folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Mobese Kameraları Artık Yüz Tanıma Özellikli Oluyor

Mobese Kameraları Artık Yüz Tanıma Özellikli Oluyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

http://www.iha.com.tr/haber-baskent-caddelerine-yuz-tanima-sistemi-538786/

Hala yapmamaları saçmalık. Person of İnterest dizisi gerçek oluyor.

https://www.youtube.com/watch?v=P2JdjTMHKcg

mkyb tarafından 26/Şub/16 14:46 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=68O4pePFtKc

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu konuda @unbalanced'in görüşlerini merak ediyorum kendisinin kafasında böyle bir sistem vardı.

Ha bana soracak olursanız bu sistem gayet mantıklı. Adamlar İzmir'den araba kiralıyor gps cihazını iptal ediyorlar, Diyarbakır'a gidiyor oradan bomba yüklenip Ankara'ya gidiyor. Araba resmen Türkiye turu atıyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Öz amacına uygun kullanılsa çok yerinde bir sistem.

Bu tip ekstra güvenlik ve gözlem sistemleri totaliterler tarafından amacı dışında kullanmaya ve sömürülmeye çok müsait olduklarından şüpheli yaklaşmakta fayda var.

http://www.latimes.com/local/lanow/la-me-ln-apple-vs-fbi-battle-over-unlocking-phone-gets-nastier-20160220-story.html

Hali hazırda şöyle bir muhabbetin gündemde olmasını da göz önüne almak lazım.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Ya ben çok soruşturdum öle bir teknoloji yok deniyor. Tutturma oranı çok düşük deniyor.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Ya ben çok soruşturdum öle bir teknoloji yok deniyor. Tutturma oranı çok düşük deniyor.

fotoların  çok kaliteli olması lazım die düşünüyorum facebook  gibi büyük firmalar  bu konuda  etkili   ama kaldıki facebook bile resimde  isim önerirken bazen yanılabiliyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

ingilterede yıllardır var bu sistem.

Çok işlek ve ünlü caddelerinde bu sistem işliyor.

DrKill tarafından 26/Şub/16 17:01 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Kaptan bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

fotoların  çok kaliteli olması lazım die düşünüyorum facebook  gibi büyük firmalar  bu konuda  etkili   ama kaldıki facebook bile resimde  isim önerirken bazen yanılabiliyor.

hiçbir zaman 100% lük bir oran yok ama artık sadece yüzü görünse bile bulabilenler var, görüntü o kadar net olmasa da.

bence burdaki önemli olay, bu projeyi akrabalarına mı yazdırdılar yoksa gerçekten bilen birilerine mi :D

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Onceki konuda da soyledim. Bu alanda calisiyorum, person of interest falan yalan :) (Bu arada dizinin muptelasiyim belirteyim :) )

Su an ne kameralar bu is icin uygun ne de basarim yuksek. Mobese kamera ile face recognation yapmaniz imkansiz. En fazla Re Identification yaparsiniz ki, bunun icin de diyelim a sokaginda gordugunuz bir kisiyi supheli olarak isaretlediniz. Gun icerisinde butun kameralarda benzer ozelliklere sahip sahislari arayip size bir suzme yapar, en son aralarindan sizin gozle secmeniz gerekir :) Is yukunu azaltir kisacasi..

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

yüz tanıma da fotoğraf çözünürlüğünden çok, kişiye ait fotoğrafın çokluğu, fotoğraf arttıkça yüz verilerinin doğruluk düzeyi artıyor. Picasa, Facebook vs. bu mantığı kullanıyor.

Bu sistem ve kameralar uzun yıllardan beri kullanılıyor. Örneğin New York'ta 90 bin kamera var ve bunların tamamında yüz tanıma sistemi dahil. 

imza.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@Nmc nin dediklerine katiliyorum. Basari oranini tutturmak kolay degil hele ki o tip kameralarla.. Insan yuzunu yazilimin ayirt etmesi cok kolay degil. Elinizde cok iyi orneklemenin olmasi gerekiyor. 

Ben mesela yaptigim testlerde 15 civari kendi yuzumun oldugu resimlerle ogretim islemini yaptim ve sonra hocayi karsiya aldim. Hocayi bazen ben olarak goruyor bazen unknown person olarak goruyor. Ki hoca hem kadin hem de gozluklu olmasina ragmen..  Daha sonra hocanin yuzunu de ekledim data olarak. Ama her zaman dogru sonuc vermiyordu ki cok yakindan cekilen bir goruntu olmasi + macbook kamerasi kullanmamiza ragmen..

Ancak binlerce test datasi ile basari oraninin artacagini dusunuyorum.

Yakin zamanlarda ETH Zurich ten ogrenciler SURF isimli bir metod gelistirdi, bu cidden cok etkili nesne tanimada ancak yuz tanima testleri yaptigimda maalesef cok basarili olamadi.. 

Ancak bu demek degildir ki imkansiz. Machine Learning guzel ve gelecegi olan bir konu. Bence vakit ilerledikce cok daha isabetli tespitler yapacaklardir.

Ama suan sistemin cok dogru calisacagini dusunmuyorum hele ki ilgili kisi takma sakal biyik sapka vs takmissa pek mumkun degil

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 2932 Toplam Mesaj: 24
yüz tanıma