folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder "Meslek Yüksek Okulu Mezunlarına Da Kısa Dönem Askerlik Hakkı Tanınmalı"

"Meslek Yüksek Okulu Mezunlarına Da Kısa Dönem Askerlik Hakkı Tanınmalı"

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    benim cevabım sonuna kadar Haklı..

AA- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, meslek yüksekokulu mezunlarına da kısa dönem askerlik hakkı tanınması gerektiğini söyledi.
    Ordu'nun Ünye ilçesinde, Ünye Mesleki Eğitim Okulu'nun temel atma törenine katılan Hisarcıklıoğlu, burada yaptığı konuşmada, meslek yüksek okullarının cazip hale getirilmesi gerektiğini ifade etti.
    Gençlerin bir çoğunun kısa dönem askerlik yapabilmek için 4 yıllık üniversiteyi tercih ettiğini savunan Hisarcıklıoğlu, "Üniversite tercihinde gençler askerlik yüzünden 4 yıllık fakülteleri tercih ediyor. Bu kadar büyük bir genç nüfusa sahip olmamıza rağmen ülkede kalifiye eleman bulmakta güçlük çekiliyor. Meslek okulları mutlaka cazip hale getirilmeli. Meslek yüksekokulu mezunlarına da kısa dönem askerlik hakkı tanınmalı" dedi.
    Hisarcıklıoğlu, meslek yüksek okullarının cazip hale getirilmesi durumunda işsizlik ve kalifiye eleman sorununun kısmen çözüleceğini belirtti

ya sizce...

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek
    beni bağlamaz ben anadolu lisesi mezunuyum 4 yıllık müh.. okumak düşüncesindeyim.. ama olsun onların da hakkı var
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dadvi
    Dadvi's avatar
    Erkek
    İnş. Kazanırsında gidersin, yok 4 yıllık kazanamayıpta 2 yıllık okursan görürüz bağlıyomu bağlamıyomu :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    öyle bi bağlarki o zaman iskender gelse çözemez o düğümü

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    polymorphic
    polymorphic's avatar
    Erkek
    bence de bu hak taninmali ki yuksek okullarin yerlerde surunen degeri artsin..

bu arada tataryigit kazanabildin mi muhendisligi merak ettim acikcasi yanlis anlama ?

bu arada meslek lisesi mezunuyum parali universitelerin (bilg-elektronik.muh) bir coguna gidebiliyorum (dogudakileri saymassak ve puanimi kirmalarina ragmen) bana gore anadolu-duz vs liseleri bizim (meslek lisesi , bilgisayar, elektronik ve telekominikasyon bolumunden olanlar) dengimiz bile degil...

Real programmers can write assembly code in any language. :-)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek
    yok hoca istediğim yere tutmadı seneye deniycem...
    335 yaptım bakalım seneye kaç yapıcaz
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    polymorphic
    polymorphic's avatar
    Erkek
    insallah istedigin bolumu kazanirsin...

sakin yanlis anlama sozum sana degil ama yapilan bize karsi yapilan kesinlikle haksizlik.Duz liseden bilg.muh kazanan adamlar bilg hakkinda hic bir sey bilmezken biz lise'de Pascal, C, Visual Basic, Assembly, Mikroislemciler, Elektronik vs... goruyoruz.

yani bilmiyorum dusuncem bu kesinlikle meslek liseslerine yapilan haksizlik ustelik bu haksizlik yuksek ogretim boyunca devam ediyor...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Önümüzü hiç olmazsa mühendisliğe açın desek ara eleman denen salakça bahaneye sığınıyorlar.Tamam isteyen ara eleman olsun.Zaten meslek liselerinin eğitimi bu kadar b*ktanken kaç kişi kazanacak mühendisliği.Bunlar herkes mühendislik kazanıp gidecek mantığıyla yaklaşıyor.Mantığına çakayım onların..

λ
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    polymorphic
    polymorphic's avatar
    Erkek
    teknik dersler disinda ki derslere bir agirlik verseler..onun disinda her cikan oss'yi kazanamiyor ki sonucta yani duz liseden bile cikanlar muhendislik falan kazanamiyor yani hepsi hatta buyuk bir cogunlugu...

eger sorun gercekten imam hatipse ki bence degil kaldirsinlar komple imam hatipleri. neden degil diyeceksiniz, Meslek Lisesinden cikan bilgisayar bolumu ise bilg. muhendisligine girsin, elektronikse, elektronik muh. girsin dediler YOK baskanimiz onu da kabul etmedi insanlari okumamasi icin bu kadar koseye sIkI$tIrmamalilar...

ayrica meslek lisesi degil hic bir Lise'nin egitimi Guzel degil Turkiye'de sadece lise degil tabii Universiteleride gorduk...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LYCRa
    LYCRa's avatar
    Erkek
    gençlerin bir çoğunun kısa dönem askerlik yapabilmek için 4 yıllık üniversiteyi tercih ettiğini savunan Hisarcıklıoğlu, "Üniversite tercihinde gençler askerlik yüzünden 4 yıllık fakülteleri tercih ediyor.
    -----------------------------

gerizekalı herif. askerliği kısaltmak için mi üniversiteye gittik. mal herif walla yılın gafı.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    açık öğretim okuyanların %99 u askerlikten kaçmak için gidiyor..

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
Toplam Hit: 2006 Toplam Mesaj: 15