folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Mikrofon Konusunda Yardim (Ses Dalgalanmasi)

Mikrofon Konusunda Yardim (Ses Dalgalanmasi)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı

@CaniSokucu baya bir deneme yaptım şimdi kendime yaklaştırıp tekrar deneyeceğim hocam.

@LynXMaSTeR dediğin yaka mikrofonunu satın aldım hocam 3-4 güne gelir. Buda olmazsa parayı basıp rode alırım mecbur

Hocam düşünürsen bendeki rode u satabilirim. 4-5 defa kullandım. Uzun süredir duruyor öyle. Tüm kutu içeriği tam, stickerları bile duruyor :)

goo.gl/qBNZmW
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

Merhaba,

Kayıt aldığınız yazılımın gürültü önleme ya da otomatik ses ayarı özelliği var ve aktifse bu bahsettiğiniz durum meydana gelir. Mümkünse otomatik yapılacak ayarlaları deaktif ederek deneyin. Aynı şekilde, başka bir ses kayıt programıyla da test gerçekleştirin.

Twitter: @CanKirca
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

@LynXMaSTeR hocam bir yaka mikrofonu gelsin. Camtasia ile deniyorum şuanda ses konusunda çok daha başarılı. Sadece biraz cızırtı vardı. Deneye deneye aşıcam umarım.

@CanKirca Bandicam dan camtasia ya geçtim. Bakalım test ediyorum şimdi. Dediğin gibi olabilir belki hocam. Biraz cızırtı var gibi sadece.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı

@LynXMaSTeR hocam bir yaka mikrofonu gelsin. Camtasia ile deniyorum şuanda ses konusunda çok daha başarılı. Sadece biraz cızırtı vardı. Deneye deneye aşıcam umarım.

@CanKirca Bandicam dan camtasia ya geçtim. Bakalım test ediyorum şimdi. Dediğin gibi olabilir belki hocam. Biraz cızırtı var gibi sadece.

Cızırtı değil de dip ses olur genelde. Eğer odaya ses yalıtımı yapmadıysanız her mikrofonda karşılaşabileceğiniz bir konu. Kaliteli mikrofonların çoğu bunu kendi yazılımıyla çözmeye çalışır. Ancak yine de profesyonel bir kayıt odanız olmadıkça bu problemi yaşayabilirsiniz.

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

169 dolar verip camtasia aldım. Denemelerde gayet iyiydi. Ancak şimdi ses alçalıp azalıyor yine.  Samson sound deck bulup indirdim yine aynı muhabbet var. Videoyu yükleyeyim izleyin bir.

Edit: Sanırım bit hızında kaynaklı. Biraz artırmak gerekiyor ses kalitesini 2 farklı video yükleyeyım bi dinleyin hocalar.

Hannibal_King tarafından 18/Eki/19 13:35 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1519 Toplam Mesaj: 16
mikrofon