay varki oda her gün düzenli olarak çalışmak.Her gün yeni şeyler ögrenmen lazım s.ke s.ke yaparsın 320 330 puan öss kolay merak etme ilk bölümden yaptıklarınla bile alırsın 250 260. ama tabi senin çalışmana baglı bu ya salla gitsin bu senem gitmiş artık dersen oda senin bilecegin iş.ama önündeki olay imkansız degil umutsuzluga kapılma sadece biraz götü sıkıcaksın olay bu

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chaoser
    Chaoser's avatar
    Erkek
    Ben bu sene 1. bölümüm iyi olmasıyla girdim 322 puan yaptım ama mat2 fen2 den 16 yanlışım vardı ama 1. bölüm fulle yakındı bence 1 bölümü kas rahat yapabilirsin. Ama sağlam yapacam puanı diyorsan 2. bölüm önemli 2. bölümnüden yapman geren bölüm ne bilmiyorum 20 net çıkardınmı yeter. 5.5 ayda yeterde artar çalışırsan ama beinm gibiysen unut o işi

dünyada en güzel 3 şey vardır; et yemek, ete binmek, etin içine et koymak.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nothing
    nothing's avatar
    Erkek

http://rapidshare.com/files/37121893...niOSS.zip.html
    veya
    http://dosyam.net/?id=sbr4wp

788 kb
    Yerim Seni Öss
    Yayınevi : Kashna Kitap Ağacı
    Yazarı : Erdal DEMİRKIRAN
    Eğer
    Hiç takılmadan 10′a kadar sayabilecek düzeyde matematik,
    Yemek yerken kaşığı kulağına değil de ağzına götürebilecek kadar biyoloji,
    Evine bildiğin en kestirme yoldan gidebilecek kadar fizik,
    Doğum tarihini ezberden söyleyebilecek kadar tarih,
    Yağan şeyin kar değil yağmur olduğunu anlayabilecek kadar coğrafya,
    Başkalarından yardım almadan adını yazabilecek kadar Türkçe,
    Çaya şeker yerine tuz atmayacak kadar Kimya biliyorsan,
    Emin ol ki senin için ÖSS, doğum gününde en kestirme yoldan evine gidip senin için yaptırılan doğum günü pastasının üzerindeki yazıyı okuyarak mumları eksiksiz sayıp üfledikten sonra pastanın tadına bakıp dışarıda yağan yağmuru seyrederek çay keyfi yapabilmen kadar kolay bir iştir…
    Şimdiii yukarıda sayılanları yapamıyorsan lütfen usulca bu kitabı yerine koy ve hiç zaman kaybetmeden git uyu.
    Yapabiliyorsan bu kitabı al, en kısa zamanda oku ve dert etme, o iş tamam…

alıntıdır. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

öncelikle bende hepsine koyayım sonra da; ilk önce sigara, alkol falan uğraşmayı bırakıp ders çalışman gerek:|

bende öss ye gireceğime ikinci dönem karar veren bir insan olup çalışmaya o sıralar başladım ve öss de kimya 2 ve biyooji 2 hiç yapmadım

fizikten yaptıklarımda zaten yarı yarıyaydı ama 228 ham yaptım...senin sadece biraz daha fazla kasman gerekecek ama merak etme

kendini şartladın mı bu vakitten sonra öss şampiyonu olursun sadece kendine söz geçirmeyi bil... 

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noel_baba
    noel_baba's avatar
    Erkek

bazıları okul derslerini önemseme ..yazılılarla tüm dönemi geçirirsin demiş bence yanlış okuldan aldığın puan en az öss den alacağın puan kadar değerli ..yer yer daha da önemli, ben onun sıkıntısını çekiyorumda 2-3 yıldır XD ..5,5 ay götü sıkarsan olur ..ama zannetmiyorum sıkabileceğini :) ..seneye kalma ihtimalin % 60 ..inş beni utandırır o puanı bu sene alırsın ;) ..şunu bil ki öss de başarısızlığın nedeni elinde somut bişi görmeden kuru sıkı aylarca çalışma gerektirmesi ..herkese göre de deil işte bu iş ..onun için bunu unuttma ..sınava kadar körü - körüne elinden gelenin en iisini yaparak ..götü sıkarak ..irade göstererek ..nefsine söverek sokarak ..çalışırsan kazanırsın.

5,5 Ay varmış la daha ben bu senede omaz die bırakacaktım XD

..daha çok varmış durun bende tekrar bi ateşleme yapıyım döte :|

Kral nerde diye Sorma. SENde ..BENde ..SİZde ..Onda Çıplak giyen kral olur ..Taç giyen oturur tahtına::. Emeğe Saygı ..kürtaja hayır!! Soruya bak: Dünyaya Tekrar Gelseniz Ne Yaparsınız ? E dedim ben; Eminim herkez yine aynı şeyi yapar aynı şeyi yaşardı... Hani sözüm ona; ..Ben siktiğim eşşeğin huyunu bilmem mi? die ...E sen söyle bilmem mi usta :)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bolvadinli
    Bolvadinli's avatar
    Erkek

Bak kardeşim, ben bundan 5 yıl önce girmiştim en son.

Ama sana kısaca kendimden bahsedeyim, ben lise3'de son 2 ay kala bi bakayım dedim. Sınav geldi aq (:

Ama ben hiçbirşey bilmiyordum. AQ düşün sayısalcıyım sözde bölme işlemi nasıl yapılır unutmuşum (: O kadar gerideyim.

Neyse son iki ay fazla çalışmadık ama temel konuları öğrendik ancak barajı geçtik. İkinci senede siklemedim derken 3. sene oldu

3. sene günde sadece 2 saat çalıştım. ben masaya oturamayanlaradanım. Biri beni boğuyor. Ama o şekilde de 90 sayısaldan78-80net yapıyordum.

şimdi diyeceğim ben günde 2 saat çalışarak 1 senede onu yapmıuşsam ki netlerim de fena değil. sen daha fazla çalışmangerekiyor.

Ama aynı anda da senin okuldaki derslerin var. Hani sana 70 gelen puan varya, bana 53 gelmişti (: Diyeceğim bence en önemlisi okulu bitirmek ve diploma puanını yüksek tutmak. olmadı seneye iyi bi şekilde hazırlanırsın. hem okulda olmaz, rahat rahat hazırlanırsın. bir defa okunuyor üniversite.

benim gibi bokdan bir ilde okuma. Hayatının en güzel yılları boktan yerlerde geçmesin.

Toplam Hit: 3076 Toplam Mesaj: 12