folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Mest Giymeyle AlakalıMest Giymeyle Alakalı

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Gecmis Olsun
  ajan1111
  ajan1111's avatar
  Kayıt Tarihi: 25/Ağustos/2005
  Erkek

  sa. arkadaşlar malum kazamı bilirsiniz yıllarca teyemmüm abdesti aldım. iki-üç sene olmuştur normal abdeste dönebildim. işte abdest alırken ayaklarımı yıkayamazdım. o kadar dengeli ve kuvvetli değildim (; mest giyerek abdest almaya başladım. çoğunluk bu mest giymeyle alakalı bişey bilmiyordur, benimde bilmediğim gibi (: giymeye başlayınca araştırdım öğrendim. öğrendiğim kadarıyla söyleyim mest giymenin adabı şöyle; ayakları yıkayacak durumda değilsek "kaza olabilir, yaşlılık olabilir, veya herhangi bir geçerli sebep" hergün ilk seferinde normal abdest alıyoruz. sabah namazı için abdesti normal abdest aldık bu normal abdeste bile yardımcı olabilirler, sonra mesti giyiyoruz. sonra herhangi bi durumda abdest alacaz, abdest için ayaklar hariç herşeyi normal yapıyoruz sıra ayaklara gelince elimizin üç parmağıyla ayak ucundan başlayıp yukarı doğru bir kere sürtmemiz yeterli oluyor. 

   

  bide şöyle bi ekstra bişey öğrendim lazım olabilir diye söyleyim; sabah namazı sonrası mest giymedik diyelim işte bişey oldu giymedik. mesti giymek için normal abdestli olmak lazım. farz gibi bişeydi galiba. yani öyle sabah namazı sonrası uyuduk yada işimiz var yada unuttuk mest giymedik mesti giyebilmek için ABDESTLİ olmak lazım.

   

  benim gibi emekli adamın paylaşımı böyle olur :DDD


  Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  RitmFarbRacourci
  RitmFarbRacourci's avatar
  Kayıt Tarihi: 14/Mart/2008
  Erkek

  Mes't değil o, mes'h olması lâzım. 

  Bi de gaz çıkarıp, ön'lü veya arka'lı kaçırınca yatsı vakti'ne kadar bozulmuyor mu? yada uyuklama sonrası? ^^` ya meni kaçırınca? 


  I'şıkYılı^^D` <@>? ^^` CtchThLne rt-pcr ByndPrcptn Pity ThRtrn @ibisile Lneer3pnt gesTay+b EgzrszTkrr Sd.iNtrSdRltn RakmAlfabTemp Sym'blism Okunabilir'lik Broca'sBrain PaulGrhm ?SearchUser= FugAzzi^^` Çalgılar:TelliÜflemeliVurmalıTuşluYaylıPerdeliSizZilElektroAkustikManyetikSynthesizer BrainFuck.b.bf^^D` BarlowLens KmStar ConcptMaps FormNmass. İnfoGrafc Classfcton Nocturnl gtAFastReadngCours AgodReadrİsAReReadr CommaAddict &EyMovemntsEducatn NowIsGod Alin,MhmtAçar "Cpt.Fantstc @.^,) " "be adventurous, be bold, but savor it. it goes fast." "myFace is mine, myHands are mine, myMouth is mine, but i'm not. i'm yours. O.o," "it was a Beautiful mistake, but a Mistake. O.o," ; SaE.AhT: "PersnPoisndWthWrd " "zahr hitzk, zuhr hitzk."
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Gecmis Olsun
  ajan1111
  ajan1111's avatar
  Kayıt Tarihi: 25/Ağustos/2005
  Erkek
  RitmFarbRacourci bunu yazdı

  Mes't değil o, mes'h olması lâzım. 

  Bi de gaz çıkarıp, ön'lü veya arka'lı kaçırınca yatsı vakti'ne kadar bozulmuyor mu? yada uyuklama sonrası? ^^` ya meni kaçırınca? 

  bende öyle biliyordum ama mest'miş google babada bile mest diye aratınca bunlar çıkıyor;

  https://www.google.com/search?q=mest&safe=active&sxsrf=ACYBGNQTZfGy2alplywNgJ00FG48kEG42g:1581414354566&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjx0eLGm8nnAhVOwqYKHTnAAIIQ_AUoAXoECBAQAw&biw=1440&bih=757

  mesh yazınca değişik şeyler çıkıyor;

  https://www.google.com/search?q=mesh&tbm=isch&ved=2ahUKEwjM0dXJm8nnAhVMw4UKHbUZBhAQ2-cCegQIABAA&oq=mesh&gs_l=img.3..0l10.6030.6247..6616...0.0..0.115.228.0j2......0....1..gws-wiz-img.......0i67.wRby85-grMY&ei=2HdCXsyFJ8yGlwS1s5iAAQ&bih=757&biw=1440&safe=active

   

  abdest bozuluyor tabi hocam işte mest'le tekrar abdest almada sıkıntı yok. abdest alırken önce günün ilk abdestini normal alıyoz sonraki abdestlerde ayakları yıkayacağımız zaman sadece mestin üzerine sürüyoz ellerimizi. meni kaçırınca gusül abdesti lazım gusül abdesti alırken çıkartırız dimi, sonraki normal abdestlerde çıkarmaya gerek yok (;


  Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
Toplam Hit: 195 Toplam Mesaj: 3
mest giymek