folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Mi Box S 4K Mi Amazon Fire TV Stick 4K Mi?

Mi Box S 4K Mi Amazon Fire TV Stick 4K Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selamlar

Suradaki konudaki mesajlari okudum https://www.tahribat.com/forum/android-tv-box-kullanan-varmi-245441

bir cok kisi iki tarafi da övmüs ama anladigim kadariyla amazon'un cihazi daha stabil.

Bende apple TV var, netflix ve tv yayinlari icin onu kullaniyoruz. Bir de mag iptv cihazi var ama kullanmiyoruz..

Gecen bir uygulama paylasildi, watched diye, bununla türkce tv kanallari izlenebiliyor. Bendeki kanallarda cok fazla türkce kanali yok o yüzden bu uygulamayi yükleyebilecegim bir box ariyorum.

apple tv'nin store'unda maalesef bu uygulama yok, harici yüklenir mi yüklenmez mi bilmiyorum, arastirdim ama bi sey cikmadi..

Android'i genel anlamda sevmem ama verdigi özgürlükten dolayi suan daha yakinim :) Bu iki box'a da play store'daki uygulamayi sorunsuz kurabilir miyim ve dedigim gibi önemli olan watched uygulamasini kurabilir miyim? deneyen oldu mu?

Ikisinin fiyati da ayni burada. Sorun cikarmayacak ama kisitli olmayacak bir box istiyorum. Ayrica olursa netflix'i de buradan izleriz..abi cesitli özellikleri de varsa onlari da belirtirseniz sevinirim..

Tesekkürler

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

gördügüm kadariyla amazon fire da google play yok sanirim extra yükleniyor..

ve mi box da var ama google play'in tv olani da var mis apple tv icin.. Orada bu uygulamanin olup olmadigini deneyebilir mi biri varsa ? uygulama bu https://play.google.com/store/apps/details?id=com.watched.play

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

Bende almayı düşünüyorum Fire Stick mi box göre donanım olarak bi tık daha düşük ama yazılımı daha stabil akıcı gözüküyor.Mi box 450 lira civarı o donanımada o para verilmez.Geçenlerde Mecool KM1 çıktı işlemcisi Miboxsa göre 3 kat daha hızlı google lisansı var.Mi Box da 2gb ram 8gb depolama var bunlar artık yeterli değil.Netflix iptvni izlersin de ileri dönük cihaz değil.Mecool da farklı ram depolama şecenekleri var.4gb ram-32gb hafıza olanı 450 lira civarıda bide %20 gümrük vergisi gelir.İşlemci, ram, hafıza farkına bakınca Mecool tercih etmek daha mantıklı.

Watched uygulaması iphonelara kuruluyor.Apple tvyede kurulur diye düşünüyorum.

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seyhzade
    seyhzade's avatar
    Erkek

Mi box s play storeda watch yok. Harici plarak kendi sitesinden apk indirip kurdum ben. 

Önce hayaller ölür sonra insanlar...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Fire tv kullandim ama uygulama yükleme açısından zordu ama bir arkadaş bir site yapmıştı tarayıcı ile girip direk fire tv için en kullanışlı app leri yükleyebiliuordun kodi olsun ıvır zıvır hepsi

Fire tv için merak ettikleriniz cevaplayabilirim

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@Wort  bahsettigin cihaz güzele benziyor hocam tek sikintisi netflix ultra hd desteginin olmasi gibi görünüyor.. Ama onu siparis edersem belki 3 aya zor gelir :)

@kadircankaya  apk yükleyerek calisiyorsa harika hocam o zaman. Bi sikinti cikmadi degil mi? Netflix de nasil calisiyor? Ve mi icin tikaniyor, arada bir kapatmak lazim vs diyorlar.. cok fazla yasaniyor mu bu durum?

@ sunyy2003   hocam benim icin önemli olan watched uygulamasinin yüklenebilmesi.. https://www.watched.com/ burdaki apk yi indirip yükeleyebilir misin ya da bu uygulama bahsettigin sitede var mi? Onun disinda performans olarak nasil?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

@Wort  bahsettigin cihaz güzele benziyor hocam tek sikintisi netflix ultra hd desteginin olmasi gibi görünüyor.. Ama onu siparis edersem belki 3 aya zor gelir :)

@kadircankaya  apk yükleyerek calisiyorsa harika hocam o zaman. Bi sikinti cikmadi degil mi? Netflix de nasil calisiyor? Ve mi icin tikaniyor, arada bir kapatmak lazim vs diyorlar.. cok fazla yasaniyor mu bu durum?

@ sunyy2003   hocam benim icin önemli olan watched uygulamasinin yüklenebilmesi.. https://www.watched.com/ burdaki apk yi indirip yükeleyebilir misin ya da bu uygulama bahsettigin sitede var mi? Onun disinda performans olarak nasil?

Hocam senin için amazon firestick 4k cihaza kurdum çalışıyor. Ama programın boyutu 120mb olduğu için ilk açılış esnasında diğer programlara göre yavaş açılıyor.

Eğer amacın Türk televizyonlarını izleyeyim ama IPTV'ye para vermeyeyim ise FireStick'e Downloader uygulamasını indirip istediğin apk yi yükleyebilirsin. Çok kıl bir uygulama olmadıkça cihaz bu sayede kendini Android gibi tanıtıyor ve programları kullanabiliyorsun.  Ben Connectplay, kısa bir süre önceye kadar Global Canlı Tv (programı güncellediler firestick lerde çalışmıyor ama düzeltecekler), seyirtürk kullanıyorum. Onun haricinde stremio ve watched da gayet çalışıyor. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    herrero bunu yazdı

Hocam senin için amazon firestick 4k cihaza kurdum çalışıyor. Ama programın boyutu 120mb olduğu için ilk açılış esnasında diğer programlara göre yavaş açılıyor.

Eğer amacın Türk televizyonlarını izleyeyim ama IPTV'ye para vermeyeyim ise FireStick'e Downloader uygulamasını indirip istediğin apk yi yükleyebilirsin. Çok kıl bir uygulama olmadıkça cihaz bu sayede kendini Android gibi tanıtıyor ve programları kullanabiliyorsun.  Ben Connectplay, kısa bir süre önceye kadar Global Canlı Tv (programı güncellediler firestick lerde çalışmıyor ama düzeltecekler), seyirtürk kullanıyorum. Onun haricinde stremio ve watched da gayet çalışıyor. 

cok cok sagolasin hocam :) amazon fire stick in calistirmasina sasirdim gercekten :)

peki performans olarak nasil? yani tv kanal gecisleri nasil oluyor, izlerken vs takilmalar oluyor mu?

aslinda apple tv ye yükleyebilseydim gerek kalmazdi böyle seylere :)

unbalanced tarafından 08/May/20 20:24 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    herrero bunu yazdı

cok cok sagolasin hocam :) amazon fire stick in calistirmasina sasirdim gercekten :)

peki performans olarak nasil? yani tv kanal gecisleri nasil oluyor, izlerken vs takilmalar oluyor mu?

aslinda apple tv ye yükleyebilseydim gerek kalmazdi böyle seylere :)

Rica ederim. Kanal geçişleri malesef yavaş o da aslında programdan kaynaklanıyor. Iptv için huhu.to ekli bir sürü kanal var o özelliği çok güzel ama kanallar alfabetik sıraya göre dizildiği için bulması çok zor. Favoriler diye bir bölüm göremedim. IPtv için en güzeli Global Canlı Tv programıydı. Onda kumandadan aşağı yukarı gidebiliyordun ama onu da güncelleyince hata vermeye başladı. Telegram grubundan eski sürüme döneceğiz demişler. Şimdilik Connect Play ve Seyirtürk ile idare ediyoruz. Ücretsiz programlar ara ara hata veriyor ama birkaç güne düzeltiyorlar. Yalnız firestick de bir Android esnekliği yok. Misal apk yükleyip android programlarını çalıştırdığında güncelleme gelirse uygulamaya tıklayıp otomatik güncelleyemiyorsun. İlla programı kaldırıp tekrar kurman gerekiyor. Kullandığım tüm android programlarında bu sorunu yaşıyorum. Bir Apple fanı olarak aslında bunlar yoruyor ama beleş diye katlanıyoruz :) 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

https://iptvpro93.github.io/download.html

https://seyirturk.tk

https://connectplaylive.web.app

https://www.watched.com

bunlar da şurada dursun, belki içimizden kullanmak isteyenler olur. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek

valla 1 1,5 ay önce mi box 350 liraya aldım o zaman fiyat farkından dolayı mi tercih etmiştim ama suan dediğin gibi fiyatları neredeyse aynı, acelen yoksa amazon indirimlerini yakala, şuan 50$ civarında indirimde 25 $ kadar düşüyor

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
Toplam Hit: 1963 Toplam Mesaj: 15
android box