folder Tahribat.com Forumları
linefolder Mobil Programlama
linefolder Mobil Uygulama İçin Firma Önerisi

Mobil Uygulama İçin Firma Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

Herkese merhaba gençler.

Firma konusunda görüş öneri ve tecrübelerinizi rica edeceğim. 

Mesela internet girişimlerinde mobil uygulama olayı nasıl oluyor ilk etapta ? Atıyorum trendyol falan ilk kurulduğunda mobil uygulamalarını kime yazdırıyor, tabiki şimdi kendi bünyelerinde yazılım ekipleri vardır ama ilk etapta nasıl yapıyorlar ? 

Bu konuda gerçekten kurumsal olan işinin ehli olan firma önerisi verebilirmisiniz. 

Bu tarz uygulama yazdırılacağı zaman yazılım firması ile nasıl bir sözleşme yapılması gerekir dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir.  

Fikirlerinizi rica ederim. 

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

hocam çok karmaşık bir konu. uygulamayı outsource yada inhouse geliştirmeye karar vermen gerekiyor. buradaki temel konuda bütçe ve deneyim. ekibinde yazılım projelerinden anlayan biri yoksa zaten iş baştan sıkıntılı. önce bu tarafı çözmeye çalış. devamında bütçe çalış. bunların sonrasında bütçene göre ya in-house yada outsource edip edemeyeceğini bulursun. uzun vadeli büyük bütçeli bir iş ise freelance kesinlikle önermiyorum. 

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

Hocam uzun vadeli ve butce sorunu yoktur. Ancak ilk etapta istihdam saglayamam. 

Bana calisilabilecek ciddi anlamda kurumsal bir firma lazim. Su an ekip toplayamam. 

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocam https://neyasis.com/ bu firmada çalışıyorum. Dışarıya uygulamalar yazıyoruz. Flutter, RN ya da Native. İlgini çekerse satış ekibi ile bir araya getirebilirim sizi. Fiyatlar biraz tuzlu ama bilgin olsun. Ajans ya da Freelance yaptıracağın işin tutar olarak 10-15 katı bir meblağ çıkabilir. 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    Dos_Attach bunu yazdı

Hocam uzun vadeli ve butce sorunu yoktur. Ancak ilk etapta istihdam saglayamam. 

Bana calisilabilecek ciddi anlamda kurumsal bir firma lazim. Su an ekip toplayamam. 

Etrafında referans sağlayabilecekler varsa ilk aşamada referansla firmalarla görüşmende ve tanışmanda fayda var. Bunun için öncelikle yaptırmak istediğin proje ile ilgili detaylı bir isterler (özellikler, gereksinimler) listesi oluşturmanda fayda var. İlk toplantıdan sonra elektriğinin tuttuğu firmalarla bir sonraki aşamaya geçip projeyi ne kadar sahiplendikleri, seninle beraber projeyi fikir olarak geliştirip geliştiremediklerini incelemende fayda var. 2 tip firma oluyor genelde, ya gelen listeyi inceleyip sana kısa sürede zaman-maliyet çıkaranlar, birde seninle toplantı esnasında konunun sohbetine girip birlikte yapmaya meyilli olan firmalar. 2. görüşmeden önce firmalardan projede çalıştırmayı düşündükleri kişilerin CV'lerini ve referanslarını isteyebilirsin. 

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

upwork e bakabilirsin, direkt firmalardan teklif alırsın, geçmişine yorumlarına vs bakarsın.

toptal e bakabilirsin, sana direkt yazılım ekibi kuruyorlar. 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

upwork e bakabilirsin, direkt firmalardan teklif alırsın, geçmişine yorumlarına vs bakarsın.

toptal kısmını bilmiyorum ama upwork de denenebilir. buradaki risk; freelancer'in bir sonraki geliştirme ihtiyaçlarında müsaitlik durumunun olmaması :/ 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

Yorumlar için teşekkür ederim. Peki daha çok yurtiçi bir firma önerisi varmıdır. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    TeRRoR bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

toptal kısmını bilmiyorum ama upwork de denenebilir. buradaki risk; freelancer'in bir sonraki geliştirme ihtiyaçlarında müsaitlik durumunun olmaması :/ 

firmalar da var hocam upworkte. bazıları harbi geçmişi iyi firmalar.

dolar kuru yüzünden fiyatları uçuk ama

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

Arayışımız devam ediyor. 

OpenCart ve Woocommerce ile ilgilide eklenti/tema yazan ileri düzeyde firma önerileride alabilirim. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    TeRRoR bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

firmalar da var hocam upworkte. bazıları harbi geçmişi iyi firmalar.

dolar kuru yüzünden fiyatları uçuk ama

hocam upwork e bakıyorum ama firma bulamadım. hep bireysel ilanlar

Toplam Hit: 4001 Toplam Mesaj: 12
yazılım firmaları