folder Tahribat.com Forumları
linefolder Skype - Mirc - Irc - Icq - Mail Güvenliği
linefolder Microsoft Hesabımda Yaşadığım Anormal Durum

Microsoft Hesabımda Yaşadığım Anormal Durum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MagaraAdami
    MagaraAdami's avatar
    Erkek

Merhaba;

Bugün telefonuma bir sms geldi. Sms bana ait olmayan bir eposta adresi ile alakalı ve Verify başlığı ile geldi. İçeriği şöyle;

Bekleme bitti, (ne demekse???)
    ca*****@windows*.com (SMS bu şekilde * ile yazılmış. Benim "ca" ile başlayan bir eposta adresim yok)
    güvenlik bilgileri değiştirildi. İncele:
    https://account.live.com/p

SMS'deki linke tıkladım (Iphone ile girdim) ve Microsoft login ekranına geldim. (Skype adresimden dolayı) Telefon numaramı yazdım ve ileri dediğim anda Microsoft parola sıfırlama kodu SMS olarak geldi. Ben sayfayı kapattım.
    Aradan 1 dakika geçmeden aşağıdaki sms geldi;

*******31 adresli Microsoft hesabının parolası değiştirildi.
    Siz yapmadınız mı? https://account.live.com/pw 

Ardından hemen (cepten) ben de şifremi değiştirmek için kod istedim. Kod geldi ve girdim. Şifremi alakasız bir şifre yaptım.

Aradan 1 dakika geçmeden, Microsoft'tan yeniden hesap sıfırlama kodu geldi. (açmadım ve ekranda bildirim olarak yazmadı da)
    Aynı dakika içerisinde  şifrem değişti ve şifreniz değişti sms'i gene geldi.

Ardından ben değiştirdim, o değiştirdi, ben değiştirdim, o değiştirdi........ TAM 12 kez şifremi değiştirdi.

https://i.hizliresim.com/d7LY7Z.png

Son yapılan işlemlerde ise, şuan değiştirdiğim şifrem ile adam hesabıma giriş yapıyor ve şifremi değiştirmek istiyor. Fakat Microsoft çok fazla sms gönderdiği için, bana sms gönderemiyor. Adam bu sebeple şifremi değiştiremiyor.

Bu adam, sms ile bana gelen kodu nasıl girip şifremi değiştirebiliyor ? Bu bir microsoft açığı mıdır ? 

MagaraAdami tarafından 08/Kas/17 01:03 tarihinde düzenlenmiştir

~tıp doktoru
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek

hadi şifreni falan keyloggerdır fake sayfadır bi şekilde alıyor diyelim

telefonuna gelen sms'i nasıl görüyor anlamadım bir de iphone kullanıyorum diyorsun

microsoft açığı olduğunu düşünmüyorum , bana bir arkadaş şakasına kurban gidiyorsun gibi geldi.

Anarsistherif...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alicem
    alicem's avatar
    Erkek

jailbreak var mı telefonda

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek
    1. Microsoft hesabındaki kişisel bilgilerine bak. Orada bir değişiklik yapılmışmı. 2. İnternete kablosuz modem üzerşnden mi bağlanıyorsun ? 3. Kendi modemin mi ?

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    network
    network's avatar
    Erkek

iphone dedin diye temkinli yaklaşıyorum , android deseydin direk casus yazılım diyebilirdim ( klasik keylogger aslında) . 

Ama iphone da da çeşitli casus yazılımlar mevcut , lakin bunun kurulumu için jailbreak gerekli yani jailbreak yapılmadı ise appstore dan bunu indirip kuramazsın yada bir ios developer ın mac inde bağlamadıysan bu durumda imkansız . 

Bu konuları irdelemeni tavsiye ederim. 

I Love Software , Software is a life...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Microsofttan geldiğini düşündüğün bütün sms ler fake olmasın? 

Syntax error..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MagaraAdami
    MagaraAdami's avatar
    Erkek
    watervay bunu yazdı

Microsofttan geldiğini düşündüğün bütün sms ler fake olmasın? 

Microsoftun sitesine girdiğimde şifreyi resetle dediğimde sms gönderim limitine takıldı şeklinde uyarı alıyorum. Fake sms gelse account.live.com sitesinde sms limitimi etkilemezdi.

alicem bunu yazdı

jailbreak var mı telefonda

network bunu yazdı

iphone dedin diye temkinli yaklaşıyorum , android deseydin direk casus yazılım diyebilirdim ( klasik keylogger aslında) . 

Ama iphone da da çeşitli casus yazılımlar mevcut , lakin bunun kurulumu için jailbreak gerekli yani jailbreak yapılmadı ise appstore dan bunu indirip kuramazsın yada bir ios developer ın mac inde bağlamadıysan bu durumda imkansız . 

Bu konuları irdelemeni tavsiye ederim. 

Telefon Jailbreakli değil. Bugün tüm gereksiz uygulamaları ve oyunları sildim. Şuan tertemiz telefon. Fakat şifre sıfırlama sms gönderimi yapmaya devam ediyor adam. Hesabımı kapattım (şuan donduruldu, tamamen kapanması 2 ay alacakmış). Normalde 6 karakter sms geliyordu, şuan açmak için 4 karakterli doğrulama sms'i geliyor. Adam o sms'i doğrulayıp hesabı geri açamıyor. Fakat göndermeye devam ediyor şifre sıfırlama için.

emrah20 bunu yazdı
    1. Microsoft hesabındaki kişisel bilgilerine bak. Orada bir değişiklik yapılmışmı. 2. İnternete kablosuz modem üzerşnden mi bağlanıyorsun ? 3. Kendi modemin mi ?

Modem üzerinden de mobil veriden de denedim. Fakat SMS doğrulama işlemini adam aşıyor. Bana gelen SMS'i görebiliyor yada Microsot'un SMS algoritmasını çözmüş gibi bir durum var ortada.

Huerfanos bunu yazdı

hadi şifreni falan keyloggerdır fake sayfadır bi şekilde alıyor diyelim

telefonuna gelen sms'i nasıl görüyor anlamadım bir de iphone kullanıyorum diyorsun

microsoft açığı olduğunu düşünmüyorum , bana bir arkadaş şakasına kurban gidiyorsun gibi geldi.

Arkadaşım da olsa SMS doğrulamasını nasıl geçebilir ki ? :) İlk başta ben de öyle bir durum sandım. Fakat aklım almıyor adam bana gelen sms'i giriyor sisteme.

~tıp doktoru
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

"Ardından ben değiştirdim, o değiştirdi, ben değiştirdim, o değiştirdi........ TAM 12 kez şifremi değiştirdi."

Hocam herşeyi bırak şu cümle kafama takıldı. Acaba 12. seferde artık bu döngüye bir dur demenin vakti geldiğini nasıl farkettin çok merak ettim.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ManiakRhifat
    ManiakRhifat's avatar
    Erkek

Bulunduğun bölgeden başka yerde dene, bağlantıda ki gibi gsm sniffing yapıp sana gelen sms i okuyor olabilirler.  https://www.ckn.io/blog/2015/11/29/gsm-sniffing-sms-traffic/

Eğer çevrende android telefon kullanan var ise bu yazılım ile tespit edebilirsin : https://github.com/CellularPrivacy/Android-IMSI-Catcher-Detector/releases

eğer bir domates ışık hızına ulaşırsa kendisi ışık olur. bu sebeple ampulü yakdığınızda yanınızdan geçenlerin ışık mı yoksa domates mi oldunu bilemezsiniz. eğer ışık diyorsanız ışıktır, domates diyorsanız domatezdir. buna röletivite deriz.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MagaraAdami
    MagaraAdami's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

"Ardından ben değiştirdim, o değiştirdi, ben değiştirdim, o değiştirdi........ TAM 12 kez şifremi değiştirdi."

Hocam herşeyi bırak şu cümle kafama takıldı. Acaba 12. seferde artık bu döngüye bir dur demenin vakti geldiğini nasıl farkettin çok merak ettim.

Dur diyemiyorum ki hala :) adam şifremi sıfırla diyor, SMS kodunu girip sıfırlıyor. Nasıl dur diyebilirsin?

~tıp doktoru
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek

Takipteyim 

Anarsistherif...
Toplam Hit: 10251 Toplam Mesaj: 15
microsoft hotmail microsoft