Modem Uzaktan Erişim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Twitter
    Twitter's avatar
    Erkek

Sevgili Müridler;

Wps yöntemiyle hacklemiş olduğum bir modemi repeater ile eve dağıtmıştım. Adam dün eve gittiğimde farkettim ki şifreyi değiştirmş. Şifreyi tekrar aldım ama biraz uğraştırdı bende bu kadar uğraşmak yerine bu adamın modemine uzaktan erişim sağlamak istiyorum sürekli.  eğer arayüze ulaşabilirsem şifreyi görüp tekrar bağlanabilirim.

Bunu sağlamak için Modemde ddns bölümü var no-ip ye izin veriyor. Girdim no-ip ye türkiyede yasaklanmış sanırım bu sorunu vpn ile çözdüm üyelik aldım ama gel gör ki no-ip hesabımı modeme girdiğimde türkiye üstünden engelli olduğu için sanırım bağlanamıyorum yada bir noktada hata yapıyorum yardımcı olur musunuz ? kısacası bir modeme nasıl uzaktan erişim sağlayabilirim

Tbt Dersimliler Derneği Başkanı :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

adam wifi şifresini değiştirirken, modem şifresinide değiştiriyorsa ne yapacaksın :) çok başıma geliyor. Ayrıca hangi araçları kullandın yazılım olarak şifre için ?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Twitter
    Twitter's avatar
    Erkek

Hocam aslında şöyle bir durum var ben wifislax üstünden wifite2 ile aldım. Şuan modemin şifresini değiştirmesi çok önemli değil çünkü modemin şifresini ne kadar değiştirirse değiştirsin şifreyi alacağım bir güvenlik açığıda farkettim.Bana dert olan şey sadece ip numarasını sürekli bilmem lazım.

Şifreyi değiştirse bile modeme uzaktan bağlanır,rom-0 yöntemiyle modem şifresini alır, panele giriş yaptıktan sonra wifi şifresi kabak gibi çıkıyor.

Önemli olan remote access :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    Twitter bunu yazdı

Hocam aslında şöyle bir durum var ben wifislax üstünden wifite2 ile aldım. Şuan modemin şifresini değiştirmesi çok önemli değil çünkü modemin şifresini ne kadar değiştirirse değiştirsin şifreyi alacağım bir güvenlik açığıda farkettim.Bana dert olan şey sadece ip numarasını sürekli bilmem lazım.

Şifreyi değiştirse bile modeme uzaktan bağlanır,rom-0 yöntemiyle modem şifresini alır, panele giriş yaptıktan sonra wifi şifresi kabak gibi çıkıyor.

Önemli olan remote access :)

eger adamin ip blogu cnat ise remote access de yapamazsın.

az insan çok huzur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Twitter
    Twitter's avatar
    Erkek

Mutlaka bir yöntemi olmalı, mesela anlamadığım nokta no-ip sitesine girip host oluşturduğum da orada benden bir ip adresi istiyor ben ona mecbur kendi ip adresimi yazıyorum ben böyle yaparak kendi ip mi sabitliyorum modemin uzaktan erişim bölümüne geldiğimde ise no ip bilgilerimi giriyorum bu noktada saçma oluyor. İşin içinden çıkamadım 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek
    Twitter bunu yazdı

Mutlaka bir yöntemi olmalı, mesela anlamadığım nokta no-ip sitesine girip host oluşturduğum da orada benden bir ip adresi istiyor ben ona mecbur kendi ip adresimi yazıyorum ben böyle yaparak kendi ip mi sabitliyorum modemin uzaktan erişim bölümüne geldiğimde ise no ip bilgilerimi giriyorum bu noktada saçma oluyor. İşin içinden çıkamadım 

adam modemi resetleyip baştan kurulum yapıyorsa dediklerin bir işe yaramaz. Zaten modemin içine girip değiştiriyorsa modemide kurcalıyordur ki senin biyerlere sızdığını farkedecek düzeydedir :) reset atıp kuruyorsa fazla anlayan biri değildir. her 2 ihtimaldede senin iş yaş yani :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Twitter
    Twitter's avatar
    Erkek

Problem yok hocam yeterki ben şunun nasıl yapıldığını öğreneyim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

ben ddns.net kullaniyorum. ornek.ddns.net adresi veriyor bana. modeme de bu adresi ve sifresini giriyorum.(sifre kismindan emin degilim sifre olmaya da bilir)  o adrese sifre ile ping atiyor. ddns.net de beni ping gelen adrese yonlendiriyor.

modemi  markasi ne?

İmzalamazsam ne olcak?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

Amazondan falan beles bi vps al dns server kur, modeme dns olarak kendi serverini gir. Gelen isteklerden ipyi görürsün zaten, o adamdan başkası kullanmayacak dns serverini 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Twitter
    Twitter's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

ben ddns.net kullaniyorum. ornek.ddns.net adresi veriyor bana. modeme de bu adresi ve sifresini giriyorum.(sifre kismindan emin degilim sifre olmaya da bilir)  o adrese sifre ile ping atiyor. ddns.net de beni ping gelen adrese yonlendiriyor.

modemi  markasi ne?

@Liquid hocam no-ip türkiyede yasaklı o yüzden sıkıntı yaşıyorum. Sen bu sorunu nasıl çözdün. 

modem tplink td 8951nd

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

dynu.com kullanabilirsiniz.

Toplam Hit: 5282 Toplam Mesaj: 12
sabitip