folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Mide Kanaması Geçirdim

Mide Kanaması Geçirdim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

hocam geçmiş olsun öncelikle

valla b.k kadar önemli olan bide gaz (osurmak) cıkarmakdır.

ben 16 yaşında mide delinmesi ülser yırtılmış daha doğrusu acil ameliyat ile birlikte 1 hafta civarı hastanede yattım.

çıkmaya aykın son 3 4 gün boyunca doktor sadece gaz çıkarmamı takip etti tabi yemek yemediğim için buda gerçekleşmiyordu .

resmen koskoca doktor osurmam için uğraşıyordu adam izinli gününde bile arıyodu  yani o derece. ve neticeye ulaştığın ertesi günü beni taburcu etmişti.

demem o ki gaz çıkarmakda çok sağlıklıdır basit diyip geçmeyin yani. insanın başına gelmeden bilmiyor gerçekten .

kızartma yağlı acılı özellikle pul biber dometisn kabuğu bunlar mideyi çok zorlayan şeyler.

basit birşey ama pilavın şehriyesini kavurmak bile zararli mideye dikkat edin 1 hafta ağzımadan içeri yemek girmemişti ilk yediğimde sevinçten ağladım yani o yüzden aman dikkat.

Nev-i Şahsına Münhasır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek

Benimde ayni sekilde 1 kere basima geldi doktora gitmedim tabi.  Duzeldi kendi kendine. Gecmis olsun hocam

Break Dance Bboy MaxeL
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

Mide sorunu olanlar özellikle ekşi baharatli ve acı yemesin şerbetli tatlilarda dahil. Ben bu şekilde duzeldim sayilir. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    antivirus bunu yazdı

hocam geçmiş olsun öncelikle

valla b.k kadar önemli olan bide gaz (osurmak) cıkarmakdır.

ben 16 yaşında mide delinmesi ülser yırtılmış daha doğrusu acil ameliyat ile birlikte 1 hafta civarı hastanede yattım.

çıkmaya aykın son 3 4 gün boyunca doktor sadece gaz çıkarmamı takip etti tabi yemek yemediğim için buda gerçekleşmiyordu .

resmen koskoca doktor osurmam için uğraşıyordu adam izinli gününde bile arıyodu  yani o derece. ve neticeye ulaştığın ertesi günü beni taburcu etmişti.

demem o ki gaz çıkarmakda çok sağlıklıdır basit diyip geçmeyin yani. insanın başına gelmeden bilmiyor gerçekten .

kızartma yağlı acılı özellikle pul biber dometisn kabuğu bunlar mideyi çok zorlayan şeyler.

basit birşey ama pilavın şehriyesini kavurmak bile zararli mideye dikkat edin 1 hafta ağzımadan içeri yemek girmemişti ilk yediğimde sevinçten ağladım yani o yüzden aman dikkat.

Hacı bende o sıkıntı var mesela ama şune yesem gaz yapıyor , bunun en büyük sebebi yemeği çok çiğnemiyorum, bazen diş taksam konuşacak zannediyorum :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Çok geçmiş olsun hocam

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Çok geçmiş olsun. Yanlış bilgi vermek istemem ama ilacı aç karnına ve az suyla içtiğinizde mide duvarına yapışıp kalıyor ve bir süre sonra kimyasal reaksiyon sonucu kanamaya yol açıyor diye biliyorum tabi kesinlikle bu bilgi doğru olmayabilir. Yani aç karnına ilaç içmeyin demek istiyorum sonuç olarak büyük geçmiş olsun.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

Çok soda içmiştim midem ağrımıştı sonunda doktora gittim ve endoskopi yapıldı.Uyutmadan boruyla daldılar öğürdüm öğürdüm ve  ilk defa yaptırdığım için de tırstım :) bu arada birkaç tane parça aldılar.

Ödemli mukoza iltihap falan çıktı.Gastirit teşhisi konuldu.Helikobakteri çıkmadı.2 kutu ilaç kullandım fayda etmedi.Sonra alternatif olarak kudret narı,propolis ve şu an alovera suyu içiyorum.Reflüm ve gastiritim azaldı.Ama bağırsaklarımda gaz harici problem yok yalnız ibs var.Süt ürünlerinden uzak duruyorum.Yemek yedikten sonra tuvalet hissi oluyor galiba metabolizmam hızlı çalışıyor ve hızlı yiyorum.Biri ara endokrin uzm görüneyim.

Ayrıca asitli içeceklerden,sigaradan uzak durun.Kola içmeyeli 7-8 sene olmuştur.Sigara zaten yok.Bol su için.Sodayı da azaltın.Sağlığınıza dikkat edin arkadaşlar..

Geçmiş olsun hocam.

Edit:Mide koruyucu ilaçlar aç karnına içilir doktor öyle diyor ama bazılarının midesine dokunuyor.Az ekmek yedikten sonra alınırsa iyi olur.

koray tarafından 15/Tem/18 23:19 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarakartaL
    KarakartaL's avatar
    Erkek
    koray bunu yazdı

Çok soda içmiştim midem ağrımıştı sonunda doktora gittim ve endoskopi yapıldı.Uyutmadan boruyla daldılar öğürdüm öğürdüm ve  ilk defa yaptırdığım için de tırstım :) bu arada birkaç tane parça aldılar.

Ödemli mukoza iltihap falan çıktı.Gastirit teşhisi konuldu.Helikobakteri çıkmadı.2 kutu ilaç kullandım fayda etmedi.Sonra alternatif olarak kudret narı,propolis ve şu an alovera suyu içiyorum.Reflüm ve gastiritim azaldı.Ama bağırsaklarımda gaz harici problem yok yalnız ibs var.Süt ürünlerinden uzak duruyorum.Yemek yedikten sonra tuvalet hissi oluyor galiba metabolizmam hızlı çalışıyor ve hızlı yiyorum.Biri ara endokrin uzm görüneyim.

Ayrıca asitli içeceklerden,sigaradan uzak durun.Kola içmeyeli 7-8 sene olmuştur.Sigara zaten yok.Bol su için.Sodayı da azaltın.Sağlığınıza dikkat edin arkadaşlar..

Geçmiş olsun hocam.

Edit:Mide koruyucu ilaçlar aç karnına içilir doktor öyle diyor ama bazılarının midesine dokunuyor.Az ekmek yedikten sonra alınırsa iyi olur.

Evet kudret narı yara iyileşmesine çok iyi geliyormuş bi hocamın çalışmasıydı bahsetmişti . Kaç zamandır alıcam sahtedir diye sağlam biyer arıyorum. Nereden temin ediyorsun hocam bunları? 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

Hocam eczaneden aldım.Zade vitalin birçok ürünü var güzeldir.Yalnız tadı kötü :))Küçük şişede aç karnına alıyorsun.

Propoliste faydalıdır ben bal şeklinde aldım.Saf şeklinde olanı da var.

koray tarafından 15/Tem/18 23:38 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

zeytinyağsız yemek salata vs. yememezlik yapmayın zeytinyağ hem miğde hem kalp ve daha birçok seye faydası var. 

Toplam Hit: 4253 Toplam Mesaj: 26
mide kanaması